Devynioliktoji pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui (video, nuotraukos) (9)

Devynioliktoji pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui | TUT.by nuotr.

Devynioliktoji pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui | TUT.by nuotr.

Rugpjūčio 27 d., ketvirtadienį, protestai prieš diktatorių Aleksandrą Lukašenką vyksta toliau. Viskas prasidėjo po rugpjūčio 9 d. prezidento rinkimų, kurių triuškinamu nugalėtuoju oficialiai buvo paskelbtas nuo 26 metus šaliai vadovaujantis A. Lukašenka. Baltarusijos opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Apie tūkstantis protestuotojų ketvirtadienio vakarą surengė eitynes Minske nuo stačiatikių Šventosios Dvasios katedros Laisvės aikštėje iki katalikų Raudonosios bažnyčios Nepriklausomybės aikštėje. Aikštėje prie Raudonosios bažnyčios vykusioje protesto akcijoje buvo sulaikyta apie 100 žmonių. Daugiau kaip 10 iš jų yra žurnalistai. Tarp jų „Radio Svoboda“, Tut.by, „Nastojaščeje vremia“ , „Sputnik“, „Reuters“ ir kt. korespondentai dirbę Nepriklausomybės aikštėje.

Akcijos dalyviai laikė plakatus ir vėliavas, skandavo: „Traukis!“, „Nepamiršim neatleisim!“, „Gėda!“…  Pro šalį važiuojantys automobiliais vairuotojai protestuotojus palaikė automobilių signalais.

OMON-ininkai apsupę protestuotojus leido pasitraukti tik moterims ir vaikams, o vyrus vedė į furgonus sulaikytiesiems vežti. Išansktiniais duomenimisviso Minske galėjo būti sulaikyta buvo sulaikyti bemaž 100 žmonių.

Kaip žinia vakar vakare Baltarusijos jėgos struktūros išvaikė protesto akciją Nepriklausomybės aikštėje, o  Raudonojoje bažnyčioje įkalino ir apie 40 min. laikė apie 100 protestuotojų. Baltarusijos katalikų vyskupų konferencijos pirmininkas,  Minsko-Magiliavo arkivyskupas metropolitas Tadeušas Kondrusevičius šiuos veiksmus bažnyčios teritorijoje pavadino „neteisėtais“ ir pareikalavo, kad dėl jų būtų pradėtas tyrimas.

Šiandien Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusijoje jau suformuotas teisėsaugos institucijų darbuotojų rezervas, kuris „esant būtinybei“ padėtų Baltarusijai kovoti su „ekstremistiniais elementais“:

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

9 komentarai

 1. Hau:

  Kaip moterų revoliucija, dar Lukašenkos nenuvertė?

  • Žemyna:

   Ar tamsta ,,Babij bunt” turėjote galvoje? 🙂 Ten tada oi riesta vyrams buvo

   • Hau:

    Turiu dabartinę revoliuciją galvoj. Moteris paskelbta prezidente, moteriškės pirmos protestuot, ir t.t. Nors, Lietuvoj moterų valdžioj irgi pakanka… 🙂
    Kaip ten bebūtų, bevaikės moterys yra paveikiausia svetimai įtakai grupė. Ir piktos ant savo vyrų visuomenės, tai didelė griovimo jėga. Apie tai, žinoma, anksčiau reikėjo galvot. Dabar jau panašią problemą turi ne tik Baltarusija, bet ir visa vakarų civilizacija.

  • -.-.-:

   nenaudinga ir dėl baltarusių etninio susivokimo, nes tai reiškia, kad prie lietuviškos tapatybės jie nebegrįš. Deja, bet nieko nepadarysi – gimsta nauja dvikalbė nacija su baltarusiška tapatybe. Tokiu atveju belieka tapti su jais gerais bičiuliais, remiant juos nuo pat užgimimo, o ne tapti kenkėjais (užgimstančios nacijos mindžiotojais) ir jų prigimtiniais priešais. Tik taip galime išlošti iš mums nepalankiai besiklostančios situacijos.

   R.Paulausko “įžvalgos” apie laukiantį tiesioginį priėjimą prie lenkų per Gardiną – nieko vertos. Tas tiesioginis priėjimas, beje, atsirastų ir kažkokiu stebuklingu būdu Lietuvai susigrąžinus likusią Vilnijos ir Suvalkijos teritoriją, į kurią Lietuva bent turi kažkokį teisinį pagrindą, skirtingai nuo Lenkijos, nes tai – etninė Lietuva. Tai ką, irgi įžvelgtumėme pavojų ir jų atsižadėtumėme, jei pasitaikytų tokia proga? Juk ne.

  • -.-.-:

   taip kad čia mes renkamės dėl savo vertybių ir įsitikinimų, o ne dėl naudos ar nenaudos, nes savo vertybėmis neprekiaujama.

  • Žemyna:

   ,,Tik priminsiu, kad Vilniuje tuo metu gyveno vos 3 procentai lietuvių. ” –
   Tiksliau – IŠDRĮSUSIŲ likti ir registruoti save lietuviais. Tiek caras, tiek PL ne vien fizines teritorijas okupavo, bet ir dvasines – per cerkvę/kosciolą, kalbą, mokyklą.
   Po 1863 sukilimo numalšinimo ir susidorojimo buv. baltų žemėse staiga dar labiau pagausėjo pravoslavų, o tarpukariu ir katolikų… 🙂 O lietuviškos parapijos, mokyklos ir lietuvių valdytos įstaigos staigiai sunyko. Gal ne visiems žinoma, bet tai FAKTAI iš XIX ir XX a. dabartinėje BY teritorijoje žemes turėjusių kilmingų šeimų gyvenimo – tapę pravoslavais, net ir dvasininkais, kilmingų šeimų tėvai sūnums liepdavo patiems įsiminti ir vaikams perduoti, jog jų žemės yra lietuviškos žemės.
   Kadangi baltarusiai kaip tauta, kaip ir ir kt. slavai, susikūrė iš atplūdusių kolonistų mišinio (taip pat ir mišrių santuokų) su okupuotais vietos gyventojais (baltais), natūralu, jog jie perėmė bei išsaugojo nemažai baltiško paveldo, tarp jų ir Vyčio vėliavą, ir žaltį į namus priimdavo.
   O dėl žemvaldžių – ji ir Vilniuje valdų turėjo. Po visų XIX ir XX a. tragedijų atsitiko taip, kad ne vieno jų žemių valdos 2-se valstybėse atsidūrė 🙁

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: