Kaip elgtis netikėtai netekus artimo žmogaus (0)

unsplash.com nuotr.

unsplash.com nuotr.

Niekas nenorime apie tai pagalvoti, o taip pat niekam to ir nelinkime. Tačiau gyvenimas kartais gali būti negailestingas, todėl visada reikia būti pasiruošus ir nemaloniems atsitikimams. Nebūtina apie tai galvoti nuolat, tačiau bent jau pagrindines žinias, ką daryti ištikus nelaimei, žinoti tikrai verta.

Labai nesmagu, kai netekus artimojo tenka švaistyti laiką tvarkant formalumus, ieškant pagalbos ir sprendžiant kitus klausimus visiškai neturint apie tai žinių. Reikia nepamiršti ir savęs, mokėti tinkamai kovoti su skausmu ir gedėti taip, kad nepanirtumėte į depresiją. Štai keletas bendrų patarimų tiems atvejams, kurių geriau, kad būtų kuo mažiau.

Rinkitės vieną tiekėją visoms paslaugoms

Gedulo metu apleidžia visos jėgos. Rengti gedulingus pietus, šarvojimą, laidotuves ir sukviesti svečius – varginantis darbas, kuris, netikėto praradimo apsuptyje, tikrai nekels džiaugsmo. Dėl to geriausia nesiblaškyti po įvairius tiekėjus, o rinktis vieną, kuris gali išpildyti kuo daugiau poreikių. Taigi, jei ieškote šarvojimo salės, būtų daug geriau, kad jie pasirūpintų ir pervežimu į laidojimo vietą, palaikų deginimu, gėlėmis, karsto parinkimu ir panašiai.

Juridiniai formalumai

Visų pirma – reikia mirties liudijimo. Tam medicinos specialistai turės konstatuoti žmogaus mirtį. Tad reikia iškviesti medikus, kad tokią galią turintys asmenys nustatytų mirties įvykį, o sveikatos priežiūros įstaiga išrašytų dokumentus. Turint mirties liudijimą galima rengti ir laidotuves bei šarvojimą (arba bent jau taip daryti yra daug paprasčiau, nors ne visada pavyksta).

Mirties liudijimo reikia ir finansinių formalumų sutvarkymui. Nors po netekties daug kam tai nuplaukia į antrą planą, bet kažkada prie šių dalykų reikės prieiti. Mirties liudijimo tikrai reikės draudimo išmokoms gauti arba toms įstaigoms, kurioms asmuo turėjo finansinių įsipareigojimų (dėl lizingo, paskolos ir t.t.).

Šarvojimo salė | UAB „Ceremina“ nuotr.

Šarvojimo salė | UAB „Ceremina“ nuotr.

Pakvieskite visus artimus žmones

Labai negerai, jeigu su anapilin išėjusiais negali atsisveikinti šeima, draugai, kolegos (aišku, jeigu jie to nori). Atsakingi asmenys turi nuryti karčią piliulę ir paskambinti arba žinute pranešti visiems velionio(-ės) artimiesiems, kada ir kur vyks laidotuvės ir/ar gedulas. Nepaisant to jums sunku tai ar ne, tą padaryti reikia, kad ir kaip nesinorėtų…

Nepamirškite savęs

Palūžti ar net visiškai pasimesti po artimo žmogaus netekties yra labai lengva. Du iš trijų žmonių įvardina artimojo netektį kaip įvykį, kuris sukelia didžiausią baimę, nerimą ir neviltį iš visų. Psichologinės traumos dėl artimųjų mirties yra labai dažnas reiškinys. Būtinai atkreipkite dėmesį į savo psichinę sveikatą ir reikalui esant, pasikalbėkite su artimaisiais ar psichologais. Verkti yra normalu ir sveika, todėl nesidrovėkite ašarų.

Netekus artimojo reikėtų visiškai neatsiriboti nuo išorinio pasaulio. Nors pirmąsias dienas ir patariama vengti itin triukšmingos ar varginančios veiklos, tačiau laikui bėgant reikia nedelsti ir grįžti į įprastą gyvenimo vagą. Kuo greičiau viskas susistatys į savas vėžes, tuo greičiau apsiprasite su netektimi ir galėsite gerais darbais pagerbti velionių atminimus.

UAB „Ceremina“ yra didelę patirtį turintis, pačią aukščiausią paslaugų teikimo etiką išlaikantis laidojimo ir šarvojimo paslaugų teikėjas, įsikūręs Kauno mieste, adresu R. Kalantos g 76A. Mes padedame sunkią akimirką ir visą parą, ištisus metus suteikiame reikalingas paslaugas gedului. Laidojimo paslaugos Kaune – Ceremina – tai modernios patalpos ir moderni įranga, kuri padės tinkamai ir pagarbiai palydėti velionį(-ę) į paskutinę kelionę.

 

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: