Kaip nesuklysti kreipiantis dėl kredito pirmą kartą? (0)

Greitasis kreditas | Visikreditai.lt nuotr.

Greitasis kreditas | Visikreditai.lt nuotr.

Tai, kad kreditai yra tapę daugelio žmonių finansinio ciklo dalimi nebeturėtų stebinti. Jei galima nesunkiai pasiskolinti, o pasiskolintus pinigus kas kart pavyksta grąžinti laiku, kodėl nepalengvinti sau gyvenimo kreditų pagalba?

Įgudę ir ne pirmą kartą paskolą imantys žmonės vargu ar turi problemų efektyviai susirandant sau geriausią pasiūlymą. Pagalba tokiems žmonėms nėra reikalinga, nes jie puikiai žino, ką daro. Tačiau nors šimtai tūkstančių piliečių jau yra bent vieną kartą sudarę oficialią paskolos sutartį, kiekvieną dieną atsiranda ir tokių, kurie skolinasi pirmą kartą.

Susiduriant su tuo pirmą kartą, neabejotinai kyla įvairiausių klausimų. Kaip išsirinkti pigiausią kreditą iš galybės pasiūlymų? Kaip nesudaryti nepalankios sutarties? Kaip neprisidaryti finansinių problemų? Nuo ko apskritai pradėti? Tai – realūs klausimai kiekvieno „naujoko“ galvoje. Šiame straipsnyje – mūsų patarimai besikreipiantiems dėl kredito pirmą kartą.

Ar jums tikrai reikalingas greitasis kreditas?

Reikėtų pradėti nuo labai paprasto klausimo: ar jums būtinas greitasis kreditas? Reikia suprasti paprastą dalyką: greitieji kreditai yra brangiausias būdas pasiskolinti. Taip, jie yra patogūs; taip, juos gauti yra paprasta; taip, kreditas jūsų banko sąskaitoje gali atsidurti per 15 minučių, o viską pasidaryti galite neiškeldami kojos iš savo namų – tiesiog internetu. Bet visi šie patogumai turi savo kainą: aukščiausią palūkanų normą rinkoje.

Vienu metu greitųjų kreditų metinė palūkanų norma buvo tokia didelė, kad valstybė buvo priversta įsikišti ir nustatyti maksimalią leistiną kainą už kreditą. Ir nors greitieji kreditai dabar yra pigesni nei buvo prieš keletą metų, jie vis tiek išlieka brangiausiu paskolų tipu.
Jei jūsų prioritetas – sutaupyti ir galite sau leisti luktelėji šiek tiek ilgiau, tuomet patariama apsvarstyti ir kitus būdus pasiskolinti. Kiti vartojimo kreditai ar paskolos per tarpusavio skolinimo platformas yra pigesnės alternatyvos greitiesiems kreditams. Nors pastarųjų atveju paskolos gali tekti palaukti ir porą savaičių, tokiu būdu įmanoma gauti paskolą su ženkliai mažesne palūkanų norma.

Tai tikrai nereiškia, kad greitieji kreditai visada yra prastas pasirinkimas. Kai kurie greitieji kreditai gali būti net pigesni už kitas paskolas. Tačiau čia yra labai svarbu kuo kruopščiau susipažinti su rinkos žaidėjais ir pasirinkti siūlantį geriausias sąlygas. Tą padaryti individualiai gali būti sudėtinga, todėl geriausius greitųjų kreditų pasiūlymus galite rasti „Visikreditai.lt“ projekte.

Bet privalome pastebėti, kad greitieji kreditai turėtų būti vertinami ne tik pagal palūkanų normą. Paskolos bei jų kaina susideda ne vien tik iš mokamų palūkanų.

Venkite palyginimų vien tik pagal palūkanų normą

Jei ne palūkanų norma, tai kas dar? Jei kyla toks klausimas, turėtumėte nustebti sužinoję, kad yra nemažai kitų svarbių rodiklių, pagal kuriuos galima ir reikėtų vertinti paskolos pasiūlymą. Net paskolos kaina susideda iš kur kas daugiau nei palūkanos. Tai yra ir sutarties sudarymo mokesčiai, admnistravimo mokesčiai, kitos papildomos priemokos.

Dėl to visos vartojimo kreditus teikiančios įmonės privalo savo reklamose be palūkanų normos pateikti ir bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą, žinomą trumpiniu BVKKMN. Ji daug realiau atspindi realią kainą, kurią skolininkas turi mokėti už kreditą.

Bet dėmesio vertos ir kitos sutarties detalės. Nors ne visiems klientams jos yra aktualios, bet pravartu susipažinti ir su specialių paslaugų kainomis, nes kaip ir palūkanos, šios irgi gali kardinaliai skirtis lyginant vieną įmonę su kita. Tarp tokių aktualių papildomų paslaugų yra kredito grąžinimas anksčiau sutarties termino. Kai kurie kreditoriai leidžia tą padaryti be problemų, o kiti – reikalauja papildomo mokesčio, kad grąžinama suma būtų artimesnė tai, kuri būtų mokama pilnai ištiksėjus sutarties laikui.

Stebėkite situaciją su akcijomis

Greitieji kreditai iš kitų paskolų išsiskiria tuo, kad bent dalis juos teikiančių įmonių siūlo pasiskolinti su akcija, nestandartinėmis sąlygomis. Pastarosios gali skirtis viena nuo kitos tiek tarp pačių įmonių, tiek toje pačioje įmonėje skirtingais laikotarpiais.

Bet visus tokius pasiūlymus vienija bendras vardiklis: ženklus skolinimosi sąlygų pagerinimas. Tai yra dar viena priežastis, kodėl greitieji kreditai gali būti pigesni už kitas paskolas. Ir tai yra dar viena priežastis, kodėl derėtų įsivertinti daugiau nei vieną pasirinktą kreditorių.

Nuolatos besikeičiančioje rinkoje yra nuolatos keičiami pasiūlymai. Jiems taikomos akcijoms turbūt keičiasi dažniau nei pačios sąlygos. Todėl stebėti, lyginti ir vertinti skirtingas įmones ir jų pasiūlą bet kuriuo metu yra privalu, jei jūsų prioritetas – kuo mažesnė kredito kaina. Bet jei norite skolintis iš kitur, o ne greituosius kreditus teikiančių įmonių, tuomet šį patarimą galite ignoruoti – niekur kitur nuolatinės akcijų pasiūlos nerasite.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: