Vilniaus regione užimta 94 procentai Covid-19 ligonių gydymui skirtų vietų (1)

Santaros klinikos | lsveikata.lt nuotr.

Santaros klinikos | lsveikata.lt nuotr.

Lapkričio 17 dienos duomenimis, VUL Santaros klinikose gydomi 154 COVID-19 sergantys ligoniai, iš jų 28 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Iš 154 sergančiųjų – 3 vaikai.

Atraminėse ligoninėse gydomi 208 ligoniai: Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje – 122 pacientai, iš jų – 4 Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Alytaus V. Kudirkos ligoninėje – 43 pacientų, iš jų – 4 Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Ukmergės ligoninėje – 27 pacientai, iš jų – 2 Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje – 16 ligonių.

Šio ryto duomenimis Vilniaus regiono ligoninėse užimta 94 procentai visų Covid-19 ligonių gydymui skirtų lovų.

„Šiandien-rytoj neįrengus 100 papildomų lovų koronavirusu užsikrėtusiųjų gydymui Vilniaus regione, naujiems pacientams pagalbos teikimas sutriks. Kaip paslaugas organizuojanti įstaiga labai prašome visų partnerių susitelkimo, geranoriškumo ir greitos reakcijos. Visi suprantame, jog turime imtis galbūt ne visai įprastų, patogių sprendimų, kad užtikrintume pagalbą visiems pacientams. Kol kas nepavyksta įgyvendinti užsibrėžto tikslo, kad jau šiandien Alytaus V.Kudirkos ligoninėje būtų papildomų 30, Ukmergės ligoninėje – 30, Druskininkų ligoninėje – 10, Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje – 60 vietų.“ – kalba Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

Aiškėja būtinybė bendradarbiauti jau ne tik regiono viduje, bet ir dalintis pajėgumais tarp regionų įstaigų, todėl apkrova bei iššūkiai organizuojančioms įstaigoms tik auga. Šiuo metu Santaros klinikose iš visų 47 regiono reanimacijos-intensyvios terapijos vietų yra įrengta 36. Anot direktorės, klinikos ir toliau stiprins pajėgas būtent šiame sektoriuje – teikdamos paslaugas pačios sunkiausios būklės ligoniams, todėl būtina, jog kitos regiono ligoninės padėtų pasirūpinti likusiais.

Santaros klinikose gydomi sunkiausia Covid-19 forma sergantys ligoniai, kuriems dėl virusinio plaučių pažeidimų sukelto kvėpavimo nepakankamumo nepadeda dirbtinė plaučių ventiliacija. Šiandien klinikose pradeda veikti 14 papildomų reanimacijos ir intensyvios terapijos vietų Covid-19 sergantiems ligoniams. Atidaromas ECMO padalinys ligoniams su sunkiausiu plaučių pakenkimu, kai gyvybei palaikyti deguonį tenka tiekti tiesiai į kraują. Naujai įrengtame EKMO poskyryje vienu metu galima gydyti 7 Covid-19 ligonius.

„Labai svarbus klausimas yra ne tik kuo skubesnis gydymui skirtų vietų paruošimas, bet ir galintis dirbti personalas. Sprendimus reikia priimti jau šiandien, kad rytoj būtų kam gydyti sergančiuosius. Svarstomi keli variantai – pasikviesti pagalbą iš išorės (rezidentai, poliklinikų personalas, kitų ligoninių medikai) ir darbui su Covid-19 pacientais naudotis saviizoliacijoje esančių kolegų pagalba. Manyčiau, jog nėra vieno teisingo sprendimo. Greičiausiai, privalėsime galvoti apie abiejų variantų derinimą“, – sako A. Bilotienė Motiejūnienė.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

1 komentaras

  1. Vidinis Balsas:

    Siaubo baubo triuba bus pučiama tol, kol atkeliaus skiepai. Skiepytis bus būtina du kartus. Korona muturiuoja, taigi, yra jau daug atmainų, jų bus dar daugiau. Skiepytis reikės nuo kiekvienos. Kiek uždirbs koronos už leidėjai – gelbėtojai ??? Pradėkit atsagstyti pinigines. Na, mokesčių kėlimo prasme, nes valstybė bris į skolas iki gerklės. Vardan tos Lietuvos. Šventas reikalas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: