Turėti galimybę dirbti laboratorijoje be gravitacijos – tikras įdomumas ir keistumas. Žemėje pastatyti tokį tyrimų centrą, kuriame galima būtų išjungti žemės trauką – tai būtų tarsi iš fantastikos srities. Dėl to, Tarptautinė kosminė stotis yra unikali laboratorija, kurioje paleista stiklinė nenukrenta ant grindų ir nesudūžta, visi daiktai yra besvoriai, viskas, kas nepritvirtinta, skraidžioja sau tarsi tai būtų sapno pasaulis.
Kokia yra šios kosminės stoties prasmė? Kam ji pastatyta? Ką joje veikia kosmonautai? Ar tai yra mokslo šviesos, ar pinigų švaistymo stotis? Visa tai pabandė išsiaiškinti ir atsakyti jaunieji „Mokslo sriubos“ kūrėjai.
Interneto TV laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva populiarinti mokslą visuomenėje. Kas antrą šeštadienį „Mokslo sriubą“ galima ragauti adresu http://www.mokslosriuba.lt. „Mokslo sriuba“ kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. Patronažą šviesiai suteikia Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.
httpv://youtu.be/poQUsRycXyc