Nuo birželio 1 d. pradeda veikti VMI padaliniai visoje Lietuvoje (2)

Valstybinė mokesčių inspekcija | VMI nuotr.

Valstybinė mokesčių inspekcija | VMI nuotr.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) praneša, kad švelninant šalyje paskelbto karantino sąlygas, nuo birželio 1 d. atveriami gyventojų aptarnavimo padaliniai visoje Lietuvoje. Atsižvelgiant į galiojančias COVID-19 prevencijos darbo vietose rekomendacijas, aptarnavimo padaliniuose laikinai bus ribojamas klientų srautas – atvykti numatytu laiku galės tik iš anksto telefonu užsiregistravę gyventojai. Registruotis apsilankymui VMI gyventojai taip pat galės nuo birželio 1 d.

Registracija vykdoma telefonu – skambinti pagal gyvenamąją vietą

„Siekiant užtikrinti į aptarnavimo padalinius atvyksiančių klientų ir juos konsultuojančių darbuotojų saugumą, veiklą organizuosime remiantis Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktomis rekomendacijomis. Klientai bus priimami tik su išankstine registracija, tik jiems skirtu laiku ir užtikrinant reikiamą atstumą tarp vienu metu aptarnaujamų žmonių“, – teigia VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė, pažymėdama, kad atvykstančių klientų bus prašoma dėvėti apsauginę veido kaukę bei dezinfekuoti rankas, pagal galimybes – mūvėti vienkartines pirštines.

Pažymima, kad registracija apsilankymui vyks kiekvienam AVMI padaliniui priskirtu telefono numeriu. Registracijos bus priimamos nuo birželio 1 d., tą dieną VMI svetainėje bus paskelbtas ir pilnas registracijoms skirtų telefonų numerių sąrašas. Apsilankymų laikai suteikiami iki 5 d. d. į priekį.

Skaičiuojama, kad maksimaliai užpildžius visus apsilankymų laikus, per dieną visoje Lietuvoje bus aptarnaujama iki 2500 klientų.

Pirmenybė skubiems klausimams bei pajamų deklaravimui

„Norime atkreipti dėmesį, kad pirmosios konsultacijos pirmiausia turėtų būti skirtos tiems klientams, kurie turi neatidėliotinų ir laikui jautrių mokestinių klausimų, arba pajamų deklaracijas turi pateikti skubiau nei iki numatyto liepos 1 d. termino bei neturi galimybės naudotis VMI e. paslaugomis. Su kitais pajamų deklaravimo ar savarankiškos veiklos registravimo klausimais susidūrusius klientus kviečiame peržiūrėti VMI parengtus vaizdo gidus Youtube kanale, jungtis prie Mano VMI bei Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) ir VMI elektronines paslaugas išbandyti savarankiškai arba kreiptis konsultacijai telefonu“, – primena VMI atstovė.

Konsultacijos telefonu

Primename, kad konsultacijas telefonu šiemet teikia mokesčių specialistai visoje šalyje. Kilus klausimams, pasikonsultuoti gyventojai galės ne tik paskambinus bendruoju Mokesčių informacijos telefonu 1882, bet ir kitais  papildomais telefonų numeriais, kurie skelbiami VMI interneto svetainėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

2 komentarai

 1. Kristina:

  Sveiki. Esu išsiėmusi Individualios veiklos pažymą. Man pirmi metai su šią veikla(anksčiau buvo Verslo Liudjimas). Reikia pagalbos deklaruojant metinę pajamų deklaraciją,nes nelabai suprantu viską iki galo,kaip pildyti žurnalą ir t.t.
  Ar man bus suteikta registruojantis pirmumo teisė į konsultaciją ar ne?

  • Žemyna:

   Savaime aišku, jog dabar VMI bus šturmuojama, tartum Bastilija, ir per tą minią bus sunku prasiskverbti.
   Kažkada, kadangi ataskaitos tada buvo dar sudėtingesnės (tartum tokie pavienininkai būtų kokia tarptautinė kosmoso agentūra su milijardinėmis apyvartomis), susiradau privatų konsultantą – išėjusią į pensiją kontrolierę ir paprašiau, kad rastų klaidas mano popieriuose, viską, prie ko galima prisikabinti. Ji man viską peržiūrėjo (nors ką ten peržiūrinėti – išlaidos raštinės reikmenims ir kvitai apie gautus pinigus, kurių mažiau, negu parduotuvės vienos dienos vienos kasos čekių), pamokė, kaip užpildyti, ir viskas. Žodžiu, VMI gaišina savo ir mūsų laiką tikrinimui tų, kurie daugiau pradirba, negu uždirba. Nors galėtų tą laiką kitkam, kas labiau naudinga valstybei, skirti. Bet, kol taip yra, tenka atlikti, kas reikalaujama. Ir tikėtis, kad ateis laikais, kai ir mūsų VMI mintinai žinos, kokiomis veiklomis uždirbamos lėšos, kurias moralu apmokestinti, o kokiomis tu nors persiplėšk, bet tavo metinis įplaukų vidurkis neviršys MMA, o iš tų įplaukų tu dar darbo priemonėmis turi apsirūpinti. Taigi, tavo įplaukos nėra tavo garantuotos pajamos!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: