Prasideda V-oji tarptautinė kanklių muzikos šventė „Kanklės mano rankose“ (programa) (0)

Šventė „Kanklės mano rankose“ | kaunomuziejus.lt nuotr.

Šventė „Kanklės mano rankose“ | kaunomuziejus.lt nuotr.

Kovo 9–14 dienomis, Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriuje (L. Zamenhofo g. 4), jau penktą kartą vyks šventė „Kanklės mano rankose“. Ji skirta lietuvių kankliavimo papročio sklaidai, šiuolaikinei jo raiškai ir kitų šalių styginiams, kanklėms giminingiems muzikos instrumentams.

Švetėje siekiama pristatyti įvairius etnografinių regionų ir kitų šalių muzikavimo papročius, daug dėmesio skiriama tradicinės muzikos šiuolaikinei raiškai, profesionalumui, atlikimo kokybei. Šventėje dalyvauja liaudies muzikantai ir profesionalūs atlikėjai, pristatomi muzikos instrumentų meistrai.

Per ketverius šventės metus susiformavo renginių pobūdis ir žiūrovų ratas. Į šventę susirenka kanklių muzikos mėgėjai ne tik iš Kauno, bet ir iš visos Lietuvos, nes čia galima ne tik pasiklausyti muzikos, bet ir pabendrauti, aptarti svarbias temas.

Lietuvos kultūros tarybos dėka šių metų šventė vėl tapo tarptautine. Joje apsilankys savo šalyse papročius puoselėjantys muzikai: latvių kuoklininko Janio Porikio paprotį tęsiančios Velta Lėja (Leja) ir Dacė Krogerė (Dace Kroģere) papasakos apie savo patirtį, Antonas Kamenskis (Kamenskij) ir Anastasija Kamenskaja iš Novgorodo pristatys muzikinę archeologiją – muzikos instrumentų rekonstravimą, ir gyvojo papročio tąsą, kurią puoselėja V. I. Povetkino senosios muzikos centro darbuotojai. Suomijos karelų tradicinę muziką tyrinėjanti muzikė ir pedagogė Arija Kastinena (Arja Kastinen) papasakos apie senąsias karelų kanteles ir atliks joms būdingą improvizacinę muziką, kuri skamba neįtikėtinai šiuolaikiškai.

Kaip ir kasmet, šventėje dalyvauja tradicinį kankliavimą pristatantys atlikėjai ir ansambliai: Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokiniai, kanklininkas Vilius Marma, Anykščių kultūros centro kanklininkių ansamblis, kaunietės kanklininkės Monika Jurgilaitė ir Silvija Ližaitienė, vėlyvąjį aukštaičių skambinimo daugiastygėmis kanklėmis paprotį tęsiantis ansamblis „Sigutė“ iš Panevėžio, taip pat kanklių meistras Jonas Cimnalomskis.

Šioje šventėje kanklininkų laukia susitikimas su meistru Petru Zigmantu Liutiku, sukūrusiu neįprastas koncertines kankles, o apie šių kanklių atsiradimą papasakos ir specialiai šventei parengtą programą atliks Kristina Kuprytė ir jos suburtas ansamblis „Sunny“.

Kasmet šventėje daug dėmesio skiriama šiuolaikinei tradicinės muzikos raiškai. Kviečiami dalyvauti savaip folklorą interpretuojantys atlikėjai ir ansambliai. Šiemet renginyje svečiuosis Gargždų meno mokyklos tradicinių kanklių ansamblis „Gargždelė“, kankliuos ir dainuos liaudies dainas Andrius Morkūnas, o tradicinių šokių vakaronėje su elektrinėmis kanklėmis prisijungs Žydrūnas Tamoševičius ir Augustė Tamoševičiūtė, styginių muzikos instrumentų ansamblis „Šilko stygos“.

Programa:

  • Kovo 9 d. (pirmadienis)

Renginių salė, L. Zamenhofo g. 4

18.00 Tradicinio kankliavimo mokymai. Pradedančiųjų ir pažengusiųjų grupės.

Kankliuoti mokys Kauno miesto muziejaus muziejininkė dr. Laura Lukenskienė ir Kauno 1-osios muzikos mokyklos tradicinio kankliavimo mokytoja Laimutė Stasė Proškutė. Rekomenduojama atsinešti savo kankles. Būtina išankstinė registracija tel. +37069420643, el. p.: tm.kasa@kaunomuziejus.lt

  • Kovo 12 d. (ketvirtadienis)

Renginių salė, L. Zamenhofo g. 4

18.00 Kanklių muzikos koncertas – šventės atidarymas

Dalyviai: Kauno 1-osios muzikos mokyklos kanklininkų ansambliai (mokytojos Ona Šikšnienė ir Dalia Čižinauskienė), Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokinė Giedrė Tutkutė, Dovydas Matulionis, Meda Šriupšaitė, Gustė Balniūtė (mokytoja Laimutė Stasė Proškutė), kanklininkių duetas Monika Jurgilaitė ir Silvija Ližaitienė (Kaunas), Arija Kastinena (Suomija).

  • Kovo 13 d. (penktadienis)

Renginių salė, L. Zamenhofo g. 4

17.00 Unikalių kanklių pristatymas ir kanklių muzikos koncertas „Skambančios istorijos“

Dalyviai: Gargždų muzikos mokyklos tradicinių kanklių ansamblis „Gargždelė“ (mokytoja Danguolė Liutikienė), kanklių meistras Petras Zigmantas Liutikas, ansamblis „Sunny“ ir Kristina Kuprytė.

18.00 Svečių koncertas „Senovės kanklių atgarsiai“

Dalyviai: Antonis Kamenskis ir Anastasija Kamenskaja (Rusija), Arija Kastinena (Suomija), Velta Lėja ir Dacė Krogerė (Latvija), Šilko stygos (Kaunas).

19.30 Tradiciniai šokiai pagal kanklių muziką

Dalyviai: Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokiniai (mokytoja Laimutė Stasė Proškutė), Kauno r. Raudondvario kultūros centro folkloro ansamblis „Piliarožė“, Skalmantas Barkauskas (Kauno r.), ansamblis „Šilko stygos“, Žydrūnas Tamoševičius ir Augustė Tamoševičiūtė (elektrinės kanklės, Kaunas), VDU folkloro ansamblio „Linago“ nariai (Kaunas), koncerto dalyviai.

  • Kovo 14 d. (šeštadienis)

Renginių salė, L. Zamenhofo g. 4

11.00 Mokslinė-praktinė konferencija (konferencijos darbinė kalba – anglų)

11.00–11.30 Arija Kastinena (Suomija) „Faktai iš bendros lietuvių kanklių ir suomių kantelių istorijos“ / „Some Key Features of The Finnish-Karelian 19th Century Hollow Kanteles“;

11.30–12.00 Aušra Butkauskienė. „Biržų krašto penkiastygių kanklių tradicija: sutartinės samprata“;

12.00–12.30 Antonis Kamenskis, Anastasija Kamenskaja (Rusija) „Muzikinė archeologija. V. I. Povetkino senosios muzikos centro veikla“;

12.30–13.00 Laimutė Stasė Proškutė „Keli štrichai laužantys stereotipus apie tradicinį kankliavimą“;

13.00 Pietų pertrauka;

14.00–14.30 Velta Lėja ir Dacė Krogerė (Latvija). „Mūsų tradicinio kankliavimo patirtis“;

14.30–15.00 Asta Motuzienė „Aukštaitijos krašto kanklių meistras Juozas Lašas“;

15.00–15.30 Laura Lukenskienė. „Suvalkijos kanklininkai ir jų kankliavimo stilius“;

15.30 Akmeninių kanklių pristatymas. Dalyvauja kanklių autorius Skalmantas Barkauskas. „Vardinių kanklių krivulė“. Muzikos instrumentų meistras Albertas Martinaitis;

18.00 Kanklių muzikos koncertas – šventės uždarymas.

Dalyviai: kanklininkių ansamblis „Sigutė“ (Panevėžys), Anykščių kultūros centro kanklininkių ansamblis, kanklininkių duetas Dovaidė Kurytė ir Laura Lukenskienė (Kaunas), Vilius Marma (Kaunas), Andrius Morkūnas (Kaunas), Anton Kamenskij ir Anastasija Kamenskaja (Rusija), Velta Leja ir Dace Kroģere (Latvija).

Visi šventės renginiai nemokami.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: