Rugpjūčio 17–18 d., Alytaus kolegija kartu su savanorių centru „Tėviškės namai“ kviečia jaunimą į dar vienus mokymus – šį kartą laukiami savanorių koordinatoriai. Tikimasi, kad po mokymų jaunimo organizacijos gebės patraukliau pristatyti vykdomą veiklą ir sulauks daugiau norinčiųjų prie jos prisidėti.
Ko reikia, kad jaunuoliai pamiltų gimtąjį miestą ir po studijų sugrįžtų į jį kupini naujų idėjų bei įgūdžių joms įgyvendinti? Alytaus kolegijos studentai, pasitelkę jaunimo organizacijas, pasiryžo didžiausią Pietų Lietuvos miestą paversti jaunimo traukos centru. Pasak pačių studentų, ne valdininkai, bet jauni žmonės turi kurti tokį miestą, kuriame norėtų gyventi.
„Pavasarį surengėme diskusiją, ar Alytus gali tapti jauno žmogaus miestu, ir įsitikinome, kad mokiniai, studentai, jaunimo organizacijų atstovai ir kiti aktyvūs miestelėnai tiki, kad tai išties įmanoma, – pasakoja Robertas Valuckas, laikinai einantis Alytaus kolegijos studentų atstovybės prezidento pareigas. – Tik dirbdami išvien galime pasiekti teigiamų pokyčių, todėl nusprendėme stiprinti jaunimo organizacijas, skatinti jas aktyviau telkti jaunimą ir imtis naujų iniciatyvų.“
Anot Tomo Nikulino, Alytaus visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ pirmininko, dažniausiai jaunimą liūdina tai, kad Alytuje sunku įsidarbinti, siūloma per mažai pramogų, trūksta laisvalaikio praleidimo vietų.
Nors jaunuoliai nestokoja įvairių sumanymų, kaip padėti jaunoms šeimoms, skatinti pradedančius verslininkus, turtinti alytiškių laisvalaikį, tačiau neturi ir nežino, kur gauti lėšų šiems sumanymams įgyvendinti. Kad idėjos taptų realiais darbais, Alytaus kolegija kartu su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba surengė mokymus, kaip tinkamai ir kokybiškai parengti nacionalinius ir tarptautinius projektus.
„Jaunimo organizacijų atstovams pristatėme įvairius paramos fondus, aiškinome, kaip teisingai pildyti projektų paraiškas, – teigia R. Valuckas. – Daugelis susirinkusiųjų neturėjo patirties rengiant ir įgyvendinant projektus arba josturėjo mažai.“
Stiprinti jaunimo organizacijas ir kurti jaunimui patrauklų miestą Alytaus kolegija ėmėsi, kai prisijungė prie didžiausio Lietuvoje pilietiškumo ugdymo projekto „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“. Iš viso jame dalyvauja ir savo iniciatyvas įgyvendina 120 švietimo įstaigų – bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų, kolegijų – iš 30-ies savivaldybių.
„Jaunimo organizacijoms labai reikalingi savanoriai, ypač per įvairius renginius, akcijas. Viliamės, kad po mokymų jų gretos išaugs“, – sako T. Nikulinas.
Spalio mėnesį bus surengti mokymai naujiesiems savanoriams.
Projektą „Kuriame Respubliką“, kuris tęsis iki 2014-ųjų rugsėjo pabaigos, vykdo VšĮ Pilietinės visuomenės institutas kartu su partneriais. Jį finansuoja Europos socialinis fondas pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“.
Daugiau informacijos apie projektą rasite interneto svetainėje ir socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje .
O Alkas bene džiaugiasi, kad Darius Kuolys ir co Lietuvos jaunimą “kuoliukais” auklėja?
Baikit skleidę negatyvą, gražu, kad jaunimas imasi atgaivinti miestą. Alytus sovietmečiu dirbo tik nesąmones (alytnamiai, medvilnė, drapakų ir “špūliukių” siuvimo fabrikai…), o dabar atėjo laikas miestą paversti moderniu, europietišku, nes gyventojų daug, o veiklos mažai. Grįžę jauni žmonės gali pakeisti situaciją savo entuziazmu, naujomis idėjomis. Ir joks D. Kuolys ar dar kas nors čia ne prie ko…
Ką tu čia skiedi? Alytus tarybiniais metais buvo jaunimo miestas būtent dėl tų įmonių. O dabar tai eilinė pinigų įsisavinimo akcija. Kai Alytuje per kelis metus atsiras 20 tūkstančių normaliai apmokamų darbo vietų, tai jis bus jaunimo miestu. Tačiau toks stebuklas galėjo įvykti (ir įvyko) tik tarybiniais metais, jokia laisva rinka ir Lietuvos “demokratija” tokio stebuklo įgyvendinti nepajėgi.