Spalio 13 dieną, šeštadienį, gausiai susirinkę Plungės miesto gyventojai ir svečiai dalyvavo Viešosios bibliotekos atidarymo iškilmėse. Ši dvasinės kultūros įstaiga įsikūrė Kultūros vertybių registre įrašytame pastate – restauruotoje pilaitėje, vadinamojoje laikrodinėje – oranžerijoje.
Raudonų plytų pilaitė yra pats seniausias išlikęs Plungės dvaro statinys ir seniausias žinomas mūrinis pastatas visoje Plungėje. Ant laikrodinės akmeninių pamatų pietinėje pusėje yra išlikusi įrašyta data – 1846 m. Šie metai rodo, kad pilaitė laikrodinė pastatyta grafų Zubovų, kai jie 1806–1873 metais valdė Plungės dvarą. Grafų Zubovų pastatyta pilaitė su laikrodžiu bokšte yra labai panaši į Florencijoje esančius Palazzo Vecchio rūmus. Tai lyg maža šių rūmų kopija. Ilgą laiką šis pastatas istoriniame Plungės parke stovėjo apleistas ir atrodė, kad yra pasmerktas sunykti.
LR Vyriausybės 2002 m. rugsėjo 17 d. nutarimu buvo patvirtinta Lietuvos bibliotekų modernizavimo programa, kurioje buvo numatyta naujos Plungės viešosios bibliotekos statyba. 2006 m. patikslintoje Programoje numatyta rekonstruoti esamas bibliotekos patalpas, jas pritaikant vaikų bibliotekai, bei rekonstruoti M. Oginskio dvaro ansamblio laikrodinę ir oranžeriją ir čia įkurti viešąją biblioteką. 2010 m. birželio 16 d. buvo pasirašyta Plungės rajono savivaldybės administracijos ir UAB „Plungės Jonis“ bibliotekos rekonstrukcijos ir laikrodinės – oranžerijos restauravimo bei pritaikymo bibliotekos reikmėms sutartis. Taip prasidėjo šio seno originalaus pastato prikėlimo naujam gyvenimui darbai.
Pilaitės bokšte buvo įrengtas geležinis laikrodis, varpo dūžiais miestui skelbiantis valandas bei jų ketvirčius. Tai rankų darbo kūrinys, neabejotina, kad gero meistro. Pats mechanizmas sudarytas iš trijų dalių: eigos, valandų ir jų ketvirčių skambinimo. Kiekviena dalis turėjo savo atskirą veleną, ant kurio suktuvu būdavo suvyniojami svarsčių lynai. Mechanizmą įsukantys svarsčiai buvo įdomios grybo formos, grubiai nutašyti iš akmens, suveržti geležies lankais. Ilgą laiką laikrodis neveikė, surūdijo jo ciferblatai, dingo svarsčiai. Tačiau iki mūsų dienų laimingai išliko neišdraskytas mechanizmas. Laikrodžio restauracija buvo patikėta patyrusiam meistrui, I kvalifikacinės kategorijos metalo restauratoriui Tadeušui Kvakšiui. Plungės laikrodis yra retas ir svarbus technikos istorijos paminklas, atspindintis tuometinį amatų lygmenį bei technologinių naujovių atsiradimą Lietuvoje. Baigus restauraciją, laikrodis vėl įkeltas į pilaitės bokštą.
Šventėje juostą, simboliškai atveriančią naujosios bibliotekos duris, perkirpo Plungės rajono savivaldybės meras Albinas Klimas. Pastatą pašventino Plungės šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas Julius Meškauskas, palinkėjęs tiek bibliotekininkams, tiek miesto bendruomenei jaukaus buvimo gražioje bibliotekoje ir malonių akimirkų, bendraujant su knygomis bei įdomiais žmonėmis.
Bibliotekos direktorę Violetą Skierienę, bibliotekininkus ir visą miesto bendruomenę, sulaukus šios įspūdingos akimirkos, sveikino Seimo narys Jurgis Razma, bibliotekininkai iš Latvijos Saldaus ir Tukumo miestų, kolegos iš kitų Lietuvos bibliotekų, nevyriausybinių organizacijų atstovai, Savivaldybės vadovai ir kiti garbūs svečiai. Direktorė V. Skierienė padėkojo visiems, kurie padėjo svajonę paversti realybe: esamiems ir buvusiems Savivaldybės vadovams ir darbuotojams, statybininkams, bendruomenei.