Seimas ragina Vyriausybę plėsti sąrašą Baltarusijos pareigūnų, kuriems yra draudžiama atvykti į Lietuvą (0)

Baltarusija | vrm.lt

Baltarusija | vrm.lt

Seimas, 77 balsavime dalyvavusiems Seimo nariams vieningai balsavus už, priimta rezoliucija „Dėl sankcijų Baltarusijos pareigūnams, atsakingiems ar prisidėjusiems prie rinkimų rezultatų klastojimo, smurto ir represijų prieš taikių protestų dalyvius ir kitų žmogaus teisių pažeidimų“ ragina Vyriausybę į sąrašą asmenų, kuriems yra draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, įtraukti rezoliucijoje išvardinamus asmenis.

Priimtu dokumentu Seimas pabrėžia, kad Lietuvos paskelbtas nacionalinis trisdešimties Baltarusijos režimo pareigūnų, atsakingų ar prisidėjusių prie rinkimų rezultatų klastojimo, smurto ir represijų prieš taikių protestų dalyvius ir kitų žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje, kuriems taikomas draudimas atvykti į Lietuvą, sąrašas nėra baigtinis ir turi būti nuolat pildomas.

Pasak projektą pristačiusio Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno Gabrieliaus Landsbergio, „šis sąrašas bus labai aiškus Lietuvos Seimo pasakymas, kad šitų žmonių Lietuvos teritorijoje – mūsų prekybos centruose, mūsų SPA, mūsų miestų gatvėse – jų nebus. Todėl šitas ženklas šiandien yra itin svarbus“.

Frakcijos seniūno teigimu, tai negali būti paskutinis žingsnis sankcijų sąraše.

„Mes nuplėšiame kaukes šiandien nuo 118 žmonių. Mes žinom, kas jūs, mes įvardinam jus iš esmės kaip nusikaltėlius Lietuvoje ir jūs į Lietuvos teritoriją nepateksite. Mes taip pat siunčiame signalą kitiems, tiems, kurių kaukės bus nuplėštos, kurie daro represijas, kurie muša, kankina žmones, sodina juos į kalėjimus, jie į Lietuvą neatvyks ateityje taip pat“, – projekto pristatymo metu sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

Priimta rezoliucija Seimas kreipiasi į Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos ir NATO valstybių narių vadovus, nacionalinius parlamentus ir vyriausybes, Europos Sąjungos, NATO institucijų bei tarptautinių organizacijų vadovus ragindamas nedelsiant įvesti sankcijas už smurtą ir represijas, rinkimų rezultatų klastojimą ir kitus žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių pažeidimus atsakingiems ir juos vykdžiusiems Baltarusijos pareigūnams, o brutaliems režimo veiksmams nesiliaujant – sankcijas nuolat plėsti ir stiprinti.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: