Spalio 25-oji – Lietuvos Respublikos Konstitucijos diena. Šią dieną verta prisiminti, kad 1992 m. spalio 25-ąją Lietuvos piliečiai referendume priėmė Konstituciją, kuri tam tikrą laiko tarpą buvo Lietuvos pagrindinis įstatymas. Neįtikėtina: ja turėjo vadovautis net Seimas, Vyriausybė ir Prezidentūra!
Šioje Konstitucijoje buvo net tokių, šiandien sakytume egzotiškų ir populistinių teiginių:
Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai. (2 straipsnis).
Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu. (9 straipsnis).
Šiuolaikinis valdantysis elitas jau išaugo iš tokių prietarų amžiaus. Jų komentarai vieningi, pagrįsti ta pačia pasaulėžiūra ir nekelia abejonių (citatos pateikiamos iš pastarųjų dienų informacinių pranešimų).
Andrius Kubilius: „…rinkėjų didžiausią paramą gavo partijos, kurios savo rinkimų programose pasisakė už atominės elektrinės statybas. Nevykdyti rinkėjams duotų pažadų partijos taip pat negali“.
Irena Degutienė: „Nors dauguma balsavusiųjų sekmadienį referendume dėl planuojamos Visagino atominės elektrinės pasisakė prieš naująją jėgainę, Seimo Pirmininkė Irena Degutienė teigia, kad savą atominę Lietuva privalo turėti.“
Dalia Grybauskaitė: „Naujos atominės jėgainės nauda abejoja mažiau nei trečdalis balso teisę turinčių Lietuvos piliečių. Nauja Vyriausybė ir Seimas turės atsižvelgti į dalies šalies gyventojų nuomonę ir priimti Lietuvai naudingiausią sprendimą“.
Viktoras Uspaskichas: „Dėl referendumo projektas nebus sustabdytas. Darbas ties šiuo projektu tęsis. Todėl, kad referendumas – tai tik tautos patarimas, o ne įsakymas.“
Su buvusios Konstitucijos diena, gerbiamieji buvusios Respublikos piliečiai!
Atsakas (smagus atsakas):
Tomas Baranauskas buvo lietuvis =
Tikiuosi, kad dar esu. Nors pase tai įrašyti jau uždrausta.
Konstitucijoje dar parašyta, kad įvykus referendumui, jo rezultatai jau sekančią dieną tampa įstatymu, o seimas per vieną mėnesį privalo priimti atitinkamus nutarimus. Ką gi, matome, kad valdžios utėlės turi savų planų, bet konstitucija yra konstitucija, todėl nusimato gražus bylinėjimasis. Va čia jau galėtų pasireikšti Balsio chebra ar dar kokia visuomeninė organizacija. Laimei, konstituciją nėra taip lengva pakeisti, kaip pašnekėt į kameras, todėl Visagino AE tikrai nebus.
Dar prisiminkim, kad rasiejiniams imperialistams yra naudinga, kad Lietuva neturėtų tokio didelio elektros šaltinio kaip AE.
Kažkaip visi jau pamiršo, kad Lietuva jau turi puikiai veikiančią AE – tereikia ją vėl paleisti. 🙂
kiek ten tų pinigų paleidimui tereikia.Visiems rimtiems vyrukams tikrai neužteks.Neverta net prasidėti.Nauja visai kas kita.
Tai, kad jau viskas ištampyta (išvogta?).
Gal pradžiai išsiaiškink privalomojo ir patariamojo referendumų skirtumus ir paskui pulk šnekėt nesamones?
Gryna tiesa: Jeigu kažkada Lietuva turėjo Konstituciją, tai dabar de facto jos neturi. Yra toks daiktas vien juridiškai, kažkur lentynoje.
labai taiklūs Tomo pastebėjimai
Tomai Baranauskai, nemeluok. (Nors melavimas toks mielas tautinis bruožas) patariamasis referendumas neprivalomas vykdyti: juo gali remtis naujasis Seimas svarstydamas AE klausimą savo posėdžiuose, bet jis dėl to ir patariamasis, kad neprivalomas. O privalomą referendumą pagal balsų skaičių AE priešininkai būtų pralaimėję, tad nereikia mums to smegenų pudrinimo liejant krokodilo ašaras…
Konstitucijoje ir įstatymuose nėra numatyta jokių “neprivalomų vykdyti” referendumų nutarimų.
Dvi išdavystės, pasityčiojimai iš tautos.
Pirma.
Patariamasis referendumas. Koks dar patariamasis refereondumas ? Kam jis toks reikalingas? Akivaizdu buvo, kad tauta nepritars eilinej stambaus masto aferai, tad ir buvo sužaista “patariamuoju” referendumu, nors tuo pačiu metu intensyvia buvo renkami balsai realiam referendumui, kuris padėtų tašką. Deja.
Antra.
Sveikoje visuomenėje bet kuris politikas šiandien pasisakantis už AE natūraliai turėtų save pasmerkti politinei mirčiai ir patapti politiniu lavonu. Tauta gi nepritaria AE, o jeigu politikas už AE ir dar ją jį ruošiasi remti ir vystyti, tai vadinasi politikas eina prieš tautą. Tai tada vyrai “apie ką mes kalbam” ?
Nonsensas. Šiandien jau aikšu, nepriklausomai kas laimės rinkimus po antro etapo AE bus statoma, nors tautos balsas byloja visai ką kitą.
… yra apie ką pamastyt …
Nekalbėkit nesamonių. Jeigu tik pusė balso teisę turinčių piliečių balsuoja referendume ir dar mažiau dalyvauja renkant parlamentą, tai viskas yra taip, kaip turi būti. decisions are made by those who show up (at the voting booths).
Na macius ta propaganda pajungus Cekistuoli ir kitu “ekspertus”, del AE naudos, buvo aisku, kad referendumas pateiktas tarsi spastai – jeigu tauta butu pritarusi, vykdymas butu “privalomas”, o jeigu tauta priestaraus – vykdymas vistiek bus, nes referendumas “patariamsis”:) Valdzia aiskiai tikejo kad reklama suveiks, bet tai neivyko. Ir, tuo paciu galutinai susikompromitavo, nes akivaizdesnio tautos valios nepaisymo nera buve. Dabar jiems tikrai skauda galvas – nestatyti jie negali, taigi teks viesai apsisikti. Dabar suka galvas kaip tinkamai visa tai apiforminti, kad maziau smirdetu. Dar vienas irodymas, kad valdzia neatsovauja rinkeju ir valstybe pilieciu. Reiskia ji yra neveiksni. Lietuvos valdzia yra parazituojanti sukciu gauja. Ja reikia versti zemen bet kokiais budais, ir tai butu elementari savigyna. Reiks eit tiesint dalgiu manau….