A. Bilotaitė ragina surengti neeilinį Antikorupcijos komisijos posėdį (9)

Agnė Bilotaitė | wipipedija.com foto

Agnė Bilotaitė | wipipedija.com foto

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją, ragindama surengti neeilinį komisijos posėdį, paaiškėjus, kad vykdant neskaidrius viešuosius pirkimus pandemijos metu galėjo dalyvauti aukščiausi Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnai.

Liepos 3 d.Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pranešė, kad sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė įtariama dėl galimo sukčiavimo, dokumentų klastojimo, neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo ir piktnaudžiavimo sudarant greitųjų testų, skirtų COVID-19 virusui nustatyti, pirkimo sutartį. Kiek anksčiau žiniasklaida atskleidė, kad ministerijos atsakingi darbuotojai žinojo, kad karantino metu valstybinės įstaigos, tarp jų ir ligoninės, įsigijo didelius kiekius nekokybiškų asmens apsaugos priemonių, tačiau apie tai perkančiųjų organizacijų neperspėjo. Reaguodama į tai A. Bilotaitė liepos 7 dieną kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 229 straipsnį dėl Tarnybos pareigų neatlikimo.

Kaip pripažino Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), taip pat Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), pandemijos metu vykdant viešuosius pirkimus neskelbiamų derybų būdu, trūko viešumo ir atskaitomybės, aiškios informacijos ir kriterijų, kodėl pasirenkami konkretūs tiekėjai, ar jų siūloma kaina atitinka rinkos vertes.

Tokia padėtis, pasak A. Bilotaitės, verčia visuomenę abejoti, ar viešosios lėšos išleidžiamos skaidriausiu ir efektyviausiu būdu.

Seimo narės manymu, Antikorupcijos komisija turėtų imtis parlamentinės kontrolės ir išsiaiškinti, kaip iš tiesų buvo kovojama su pandemija, kas ir kokių priemonių ėmėsi ar nesiėmė, kad būtų sumažintos galimybės pandemijos metu reikštis korupcijai bei neskaidriems susitarimams. Į neeilinį komisijos posėdį A. Bilotaitė ragina sukviesti atsakingų institucijų, tarp jų – Generalinės prokuratūros, STT, FNTT, Viešųjų pirkimų tarnybos, SAM ir kitų atstovus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: