Kaunas kviečia į naujos irklavimo bazės atidarymą (1)

Irklavimo bazė „Bangpūtys“ | kaunas.lt nuotr.

Irklavimo bazė „Bangpūtys“ | kaunas.lt nuotr.

Liepos 9 d. kauniečiai kviečiami iš arčiau apžvelgti naująją Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo bazę ir garsiai atšvęsti jos atidarymą tiesiog plaukiojant Lampėdžio ežere. Lietuvos irklavimo meka krikštijamas vandens sporto kompleksas publiką pasitiks su gyva Monikos Pundziūtės-Moniqué muzika ant vandens. Koncertas ant vandens kauniečiams ir visiems miesto svečiams – nemokamas.

Lietuvoje vis labiau populiarėjant vandens sportui, irklavimo mėgėjai ir profesionalai pagaliau turi vietą, kur galės kokybiškai ir rezultatyviai tobulinti yrių vieningumą. Lampėdžio ežero pakrantėje per dvejus metus iškilusi nauja, viena moderniausių Europoje, Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo bazė atvers duris jau liepos 9-ąją, 19 val.

Atidarymo ceremonija kauniečius pasitiks simboliškai – iš vandens. Žiūrovai koncertą galės stebėti tik atplaukę nuosavu bei nuomotu vandens transportu – valtimis, baidarėmis – ar tingiai besiirstydami po ežerą ant pripučiamo plaukimo rato.

„Tai didelis įvykis ne tik miestui, bet ir visai šaliai, todėl paminėsime jį tinkamai. Kaune išugdytas ne vienas olimpietis irkluotojas, čia treniravosi ir užaugo daugkartiniai Europos ir pasaulio čempionai. Tad su naujojo komplekso atidarymu tikimės dar stipresnio šių sporto šakų proveržio“, – kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Pasak irklavimo sporto atstovų, Lampėdžio ežero pakrantėje iškilusi bazė išsiskiria ne tik savo infrastruktūra, bet ir geografine padėtimi. Artimiausią tokio lygio kompleksą, esantį ne už miesto ribų, specialistai regi tik Šveicarijoje.

Pasak V. Matijošaičio, Kauno miestas į naujo vandens sporto centro statybas investavo 3 mln. eurų. Šis solidus projektas, anot mero, neliko nepastebėtas nacionaliniu mastu: „Noriu atvirai padėkoti Premjerui Sauliui Skverneliui, kad įvertino atliktą darbą. Matydamas, kaip tvarkomasi mieste, ministras pirmininkas davė realų postūmį tolesnei jų eigai, skirdamas papildomas lėšas.“

Vyriausybės finansavimas siekia 2 mln. eurų ir bus panaudotas likusiam itin svarbiam darbui – irklavimo trasos gilinimui, kad 2 km ilgio tiesioji atitiktų pačius aukščiausius standartus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

1 komentaras

  1. Ir vėl Skvernelis valstybės pinigus dosniai dalija Kaunui. Ir išeitų, kad vėl sukurtas verslas ir labai greitai “saviems” už valstybės pinigus ne kur nors regione, o pačiame Kaune. O Trakai taip ir lieka apleisti, baseinas Vilniuje krapštomas dešimtmečiais lyg kokiame bažnytkaimyje… Tai va tos Nausėdos “gerovės” apraiškos…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: