Palangiškiai kviečiami pasisakyti už pajūrį be korupcijos (0)

Visuomenininkai kviečia į akciją „Už skaidrų pajūrį“ | Rengėjų nuotr.

Visuomenininkai kviečia į akciją „Už skaidrų pajūrį“ | Rengėjų nuotr.

Birželio 12 d., penktadienį, 17 val., Palangoje, Meilės alėjoje, ties 26-uoju namu, vyks meninis renginys „Už skaidrų pajūrį – Meilė jūrai, ne korupcijai“. Akcijos tikslas atkreipti dėmesį į pajūrio apsaugos zonos jautrumą, nelegalias statybas ir Botanikos parke naujai išdygusias taip vadinamas „dušines.“

„Dušinės atsirado nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorijoje, 1-ojoje kurorto apsaugos zonoje, kur naujų pastatų statyba visai negalima, taip pat draudžiama nuolat ar laikinai gyventi žmonėms.

Žmonės stebisi ir kalba, jog statinys, perstatytas iš 59 kv metrų į 700 kv metrų dviaukštį namą, aiškiai primena individualų gyvenamąjį namą, nors pagal išduotą leidimą tai rekreacinės paskirties, visuomenės poilsio aptarnavimo pastatas.

Kol Klaipėdos prokuratūra čia nemato viešo intereso pažeidimų, o STT įžvelgią galimą korupciją ir savavališkas statybas, piliečiai ėmėsi inicijuoti meninę akciją su klausimu – „Kur mūsų dušinės?“ Pasak prokuratūros, pareiga tikrinti, ar pastatas bus naudojamas pagal paskirtį, tenka Palangos miesto savivaldybei,“ – rašoma renginio rengėjų pranešime spaudai.

„Problema, jog mūsų visų taip mylima ir neliečiama pajūrio apsaugos zona buvo daug kartų liberalizuota ir privatizuota ir galiausiai nuo šių metų Vyriausybės išbraukta iš kurortų apsaugos zonos. Tai kelia grėsmę vertingoms ir ekologiškai jautrioms Baltijos pajūrio teritorijoms bei žmonių teisei į atvirą pajūrį“ – teigia akcijos rengėjai ir kviečia rinktis piliečiams prie dušinių su maudymosi atributika, rankšluosčiais ir taip kūrybiškai pasakyti – „Pajūrio zona tai – Gamtos vertybė – ne statybų aikštelė.“

Nacionalinės nekilnojamo turto vartotojų asociacijos (NNTVA) steigėjai stebisi, kad Lietuvoje galioja dvigubi standartai ir tai akivaizdžiai priklauso nuo asmeninių ar giminystės ryšių. „Kodėl Druskininkų kurorte Vijūnėlės dvaro istorija baigėsi vienaip, o Palangoje taip lengvai leidžiamos statybos? Jei šalyje galioja nuostata, jog prieš įstatymą yra visi lygūs, neteisėtų pastatų nugriovimas turėtų grėsti ne tik Neringai ir Druskininkams, bet ir Palangai,“ – mano NNTVA.

„Mes norime, jog visi socialiniai sluoksniai prieš įstatymą būtų lygūs, kad atsakingos institucijos kontroliuotų nesąžiningą verslą, panaikintų galimybę pasinaudoti korupcinėmis schemomis, išsiaiškintų ir užkirstų kelią klestėti tiems verslo atstovams, kurie siekia pasipelnyti ir tvarkyti savo gerbūvį visuomeninio turto bei mokesčių mokėtojų sąskaita,“ – sako rengėjai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: