Patarimai, kaip išrinkti tinkamą kraiką katei (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Dažnai katės tualetas tampa nemalonia vieta namuose. Kuomet katės šlapimo ir išmatų kvapas pasklinda kambariuose ir ima nemaloniai riesti nosį ne tik šeimininkui, bet ir užsukantiems svečiams, metas susirūpinti katės higiena. Šis klausimas išsprendžiamas pasirenkant tinkamą kraiką. Svarbu žinoti, kuris gaminys saugus bei veiksmingas ir tinkamas jūsų augintiniui.

Bentonitinis kraikas – vienas mėgiamiausių. Tai natūralus kraikas, pagamintas iš molingo mineralo – bentonito. Sušlapęs jis sušoka į gumuliukus, kuriuos kartu su stambiomis išmatomis lengva lopetėle pašalinti iš dėžutės. Šis kraikas lengvas bei ekonomiškas. Greitai sugeria skysčius, tačiau ne visuomet užtikrina apsaugą nuo nemalonaus kvapo.

Natūralus medžio drožlių kraikas dažnai gaminamas iš eglės ir pušies drožlių. Malonaus, natūralaus kvapo – be jokių dirbtinių kvapiųjų medžiagų. Medžio drožlių kraikas sušlapęs sušoka į grumstelius. Jis švelnus katės pėdutėms, jų nedirgina. Gali būti kompostuojamas. Tačiau medžio drožlių kraikas dulka, kas gali sukelti čiaudėjimą. Be to, medžio drožlės gali prilipti prie augintinio pėdučių ir taip šį kraiką katė išnešios po visus namus.

Silikoninis kraikas puikiai sugeria skystį bei kvapus. Taip pat jis nedulka, taigi yra nepavojingas jūsų bei augintinio kvėpavimo takams. Kraikas nelimpa prie katės tualeto sienelių, gyvūno kailio ir letenėlių. Galite pasirinkti bekvapį ar kvapų prisotintą silikagelio kraiką. Kvapai atsiskleidžia jam sušlapus. Tačiau KIKOS veterinarijos gydytoja ir farmacijos vadovė Kamilė Ausmanė pataria kraiką rinktis atsižvelgiant į augintinio poreikius, nes kraiko tekstūra bei šiugždėjimas dažnai nepriimtini išrankioms katėms. Papildomi kvapai taip pat gali atbaidyti. Tad prie šio kraiko katę reikėtų pradėti pratinti nuo mažens.

Ekologiškas kraikas – pasirinkimas sveika gyvensena, ekologija ir aplinkos apsauga besirūpinantiems kačių šeimininkams. Šiandieniniame pasaulyje, kur prekių kūrimo tendencijos žengia koja kojon su ekologija bei aplinkosauga, vis labiau pamėgiami aplinkai ir augintiniams draugiški gaminiai. Kraikas – ne išimtis. Rinkos naujiena – 100 % natūralus, gamtą tausojantis kraikas, pagamintas iš žirnių ląstelienos, kurio sudėtyje nėra sintetinių priedų ar dažiklių. Kraikui gaminti nenaudojama mediena, nekertami medžiai ir taip saugoma gamta. Sudėtyje taip pat galima rasti puikiai mums žinomų bei maisto pramonėje naudojamų ingredientų, tokių kaip krakmolas ar kukurūzų miltai. Šis kraikas sušlapęs sušoka į gumuliukus. Dėl išskirtinių sudedamųjų dalių nedulka, taigi yra saugus ir šeimininkui, ir augintiniui. Viena pagrindinių naujovių – vandenyje tirpios granulės, kurios neteršia gamtos bei gali būti nuleidžiamos į tualetą arba kompostuojamos ir naudojamos kaip natūrali trąša. Dėl šios priežasties kraiko tvarkymo bei keitimo darbas tampa žymiai greitesnis ir paprastesnis. Iš žirnių ląstelienos pagamintas kraikas pasižymi ypač greitu skysčio sugėrimu ir ypatinga apsauga nuo kvapų – jis puikiai panaikina nemalonius kvapus katės tualete. Kvapams jautrioms katėms patartina rinktis bekvapį ekologišką kraiką, o norint, jog iš katės tualeto sklistų malonus kvapas, galite rinktis natūraliais augalų ekstraktais prisotintą gaminį.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: