Šiaulių planais: svarstoma įrengti karinių orlaivių lakūnų ir pagalbinių tarnybų mokymų centrą (0)

 

Šiaulių oro uostas | šiauliai.lt nuotr

Šiaulių oro uostas | šiauliai.lt nuotr

Tarptautinio Šiaulių oro uosto teritorijoje lakūnų bei pagalbinių tarnybų mokymų centrą svarsto įkurti bendrovė „AMST“. Tai – viena žinomiausių bendrovių pasaulyje, rengiančių karinių orlaivių lakūnus. Šiandien karinių orlaivių lakūnų mokymų paslaugas Lietuvos kariuomenė perka užsienyje, todėl centro įsteigimas Šiauliuose būtų reikšmingas ne tik visos šalies, bet galimai ir Baltijos regiono mastu, stiprinant jo gynybinį stiprumą.

Naujasis mokymų centras apimtų platų spektrą galimybių – simuliuojant realias misijas, būtų ugdomi perspėjimo, gelbėjimo ir pirmosios pagalbos įgūdžiai, taip pat skiriamas dėmesys pilotų atrankos sistemai, sraigtasparnių valdymui, naktinio matymo ir erdvinio orientavimosi treniruočių sistemai bei kitiems svarbiems aspektams.

Įgyti naujų įgūdžių centre galėtų įvairios technikos specialistai – nuo daugiafunkcių sausumos ir vandens transporto priemonių operatorių iki naikintuvų lakūnų. Vienas svarbiausių mokymų centro elementų – specialių gelbėjimo, medicinos, karinio paruošimo ir įgūdžių tobulinimo programa, leisianti simuliuoti realias misijas saugioje aplinkoje. Pavyzdžiui, besitreniruojantys specialistai galės atlikti sraigtasparnio gelbėjimo misijas, imituojant skirtingas aplinkybes, kai užduotį atlieka kalnų arba oro gelbėjimo komanda, taip pat mokysis valdyti specialus gelbėjimo keltuvus, naudojamus itin sudėtingomis sąlygomis, ir pan.

„AMST“ planuojamo karinių orlaivių pilotų ir kitų tarnybų mokymo centro įsteigimas Šiauliuose būtų svarbus ne tik Lietuvai, kuriai nebereikėtų pirkti šių paslaugų iš užsienio valstybių, bet ir kitoms Baltijos šalims – Latvijai ir Estijai. Skaičiuojama, kad Europos ir Artimųjų Rytų valstybėse įsteigti analogiški mokymų centrai sulaukia užsakymų iš JAV ir NATO partnerių, o jų vertė siekia net iki 50 mln. eurų.

„Esame miestas, kuriame NATO misijas jau daugiau nei 15 metų vykdo tarptautinės sąjungos narių kariai, o 2023 metais Šiauliuose įsikurs ir Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas. Šiaulių, kaip ypač svarbaus šalies gynybinio miesto, statusas įpareigoja ieškoti sprendimų tolesniam valstybės saugumo stiprinimui. Džiaugiamės, kad investuotojai savo plėtros planams svarsto pasirinkti būtent Šiaulių miestą – kiekvienos privačios iniciatyvos dėka yra sukuriama daugiau galimybių visam regionui“, – sako Šiaulių miesto savivaldybės meras Artūras Visockas.

Pasak A. Visocko, Šiaulių miesto savivaldybė skiria daug dėmesio privataus sektoriaus iniciatyvoms ir pasiūlymams steigti karo pilotų mokymų centrą ir planus derina su gynybos srityje dirbančiais valstybės pareigūnais. Neseniai Savivaldybės atstovai pristatė projektą Krašto apsaugos ministerijai, kuriai ypač svarbus Lietuvos gynybinio potencialo stiprinimas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: