Seimas pritarė rudens sesijos darbų programai (0)

Seimas | LR Seimo nuotr.

Seimas | LR Seimo nuotr.

Rugsėjo 22 d. Seimas patvirtino paskutinės IX (rudens) sesijos darbų programą. Pasak Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės, ši sesija išskirtinė – paskutinė šios kadencijos sesija, todėl labai svarbu, kiek galima daugiau atsakingai nuveikti, negaištant laiko diskusijoms, ką į ją įrašyti ir ko ne. Dėl šios priežasties į darbų programos projektą buvo įtraukti visi įstatymų projektai, kuriuos teikė frakcijos, komitetai ir Seimo nariai.

„Jei būtume pradėję revizuoti, išbraukti, būtų buvę šimtai pasiūlymų, ir mes būtume sugaišę nepaprastai daug laiko už vieną ar kitą balsuodami. Tikslas buvo, kaip ir visada, priimti sesijos darbų programą, o po to jau kiekvieną savaitę derinti ir galvoti, kuriuos įstatymus prioriteto tvarka įtraukti į darbotvarkę, ir jų priimti galimai daugiau, nes jų reikia Lietuvos žmonėms“, – sakė R. Baškienė.

Sesijos darbų programoje išlaikomos penkios pasirinktos veiklos kryptys: darni, atsakinga ir sveika visuomenė; švietimo, kultūros ir mokslo kokybės bei efektyvumo didinimas; viešojo sektoriaus efektyvumo ir skaidrumo didinimas; darni ir konkurencinga ekonomikos plėtra; saugi valstybė.

Atsižvelgiant į šių metų situaciją tarp šešių programos prioritetų įvardijamas ir visuomenės sveikatos ir saugumo užtikrinimas bei koronaviruso (COVID-19) naujojo plitimo grėsmės ir jos padarinių šalinimas. Kiti programos prioritetai:

2021 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių, kitų metų Valstybinio socialinio draudimo fondo ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų teikimas;

socialinės atskirties mažinimo priemonių įgyvendinimo tęstinumas. Neįgaliųjų socialinės integracijos stiprinimas;

korupcijos prevencijos priemonių efektyvinimas ir šešėlinės ekonomikos mažinimas (viešųjų pirkimų sistemos efektyvinimas, statybininkų tapatybės identifikavimo kortelės įvedimas, prekybos neapdorotu tabaku veiklos reglamentavimas);

Lietuvos įsipareigojimų dėl Europos Sąjungos klimato kaitos ir energetikos politikos tikslų iki 2030 metų įtvirtinimas.

Planuojama daug dėmesio skirti vykdomų reformų įgyvendinimo kontrolei (švietimo, sveikatos apsaugos, mokesčių, inovacijų, šešėlinės ekonomikos mažinimo ir pensijų srityse).

Sesijos metu bus pristatyti Vyriausybės narių informaciniai pranešimai apie koronaviruso (COVID-19) padarinių mažinimą, priimtų teisės aktų įgyvendinimą.

Sesijos darbų programoje Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos, Vyriausybės, Seimo komitetų, frakcijų ir Seimo narių teikiami projektai.

Seimo IX (rudens) sesijos darbų programai pritarė 67, prieš balsavo 18, susilaikė 25 Seimo nariai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: