Struvės geodezinis lankas bus pritaikytas lankymui (0)

Struvės geodezinis lankas | vstt.lt nuotr.

Struvės geodezinis lankas | vstt.lt nuotr.

Anykščių regioninio parko direkcija vykdys projektą – tarptautinio turistinio maršruto „Struvės geodezinis lankas” sukūrimas. Partneriai bus Latvijos Jekabpilio miesto ir Salas rajono savivaldybės. Struvės geodezinis lankas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Projekto metu Anykščių regioninio parko teritorijoje, ant Storių kalvos, kur yra žymuo vieno iš Struvės geodezinio lanko matavimo bokštų, bus sutvarkyta aplinka, pritaikyta lankymui – įrengtas naujas pažintinis takas bei ekspozicija, supažindinanti lankytojus su unikaliu XIX amžiaus mokslo ir technikos pasiekimu. 

Projektas vystys pažintinį turizmą Žemgalos ir Utenos regionuose, įtraukiant Struvės geodezinio lanko punktus. Struvės geodezinio lanko punktai nėra lengvai prieinami, pasiekiami, nėra moderniai, patraukliai pritaikytų ekspozicijų.

Labai nedaug žmonių net tose vietinėse savivaldybėse galėtų papasakoti, kas yra Struvės geodezinis lankas. Todėl projekto tikslas yra Struvės geodezinio lanko punktų Latvijoje ir Lietuvoje turizmo infrastruktūros pagerinimas, sukuriant šį paveldą pasiekiamą ir patrauklų bei įtraukiant jį į tarptautinius turizmo maršrutus.

Struvės geodezinis lankas – tyrimas, kuris padėjo nustatyti tikslų mūsų planetos dydį ir formą ir yra svarbus žingsnis pasaulinėje Žemės mokslų ir topografinio kartografavimo raidoje. Grandinę 1816–1855 m. išmatavo keli mokslininkai, o jiems vadovavo astronomas Frydrichas Georgas Vilhelmas Struvė (Friedrich Georg Wilhelm Struve).

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: