Turizmo asociacija prašo valdžios priimti sprendimus, padėsiančius išsaugoti verslą (0)

Milda Rainienė | integrity.lt

Milda Rainienė | integrity.lt

Rugpjūčio viduryje Lietuvos turizmo asociacija išplatino viešą kreipimąsi į valdžios atstovus su rekomendacija užsienio šalių sergamumo rodiklius skaidyti autonominių regionų mastu, tačiau į pasiūlymą nebuvo sureaguota. Po to, kai į paveiktų šalių sąrašą buvo įtraukta kone vienintelė šios vasaros kryptis – Graikija, o kelionių agentūros neteko daugumos užsakymų, LTA vykdančioji direktorė Milda Rainienė dar kartą kreipėsi į valdžios institucijų vadovus su prašymu kuo skubiau priimti reikiamus nutarimus, kad būtų išsaugotas turizmo sektorius.

Daugiau nei mėnesį nepatvirtintas trečiųjų valstybių sąrašas

Lietuvos turizmo asociacija siekia atkreipti valdžios atstovų dėmesį į susidariusią situaciją dėl trečiųjų šalių rekomendacijų bei sergamumo rodiklių peržiūrėjimo. Europos Taryba rugpjūčio 7 d. atnaujino trečiųjų valstybių sąrašą, kurioms valstybėms narės palaipsniui turėtų panaikinti kelionių apribojimus. Tai Australija, Kanada, Gruzija, Japonija, Naujoji Zelandija, Ruanda, Pietų Korėja, Tailandas, Tunisas, Urugvajus bei Kinija (jei bus patvirtintas abipusiškumo reikalavimas).

Turizmo verslui reikšmingos valstybės, tokios kaip Gruzija, Tunisas ar Egiptas atitinka visus keliamus reikalavimus, todėl prašoma valdžios atstovų rekomendacijas minėtoms valstybėms peržiūrėti ir jas sušvelninti. „Siekiame atkreipti dėmesį, jog rodiklių skaidymas valstybių autonominių regionų mastu ir rekomendacijų trečiosioms šalims peržiūrėjimas užtikrintų sąžiningą konkurenciją su kitų Europos sąjungos valstybių, tokių, kaip Vokietija, Lenkija, Latvija ar Estija kelionių organizatoriais“, – įsitikinusi M. Rainienė.

Minėtose šalyse priimti nutarimai dėl užsakomųjų skrydžių atnaujinimo į epidemiologiškai saugius regionus. Pavyzdžiui, Vokietijoje priimtas nutarimas, jog kelionių organizatoriai gali organizuoti turistines keliones užsakomaisiais skrydžiais į atskirus Turkijos regionus (Antalija, Bodrumas, Izmiras), užtikrinant griežtą sveikatos saugumo reikalavimų laikymąsi (registracija atvykstant, privalomi testai išvykstant ir t.t.).

Kalbėdama apie viešojoje erdvėje aptarinėjamą privalomą bendrą Baltijos šaliūų nutarimą, M. Rainienė stebisi, jog daugiau nei mėnuo Lietuvoje nėra patvirtintas trečiųjų valstybių sąrašas, kurį kas dvi savaites peržiūri ir atnaujina Europos Taryba: „Tiek Latvijoje, tiek Estijoje šis sąrašas yra patvirtintas, todėl kaimyninių šalių kelionių organizatoriai gali organizuoti keliones į Europos Tarybos patvirtintas valstybes, o Lietuvos kelionių organizatoriai – ne. Patvirtinus tokį sąrašą būtų užtikrinta sąžininga konkurencija tarp Baltijos šalyse veiklą vykdančių kelionių organizatorių.“

Problemos sprendimo kol kas nėra

Praėjusią savaitę turizmo sektorių supurtė ne tik užsidariusi Graikijos kryptis, bet ir valdžios atstovų siūlymas pinigus už neįvykusias keliones grąžinti ne per 90 dienų, bet per dvi savaites. Sumaištyje likę kelionių organizatoriai teigia be valstybinių insitucijų pagalbos neišgyvensiantys.

„Iš valdžios institucijų mes iki šiol nesulaukėme jokio priemonių paketo, kuriuo remiantis būtų galima įgyvendinti jų siūlymus ir tuo pačiu nebankrutuoti verslui. Tai, apie ką kalbama, problemos neišsprendžia arba sprendžia tik iš dalies“, – po kreipimosi sakė LTA vykdančioji direktorė M.  Rainienė.

Prezidentui, Ministrui Pirmininkui, Sveikatos apsaugos ir Užsienio reikalų ministrams išsiųstame rekomendaciniame rašte prašoma valdžios atstovų kuo skubiau priimti reikiamus nutarimus, kurių pagrindu turizmo verslo sektoriui ypatingai reikšmingų užsienio valstybių sergamumo rodikliai būtų stebimi ne tik valstybės mastu, tačiau skaidomi ir į atskirus autonominius regionus, į kuriuos, esant teigiamai epidemiologinei situacijai, kelionių organizatoriai galėtų organizuoti saugias organizuotas turistines keliones.

Išplatintame dokumente prašoma sergamumo rodiklius regionais skaidyti kalbant apie Portugalijos Madeiros salą ir Algarvės regioną, Ispanijos Kanarų salas ir Andalūzijos regioną bei Turkijos Antalijos ir Bodrumo regionus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: