Prezidentas paragino Seimą produktyviai išnaudoti likusius darbo mėnesius (0)

Susitikimas su Seimo valdybos nariais | prezidentas.lt nuotr.

Susitikimas su Seimo valdybos nariais | prezidentas.lt nuotr.

Rugsėjo 8 d. Prezidentas Gitanas Nausėda su Seimo valdybos nariais aptarė svarbiausius Seimo rudens sesijos darbus, tarp kurių bus ir kitų metų biudžeto parengimas.

„Besibaigianti Seimo kadencija buvo pilna iššūkių, tačiau dabar reikia galvoti apie tai, kaip efektyviai išnaudoti likusius mėnesius“, – sakė šalies vadovas.

Pasak Prezidento, praėjusią savaitę Regionų forume pasirašytas parlamentinių partijų memorandumas dėl savivaldybių savarankiškumo stiprinimo rodo, kad prireikus politikai gali rasti politinės valios ir pasiekti sudėtingus susitarimus. Susitikime aptarta galimybė memorandumo pagrindu suformuluoti konkrečius naujus siūlymus dėl savivaldybių galimybių skolintis išplėtimo.

Prezidentas taip pat pabrėžė, kad ruošiant kitų metų valstybės biudžetą būtina turėti galvoje, kad jį priimti turės jau būsimas Seimas, todėl procesas turi būti sklandus ir nukreiptas į tęstinumo užtikrinimą.

Šalies vadovas sieks, kad biudžete atsispindėtų gerovės valstybės tikslai. Būtina rasti sprendimų, kurie užtikrintų tolesnį nuoseklų pensijų augimą, nes nuo to priklauso didžiausią socialinę atskirtį ir skurdą patiriančių žmonių ateitis.

Susitikime taip pat aptartos kitos Prezidento teisėkūros iniciatyvos, visų pirma – anksčiau registruotos įstatymų pataisos, kuriomis numatyta viešųjų pirkimų reforma, padėsianti šaliai sutaupyti šimtus milijonų eurų, bei kovos su korupcija sistemos pertvarka. Savivaldybėms ir kitiems juridiniams bei fiziniams asmenims tenkančią finansinę naštą turėtų sumažinti numatyti pakeitimai dėl senų elektros linijų iškėlimo tvarkos. Geriau Lietuvos miškus turėtų apsaugoti Prezidento siūlymas mažinti maksimalų plynųjų pagrindinių miško kirtimų biržės plotą ūkiniuose miškuose.

Seimui taip pat bus teikiamas šalies vadovo siūlymas atnaujinti švietimo sistemą, užtikrinant lygaus starto galimybes visiems Lietuvos vaikams, kad ir kur jie gyventų, ir Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pataisos, kuriomis siekiama užtikrinti stipresnę darbingumo netekusių asmenų socialinę apsaugą nedarbo atveju. Paprastesnę ir efektyvesnę teisėjų atrankos sistemą sukurti padėtų rengiamos Teismų įstatymo pataisos.

Susitikimo metu taip pat buvo aptartos Lietuvos užsienio politikos aktualijos, tarp jų ir padėtis Baltarusijoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: