Paskelbti ir apdovanoti geriausių 2019 m. vaikų ir paauglių knygų kūrėjai (0)

 IBBY LT apdovanojimai | J. Kygo nuotr.

IBBY LT apdovanojimai | J. Kygo nuotr.

Gegužės 31 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje paskelbti geriausi 2019 m. vaikų literatūros kūrėjai.

Apdovanojimų iškilmes vedė aktorė ir rašytoja Kristina Savickytė, aktorė Aldona Vilutytė skaitė ištraukas iš apdovanojimams nominuotų knygų, bibliotekos skliautai aidėjo nuo muzikos ir dainų, žiūrovai galėjo pasigėrėti Aistės Lasytės sukurta pasaka, o į iškilmes atskubėjo net pati Pepė Ilgakojinė, neseniai atšventusi 75-erių metų jubiliejų, kurią vaidino aktorė Nijolė Narmontaitė.

Rašytojai, iliustruotojai, vertėjai apdovanoti septyniose srityse. Aštuntasis apdovanojimas skirtas už skaitymo skatinimo veiklą. Apdovanojimus teikė žymūs savo sričių profesionalai: tarptautinio apdovanojimo IBBY-iRead už skaitymo skatinimą laimėtoja iš Nyderlandų, dailininkė ir rašytoja Marita Tornkvist (Marit Törnqvist), kompozitorė Lina Lapelytė, rašytojai Vytautas V. Landsbergis, Kęstutis Kasparavičius, Akvilina Cicėnaitė, mokslo žurnalistė Goda Raibytė, aktorė Aldona Vilutytė.

 IBBY LT apdovanojimai | J. Kygo nuotr.

IBBY LT apdovanojimai | J. Kygo nuotr.

Vaikų knygos dienos apdovanojimus geriausiems kūrėjams nuo 1993 m. teikia Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius, renginio partneris Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, o pagrindinis rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba. Tai vieni svarbiausių literatūrinių apdovanojimų Lietuvoje.

 IBBY LT apdovanojimai | J. Kygo nuotr.

IBBY LT apdovanojimai | J. Kygo nuotr.

Apdovanojimų laimėtojai:

Prano Mašioto apdovanojimą už geriausią metų knygą vaikams ir paaugliams Selemonui Paltanavičiui už knygą vaikams „Sniego žmogelių žiema“ (leidykla „Alma littera“).

Apdovanojimas skirta už skaidrų ir skambantį žodį, atidų žvilgsnį į pasaulį, kuris bežiūrint tampa stebuklingas, ir tikros žiemos jausmą.

Selemonas Paltanavičius | J. Kygo nuotr.

Selemonas Paltanavičius | J. Kygo nuotr.

 

Apdovanojimas už geriausią paveikslėlių knygą vaikams Ievai Babilaitei už betekstę knygą „(Ne)vienas“ (leidykla „Tikra knyga“).

Apdovanojimas skirtas už drąsią meninę raišką ir išskirtinę autorinę techniką vaizdo pasakojime.

Ieva Babilaitė | J. Kygo nuotr.

Ieva Babilaitė | J. Kygo nuotr.

 

Domicėlės Tarabildienės apdovanojimas už gražiausią metų knygą Monikai Vaicenavičienei už knygos „Kas yra upė?“ (leidykla „Tikra knyga“) iliustracijas.

Apdovanojimas skirtas už meniškai harmoningą knygos vaizdo ir teksto dermę, papročio ir modernumo simbiozę.

Monika Vaicenavičienė | J. Kygo nuotr.

Monika Vaicenavičienė | J. Kygo nuotr.

 

Aldonos Liobytės apdovanojimas už reikšmingiausią metų debiutą Dovilei Zavedskaitei už knygą vaikams „Lietus ir skafandras“ (Išleido Paramos ir labdaros fondas „Švieskime vaikus“).

Apdovanojimas skirtas už žodžio žaismę ir švelnią ironiją, neformalias savęs ir pasaulio pažinimo pamokas, plastišką filosofinę mintį ir už atradimų kupiną kelionę.

Dovilė Zavedskaitė | J. Kygo nuotr.

Dovilė Zavedskaitė | J. Kygo nuotr.

Eugenijos Stravinskienės apdovanojimas už reikšmingiausią ir meniškiausią metų vertimą vaikams Alvydai Gaivenienei už Maja Lunde knygos „Sniego sesė“ vertimą iš norvegų kalbos  (leidykla „Tyto alba“).

Apdovanojimas skirtas už kūrybišką ir išraiškingą paslapčių ir liūdesio kupinos istorijos vertimą, atskleidžiant jautrią kūrinio dvasią ir perteikiant jo daugiasluoksniškumą.

Alvyda Gaivenienė | J. Kygo nuotr.

Alvyda Gaivenienė | J. Kygo nuotr.

 Adomo Druktenio apdovanojimas už reikšmingiausią ir meniškiausią metų vertimą paaugliams Urtei Liepuoniūtei už Siiri Enoranta knygos „Graudaragio užkalbėjimas“ vertimą iš suomių kalbos (leidykla „Tyto alba“).

Apdovanojimas skirtas už vaizdingą ir grakštų maginės fantastikos romano, kuriame keliamos svarbios ekologijos, lyčių ir galių pusiausvyros temos, vertimą, kūrybiškai, poetiškai sukurtus naujadarus.

Apdovanojimas už geriausią metų negrožinę knygą Monikai Vaicenavičienei už knygą vaikams „Kas yra upė?“ (leidykla „Tikra knyga“).

Apdovanojimas skirtas už informacinio teksto dermę su romantišku, filosofiniu pasakojimu, už meninį knygos patrauklumą, iliustracijų ir teksto vienovę.

Vinco Aurylos apdovanojimas už vaikų literatūros tyrinėjimus, sklaidą ar skaitymo skatinimo veiklą

Sigutei Chlebinskaitei už aukštos kokybės tęstinę ir plačių užmojų iniciatyvą – kūrybinę studiją „Knygų šalis, aktualinančią knygos meną ir jos kūrėjus, knygos kultūrinę bei estetinę vertę tarp jaunųjų skaitytojų.

Sigutei Chlebinskaitei | J. Kygo nuotr.

Sigutė Chlebinskaitė | J. Kygo nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: