Kaip nesuklysti renkantis padangas? (0)

Padangos kelyje | Gamintojų ir importuotojų asociacijos nuotr.

Padangos kelyje | Gamintojų ir importuotojų asociacijos nuotr.

Padangų pasirinkimas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti ganėtinai lengvas veiksmas, bet, patys rinkdamiesi padangas, vairuotojai gali padaryti tam tikrų klaidų. Žinovų teigimu, svarbiausia pasirinkti būtent savo automobiliui tinkamas padangas.

Pirmasis veiksnys renkantis – tinkami padangos matmenys. „Inter Cars Lietuva“ Padangų skyriaus specialistas Ignas Klimaika teigia, kad geriausias būdas sužinoti, koks dydis yra skirtas jūsų automobiliui – žvilgtelti į automobilio naudojimo aprašymą, kuriame bus nurodytas ne tik ratlankio dydis, bet ir kokia padanga patariama gamintojo. Šias žinias taip pat galima rasti ant degalų bako dangtelio arba statramsčių atidarius dureles.

„Dažnai pasitaiko, kad automobilio ratlankiai yra neoriginalūs, todėl ir dydis gali neatitikti. Netinkamas dydis gali turėti įtakos visam automobilio valdymui. Susukus vairą, padangos šoninės sienelės gali liesti važiuoklės ir kėbulo dalis. Taip važinėti – labai rizikinga ir pavojinga, nes besitrindama padanga lengvai gali sprogti ir automobilis taptų nevaldomas. Dėl paskutinio dalyko galite nepraeiti ir techninės apžiūros. Tinkamo dydžio pasirinkimas ypač svarbus automobiliams, kurių visi keturi ratai yra varantieji. Pasirinkus netinkamai, kyla pavojus sugadinti perdavimo mazgus – diferencialus“, – sako I. Klimaika.

Dažnam sportiškesniam arba aukštesnės klasės automobiliui reikia gamintojo patvirtinto tipo padangų. Sumontavus netinkamas padangas, gali atsirasti vibracija ir didesnis triukšmas, todėl ir į tai vertėtų atkreipti dėmesį.

Kodėl ir ratų nepatariama keisti namie?

Žinovai pastebi, kad dažnas vairuotojas ne tik padangas išsirenka pats, bet ir yra linkęs pats pasikeisti ratus. Ratų keitimas namie dažnai yra nesaugus. Keliant automobilį domkratu reikia būti labai atsargiam, todėl, kad pasitaiko atvejų, kai neįjungiamas rankinis stabdis. Keisdami ratus patys, galite pasirinkti ir netinkamą automobilio kėlimo vietą.

„Svarbu paminėti, kad vairuotojai, kurie ratus keičia patys, nuėmę ratą nepatikrina važiuoklės, stabdžių būklės, o žinovas autoservise tai tikrai padarytų. Taip pat dažnai pasitaikanti klaida – dėmesio neatkreipimas į padangų nudilimą“, – sako „Inter Cars Lietuva“ atstovas.

Pakeitus ratus su vasarinėmis padangomis į ratus su žieminėmis padangomis, patariama juos iš naujo subalansuoti. Didelė tikimybė, kad reikės perdėti ir svarelius. Norint užtikrinti tolygų padangų dėvėjimąsi, gerą automobilio valdymą, patariama patikrinti ir ratų išmatavimus – kartu bus patikrinta ir jūsų automobilio važiuoklės techninė būklė.

Kodėl keičiant padangas verta rinktis specializuotų autoservisų paslaugas?

Autoservisai, kurių specializacija – padangų keitimas, turi sukaupę didesnę patirtį. Lietuvos autoservisus vienijančio internetinio puslapio „Motointegrator.com“ atstovo Mindaugo Šerėjaus teigimu, tokie autoservisai nuolat atnaujina įrangą, todėl galite tikėtis kokybiškesnių paslaugų – greitesnio padangų montavimo ar tikslesnio ratų subalansavimo. Be to, išvengsite ratlankių subraižymų ir padangų pažeidimo montuojant.

„Atitinkamą išsilavinimą turintys darbuotojai gali tinkamai patarti, kokias padangas pasirinkti ateinančiam metų laikui, suteikti padangų saugojimo paslaugą ir pasirūpinti už jus senų padangų sunaikinimu.

Svarbu paminėti ir tai, kad dabar dažnas automobilis turi padangų slėgio jutiklius, kurių programinę įrangą keičiant ratus reikia įdiegti į automobilio sistemą. Tam reikia specialios įrangos, kurią dažniausia turi tik padangų keitimo specializacijos autoservisai“, – pabrėžia M. Šerėjus.

Jeigu svarstote, kaip tinkamai pasirinkti autoservisą, pirmiausia atkreipkite dėmesį, ar autoservisas neturi blogų atsiliepimų viešojoje erdvėje. Be to, ir tiesiog skambutis į autoservisą gali daug ką pasakyti apie įmonėje dirbančius žmones ir jų požiūrį į darbą su klientais. Paskambinę išsiaiškinkite, ar autoservise atliks visas jums reikalingas paslaugas ir ar priims sutartu laiku.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: