Vienuoliktoji pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui (video, tiesioginė transliacija) (5)

Baltarusijoje tęsiasi šalies piliečių pasipriešinimas diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos režimui | TUT.by nuotr.

Baltarusijoje tęsiasi šalies piliečių pasipriešinimas diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos režimui | TUT.by nuotr.

Rugpjūčio 19 d., trečiadienį, Baltarusijoje tęsiasi po rugpjūčio 9 d. prezidento rinkimų pasidėję protestai dėl prezidento rinkimų klastojimo.

Šiandien buvo pranešta, kad  mirė penktas protestuotojas Henadzis Šutavas, kurį rugpjūčio 11 d. Breste pašovė milicininkas. Artimieji dvi dienas negalėjo rasti H. Šutavo. Vėliau paaiškėjo, kad iš pradžių jis buvo atvežtas į Bresto srities ligoninę, o paskui sraigtasparniu buvo nuskraidintas į karinę ligoninę Minske. Ten jis ir mirė trečiadienio rytą.

Pasak Baltarusijos žmogaus teisių organizacijos „Viasna“ atstovo Siarhejaus Syso Baltarusijos ligoninėse tebegydoma apie 100 sužeistų žmonių ir 50 žmonių yra dingę per milicijos ir kariškių antpuolius prieš protestuotojus išėjusius į gatves po prezidento rinkimų.

Pasak S. Syso  beveik visi sulaikytieji – tai yra apie 7 tūkst. žmonių visoje Baltarusijoje – šiuo metu yra paleisti. Tačiau apie šimtui žmonių yra iškeltos baudžiamosios bylos dėl vaidmens protestuose.

TIESIOGINĖS TRANSLIACIJOS:

Laisvės radijo TV kanalas „Nastojaščeje vremia“ („Dabartinis laikas“) iš Prahos:

Tiesiogiai BELSAT:

Tiesioginė nepriklausomo Rusijos TV kanalo „Dožd“:

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

5 komentarai

 1. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Žinia
  “Tų, kurie linkę mąstyti apie šiuos įvykius, dėmesį atkreipsiu į signataro Petro Vaitiekūno, aktualiu laikotarpiu buvusio Lietuvos ambasadoriumi Ukrainoje, ir buvusio Lietuvos VSD vadovo Gedimino Grinos viešus paaiškinimus, kad šios kandidatės į Baltarusijos prezidentus, kurios vienintelė rinkiminė programa buvo: laimėjus šiuos rinkimus, paskelbti naujus rinkimus, vyras atvirai remia Baltarusijos ir Rusijos valstybių susijungimą.” (Zigmas Vaišvila)
  Va čia
  r e s p u b l i k a . l t/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/zvaisvila_lietuva_bedale_i_ka_tave_klampina/
  Kas dar galėtų patvirtinti tokią putinišką kombinaciją Gudijoje?

 2. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Apie pasipriešinimo kovą okupuotoje Lietuvoje
  “Šiandien, rugpjūčio 20 dieną, 17.30 val. Vilniaus karininkų ramovėje (Pamėnkalnio g. 13) vyks neeilinis renginys – Jono Kadžionio-Bėdos, ypatingai šviesios ir taurios asmenybės, vieno paskutiniųjų partizanų, atsiminimų knygos „Per skausmo pelkes“ pristatymas.”
  t i e s o s . l t/index.php/tinklarastis/straipsnis/kvieciame-i-jono-kadzionio-bedos-vieno-paskutiniuju-partizanu-atsiminimu-kn

 3. Žemyna:

  Atėjo Navalno eilė?
  Ar tai įspėjimas ir ES politikams?

  • Bartas:

   Žemyna, klaustuko nereikia. Nesenai gyveno toks Isajevas. Irgi kritikavo carą. Apsinuodijo traukinio kupe. Dabar apsinuodijo Navalnas – lėktuve. Caro kritikas. Reiškia , kad maskovijoje ” maistas nekokybiškas”. O jei rimtai, tai banditiškame čekistų krašte kitaip ir nebus. Visi caro kritikai vaikšto su taikiniu ant nugaros. Laikrodis paleistas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: