Liepos 21 d. Prezidentas dirbs Birštone (1)

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė ir Prezidentas Gitanas Nausėda | LRT nuotr.

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė ir Prezidentas Gitanas Nausėda | LRT nuotr.

Liepos 21 d., antradienį, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dirbs Birštone, kur susitiks su aštuoniais Kauno regiono merais, turizmo sektoriaus atstovais, taip pat plaukdamas su merais Nemunu aptars laivybos Nemuno aukštupyje plėtros iššūkius. Tai – jau tradiciniu tapęs kasmėnesinis Prezidento ir jo komandos persikėlimas visai darbo dienai į vis kitą Lietuvos regioną.

Šalies vadovas su komanda Kauno regione daugiausia dėmesio skirs turizmo galimybėms, su regiono turizmo sektoriaus atstovais aptars turizmo padėtį Lietuvoje COVID-19 kontekste, turizmo aplinkos gerinimo naujienas ir regionų patrauklumo didinimo galimybes.

Darbo dienos metu taip pat bus keliami svarbūs klausimai, susiję su savivaldybių savarankiškumo stiprinimu, korupcijos prevencija, viešaisiais pirkimais, ikimokyklinio švietimo prieinamumu, aplinkosauga, kelių atnaujinimu, vandentvarkos projektais, ir kiti.

9.30 val. su Birštono ir Kauno miestų, Kauno, Jonavos, Raseinių, Prienų, Kėdainių ir Kaišiadorių rajonų merais šalies vadovas aptars ir kiekvienai savivaldybei, ir visam regionui rūpimas problemas.

Po susitikimo, 12 val., numatomi Prezidento ir jo patarėjų komentarai žiniasklaidai.

14.15 val. Prezidentas kartu su merais bei Vidaus vandenų kelių direkcijos atstovu plauks laivu Nemunu, kur apžiūrės upės ruožą ir aptars keleivinės ir pramoginės laivybos skatinimo galimybes, Nemuno aukštupio valymo finansavimo klausimus.

15.30 val. susitikime su turizmo sektoriaus atstovais šalies vadovas su patarėjais diskutuos turizmo skatinimo regione klausimais.

Kauno regione pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankysis Nemajūnų dienos centre, kur domėsis paslaugų šeimai, socialinės rizikos vaikams, globėjams, neįgaliesiems, senyvo amžiaus asmenims plėtojimu regione. Taip pat pirmoji ponia susitiks su aktyvia Nemajūnų bendruomene, susipažins su jos veikla ir iššūkiais.

Lietuvos Respublikos Prezidentą ir jo komandą darbo dienų regionuose metu nuo šiol lydės Prezidento rūmuose įsikūrusio Valstybės pažinimo centro švietėjai, kurie rengs užsiėmimus įvairaus amžiaus vaikams apie valstybę, pilietiškumą ir Prezidento instituciją.

Prezidento patarėjai savivaldybėse susitiks su savo prižiūrimų sričių specialistais: globos centrų atstovais, vaiko teisių apsaugos teritoriniais skyriais, administracinio teismo atstovais, regiono policijos ir priešgaisrinės apsaugos pajėgų atstovais, švietimo skyrių ir neformaliojo vaikų švietimo srityje dirbančių NVO atstovais, savivaldybių administracijos direktoriais ir kt.

 

Prezidento darbo dienos Kauno regione programa

9.30 val. Prezidento susitikimas su Kauno regiono merais (Birštono Kurhauzas, B. Sruogos g. 2, Birštonas).

12.00 val. Prezidento ir jo patarėjų spaudos konferencija (Birštono Kurhauzo parodų salė, B. Sruogos g. 2, Birštonas).

12.40 val. Šalies vadovas aplankys Valstybės pažinimo centro pilietiškumo dirbtuves (Kneipo sodas, B. Sruogos g. 2B, Birštonas).

14.15 val. Šalies vadovo plaukimas Nemunu.

15.30 val. Prezidento susitikimas su regiono turizmo sektoriaus atstovais (Birštono Kurhauzas, B. Sruogos g. 2, Birštonas).

 

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės programa:

9.45 val. Pirmoji ponia lankysis Nemajūnų dienos centre (Topolių g. 1, Geležūnų k., Birštono savivaldybė).

11.00–12.00 ir 15.00–16.30 val. D. Nausėdienė dalyvaus mokomuosiuose Valstybės pažinimo centro užsiėmimuose (Birštono bendruomenės namai, Birutės g. 10A, Birštonas).

12.00–13.00 val. Pirmoji ponia bendraus su birštoniečiais ir miesto svečiais Valstybės pažinimo centro pilietiškumo dirbtuvėse (Kneipo sodas, B. Sruogos g. 2B, Birštonas).

 

Valstybės pažinimo pilietiškumo dirbtuvės „Pažink, atrask, kurk savo valstybę!“

11.00–17.00 val. Kneipo sode įsikūrusiame stende lauks interaktyvi paroda, specialūs užsiėmimai mažiesiems, galimybė pasitikrinti žinias apie Lietuvą ir laimėti apdovanojimus (Kneipo sodas, B. Sruogos g. 2B, Birštonas).

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: