Aptartos Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo galimybės (0)

Isabelle Moret ir Gitanas Nausėda | prezidentas.lt nuotr.

Isabelle Moret ir Gitanas Nausėda | prezidentas.lt nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Šveicarijos Nacionalinės tarybos pirmininke Isabelle Moret ir aptarė regiono saugumo situaciją, blogėjančią padėtį Baltarusijoje, su Astravo atomine elektrine susijusius klausimus, taip pat dvišalio ekonominio bendradarbiavimo stiprinimą, kovą su klimato kaita ir koronaviruso sukeltas pasekmes.

Pasak Prezidento, agresyvi Rusijos politika išlieka esminiu veiksniu, neleidžiančiu mūsų kaimyninei valstybei suvereniai priimti sprendimo dėl savosios ateities. Baltarusijos likimą turėtų formuoti tik Baltarusijos žmonių valia. Baltarusijos koordinavimo taryba yra esminė opozicijos institucija, galinti palaikyti dialogą, vedantį į naujus, demokratiškus rinkimus.

Lietuva sveikina Šveicarijos sprendimą prisijungti prie Europos Sąjungos sankcijų aukščiausiems Baltarusijos pareigūnams ir savo ruožtu taip pat plečia nacionalines sankcijas. Lietuva kartu su Latvija ir Estija į sąrašą įtraukė dar 100 asmenų.

Susitikime aptartos ir dvišalio dialogo stiprinimo galimybės. Prezidentas pabrėžė, kad abipusės perspektyvos nėra pilnai išnaudotos inovacijų ir ekonominio bendradarbiavimo srityse. Taip pat Lietuva ir Šveicarija vienodai mato kovos su klimato kaita svarbą ir, turint galvoje Šveicarijos patirtį žaliosios energetikos sektoriuje, anot Prezidento, reikia dėti visas pastangas, kad būtų intensyviau bendradarbiaujama, siekiant ambicingų tikslų klimato kaitos srityje.

Su Šveicarijos Nacionalinės Tarybos pirmininke Isabelle Moret bei Šveicarijos delegacija susitiko ir Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Susitikimo metu ministras pasidžiaugė puikiais dvišaliais santykiais ir dideliu šalių potencialu bendradarbiauti informacinių technologijų, kibernetikos srityje, kovoje prieš propagandą ir netikras naujienas. L. Linkevičius pažymėjo, kad kitais metais Lietuva ir Šveicarija minės diplomatinių santykių užmezgimo 100-metį bei 30 metų diplomatinių santykių atkūrimo sukaktį.

Kalbėdamas apie Baltarusiją, ministras atkreipė dėmesį, kad režimas tęsia savo nusikaltimus, ir kaltieji turės būti patraukti atsakomybėn. L. Linkevičius padėkojo Šveicarijai prisijungus prie Europos Sąjungos sprendimo sankcionuoti 40 Baltarusijos pareigūnų, atsakingų už rinkimų klastojimą ir žmogaus teisių pažeidimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: