Taikumo šaukianti aitvarų tapyba iškilo Baptyno dvaro padangėje (nuotraukos) (0)

Aitvarų keltuvių ir skraidinimo šventės akimirka ? Alkas.lt, V. Tumėno nuotr.

Aitvarų keltuvių ir skraidinimo šventės akimirka ? Alkas.lt, V. Tumėno nuotr.

Rugsėjo 28 – spalio 1 d. Babtyno dvare, Kauno rajone vyko VII -asis aitvarų tapybos stovykla. Kūrybinėje stovykloje dailininkai ant aitvarų kūrė milžiniškus 50 kvadratinių metrų dydžio paveikslus. Renginį vainikavo menininkų nutapytų ir aitvarų skraidymo žinovų Tado Surkio ir Donato Dumskio į padangę iškeltų ištapytų aitvarų spparoda, simboliškai primenanti amžinąsias dvasines vertybes ir teigianti taikumo, nesmurtinio sambūvio siekį, kurios itin stokoja šiandienos pasaulis.

Tapybos ant aitvarų kompoziciją danguje sudarė baltų ir lietuvių mitologinės ir tautinės tradicijos, krikščioniškosios, hinduistinės bei tibetietiškos ikonografijos vaizdiniai. Stovyklos viršūne tapo tapytų aitvarų kėlimo šventinis pavakarys Babtyno dvare. Akis pakelti į laisve ir amžinybe dvelkiantį dangų kvietė jaunosios freskų tapytojos iš Marijampolės Ievos Olimpijos Voroneckytės nutapyta suvalkiečių tradicinės juostos ornamentinė interpretacija, kaunietės tapytojos Miglės Kosinskaitės sukurti Jėzaus bei Tibeto Dalai Lamos simboliniai atvaizdai ir kauniečio dailininko Mindaugo Juodžio šioje stovykloje nutapytas Šyvos vaizdinys, taip pat Giedrės Aleksandravičiūtės ir Vytauto Tumėno „Žalčių“ aitvarai, sudaryti iš ornamentų, sukurtų režisieriui ir ženklotyrininkui Modriui Tenisonui atminti.

Giedrė Aleksandravičiūtė susiuva ištapytą aitvarą | Alkas.lt, V. Tumėno nuotr.

Giedrė Aleksandravičiūtė susiuva ištapytą aitvarą | Alkas.lt, V. Tumėno nuotr.

Kūrybinės stovyklos darbų šventinį pristatymą spalio 1 d. lydėjo ir laisvos improvizacijos muzika, atliekama perkūsininko Arno Mikalkėno, latvių vokalistės Danos Indanės-Surkienės ir gitaristo Tado Petkevičiaus-Grajausko. Arnas Mikalkėnas, puoselėdamas džiazą, improvizacinę ir elektroakustinę muziką, siekia peržengti įprastos muzikos rėmus. Dana Indane-Surkienė – dainininkė, šiuolaikinės laisvosios improvizacijos ir muzikinės meditacijos, natūralaus balso praktikos meistrė, dainuojanti ir tradicines latvių bei savos kūrybos dainas, dalyvaujanti teatriniuose pasirodymuose. Tadas Petkevičius-Grajauskas ilgametis Kauno Big bendo narys. Jis dalyvauja laisvosios muzikos sumanymuose, groja su Lietuvos ir užsienio džiazo atlikėjais ir orkestrais, grupėmis.

Renginio rėmjas - Babtyno dvaro šeimininkas Mindaugas Šventoraitis su dailininke Iva Voroneckyte aptaria aitvarų tapybos plenerą | Alkas.lt, V. Tumėno nuotr.

Renginio rėmjas – Babtyno dvaro šeimininkas Mindaugas Šventoraitis su dailininke Iva Voroneckyte aptaria aitvarų tapybos plenerą | Alkas.lt, V. Tumėno nuotr.

Stovyklą surengė dvaro šeimininkas Mindaugas Šventoraitis, sumanymo vadovas Tadas Surkys, koncepcijos plėtotojas dailėtyrininkas V. Tumėnas. Renginio rėmėjai – Babtyno dvaras ir „Aitvarai.com“. Šis kūrybinis vyksmas išskirtinis tuo jog surengtas išimtinai privačiomis lėšomis, o jo uždarymo šventė visuomenei buvo nemokama.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: