Likus mėnesiui iki rinkimų, politinės partijos turi pateikti savo narių sąrašus (0)

Rinkimai | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Rinkimai | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Visos politinės partijos iki spalio 1 d. Teisingumo ministerijai privalo pateikti savo partijos narių sąrašus. Pagal šiuo metu galiojančias Politinių partijų įstatymo nuostatas, politinėje partijoje turi būti mažiausiai 2 000 narių.

Politinės partijos pateikto sąrašo duomenys automatiniu būdu – per Politinių partijų narių sąrašų informacinę sistemą sutikrinami su kitų partijų narių sąrašais bei Gyventojų registro ir Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registro duomenimis. Tikrinama, ar partijų nariai yra pilnamečiai, ar jų duomenys nesikartoja kitų partijų sąrašuose.

Šiuo metu Teisingumo ministerijai savo narių sąrašus pateikė 8 partijos: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Laisvės partija, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, Lietuvos liaudies partija, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, Nacionalinis susivienijimas, Lietuvos žaliųjų partija ir Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjunga.

Teisingumo ministerija iki spalio 10 d. praneš Vyriausiąją rinkimų komisiją, kurios partijos yra pateikusios savo narių sąrašus.

Dabar Lietuvoje yra registruotos 29 partijos, iš jų veikiančios – 26, kitos partijos yra naikinamos arba joms pradėta likvidavimo procedūra.

Kovo 1 d. duomenimis, daugiau kaip 114 tūkst. Lietuvoje gyvenančių asmenų priklauso politinėms partijoms. Praėjusių metų spalio 1 d. partijoms priklausė apie 110 tūkst. asmenų.

Daugiausia narių turi Lietuvos socialdemokratų partija – 16 601, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 13 957, Darbo partija – 11 047, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 7 065.

Žinios apie politinių partijų narių skaičių skelbiama Teisingumo ministerijos interneto svetainėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: