Dėl šmeižto Seimo narė A. Armonaitė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir VSD d (6)

Aušrinė Armonaitė | Alkas.lt nuotr.

Aušrinė Armonaitė | Alkas.lt nuotr.

Seimo narė, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė praėjusią savaitę kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą ir išsiaiškinti, kas skleidžia šmeižtą ir melagingus pranešimus, neva politikė yra kaip nors susijusi su buvusiu KGB karininku. A. Armonaitė jokių giminystės ryšių su minimu asmeniu neturi. Seimo narė papildomai apie tai pranešė Valstybės saugumo departamentui.

„Jaučiu, kad pastaruosius pusę metų prieš mane aktyviai organizuojama melo ir šmeižto ataka socialiniuose tinkluose bei interneto komentaruose, minint, jog neva tai mano senelis buvo KGB karininkas. Tai kenkia mano reputacijai, tai kenkia mano politinei veiklai, o pagaliau tai juodina mano vienintelį senelį, kuris dar yra su mumis, kuris vardu Kazimieras, ir nėra nieko bendro turėjęs su KGB“, – teigė A. Armonaitė.

Šmeižimas baudžiamosios teisės prasme yra tuomet, kai apie asmenį skleidžiama tikrovės neatitinkanti informacija, galinti paniekinti ar pažeminti tą asmenį arba pakirsti pasitikėjimą juo.

Kreipimesi į prokuratūrą ir VSD A. Armonaitė pažymi, kad melagingais pranešimais aktyviai dalinamasi internetinių portalų komentaruose, ji skleidžiama įvairiose socialinės platformos Facebook grupėse, komentaruose, įrašuose. Pastaraisiais mėnesiais, artėjant Seimo rinkimams, šmeižimo mastas akivaizdžiai padidėjęs.

„Manau, jog toks laikas pasirinktas sąmoningai, norint sukelti kuo didesnę žalą mano asmeniui. Esu tolerantiška kritikai, suprantu, kad galiu patikti ne visiems, mano veiklą galima kritikuoti ir tai kiekvieno teisė. Tačiau sąmoningas melo skleidimas prieš asmenį yra nusikaltimas, ir už jį tai organizuojantys asmenys turi atsakyti. Nacionalinio saugumo požiūriu tai yra fake news ataka prieš Seimo narį, pakertanti ne tik asmens reputaciją, bet ir pasitikėjimą demokratinėmis šalies institucijomis“, – kalbėjo A. Armonaitė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

6 komentarai

 1. Rokas:

  O jeigu genealogai kibs į darbą? Juk Aušrinė nesako, kad turi savo pavardės gentainių genealogiją?

 2. Julijonas:

  Visi žmonės turi du senelius. Toks gamtos dėsnis. Bet Armonaitė sako, kad vieną. Faktas – meluoja.

 3. Bartas:

  “…Tai kenkia mano reputacijai, tai kenkia mano politinei veiklai,…” Įsivaizduojate . Šita mergina -“šventoji”. Reikalauju. Visose božnicuose pakabinti ”šventosios abrozdėlius”.

 4. Smėlio audra plinta:

  Smėlio mados persimetė ir į Uteną
  – respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/smelio_mados_persimete_ir_i_utena/

  O meras į kitą partiją?
  Klausimas toks: jeigu rinktas asmuo kadencijos metu perbėga į kitą partiją – ar neturėtų jis palikti Seimą/savivaldybę? Juk gyventojai rinko jį būtent dėl to, kad ŠIOS, o ne kitos partijos veiklą jei ne palaiko, tai bent mažesne blogybe laiko!
  Mano supratimu, jei nesugyveni su partija, su kuria atėjai į renkamą postą, tai dabar jau pats rinkis – arba išbūni su ja kadenciją iki galo, arba užleisk vietą kitam. Dabar mūsų Seime tokia ,,daugpatystė”… Kažin, kiek ten tokių, kur nuo įstojimo partijos nė sykio nepakeitė? Toks lakstymas per partijas, toks sanguliavimas su visomis, tai ne valstybės, o savo problemų sprendimas, rūpinimasis savo karjera Seime.

 5. Žemyna:

  Atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Seimo narės A.Armonaitės galimo šmeižimo
  – respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/atsisakyta_pradeti_ikiteismini_tyrima_del_seimo_nares_aarmonaites_galimo_smeizimo/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: