Tarptautinė vaikų ir jaunimo tautinių šokių šventė „Laisvės vaikai“ stebins savo nepaprasta programa (0)

Tarptautinė vaikų ir jaunimo tautinių šokių šventė „Laisvės vaikai“ | Plungės kultūros centro nuotr.

Tarptautinė vaikų ir jaunimo tautinių šokių šventė „Laisvės vaikai“ | Plungės kultūros centro nuotr.

Kovo 9-12 dienomis, Plungės kultūros centras XV-tą kartą rengia tarptautię vaikų ir jaunimo tautinių šokių kolektyvų šventę „Laisvės vaikai“. Šiais jubiliejiniais šventės metais pristatoma išskirtinė ir visoms amžiaus grupėms skirta programa. Projekto veiklų metu vyks nuo vienos populiariausių Lietuvos roko grupių „Colours of Bubbles“ koncerto, temperamentingų, savo šalį reprezentuojančių, tautinių šokių kolektyvų iš Moldovos, Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos pasirodymų iki šiuolaikinį šokį puoselėjančio, aukščiausius scenos menų apdovanojimus pelniusio Šeiko šokio teatro spektaklio pristatymo.

Šventė prasidės kovo 9 d. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje ir kovo 10 d. Plungės technologijų ir verslo mokykloje, kur savo šalių tradicines šokių programas pristatys šokių kolektyvai „Nufarul“ iš Moldovos ir „Chabarok“ iš Baltarusijos.

Kovo 10 d., 19 val., šventės renginiai tęsis Plungės kultūros centre, kur įvyks vienos žinomiausių Lietuvos indie roko grupių „Colours of Bubbles“ koncertas. Grupė yra sugrojusi beveik 300 koncertų įvairiausiuose Europos kraštuose, dalyvavusi svarbiausiuose žemyno šventėse, jau 2 kartus pripažinta „Metų roko grupe“ Lietuvoje.

 Tarptautinė vaikų ir jaunimo tautinių šokių šventė „Laisvės vaikai“ | Plungės kultūros centro nuotr.

Tarptautinė vaikų ir jaunimo tautinių šokių šventė „Laisvės vaikai“ | Plungės kultūros centro nuotr.

Tradiciškai kovo 11 d. 15 val. Plungės kultūros centre įvyks didysis šventės „Laisvės vaikai“ koncertas. Savo tradicinių šokių programomis žavės ir Lietuvą su nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiu sveikins Kišiniovo (Moldovos respublikos) šokių ansamblis „Nufarul“, Minsko (Baltarusijos) vaikų šokių ansamblis „Chabarok“, Bauskos (Latvija) vaikų ir jaunimo šokių kolektyvas „Memelite“, Šiaulių Jovaro progimnazijos šokių ansamblis „Šėltinis“, Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos šokių kolektyvas „Siaustinis“ ir Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Suvartukas“. Koncerte taip pat dalyvaus puikiai žinomi solistai: Linas Vaitkevičius ir Ovidijus Petrauskas.

Šventės „Laisvės vaikai“ baigiamasis renginys įvyks kovo 12 dieną pristatant Šeiko šokio teatro spektaklį „Aš esu Kovo 11-oji“. Spektaklis kviečia atpažinti Kovo 11 savyje, siužetas paremtas partizaninėmis dainomis, eilėraščiais, išlikusiais laiškais, dienoraščių nuorašais, partizanų pasakojimais. Spektaklyje vaidmenis kuria pripažinimą pelnę šokėjai: Aušra Krasauskaitė, Niels Claes, Oksana Griaznova, Marija Ivaškevičiūtė, Mantas Černeckas, Evgeniy Kalachov, Dovilė Binkauskaitė. Šio spektaklio formatas neįprastas yra nutrinta linija tarp žiūrovo ir scenos, todėl stebint spektaklį atrodo, kad ir pats žiūrovas yra šio spektaklio dalyvis.

Muzikinė grupė „Colours of Bubbles“ | Plungės kultūros centro nuotr.

Šeiko šokio teatro spektaklis „Aš esu Kovo 11-oji“ | Plungės kultūros centro nuotr.

Šventėje vyks įvairios dalyvių šokių laboratorijos, įvairių kultūrų pristatymo vakarai, kuriuose tautinė kultūra persipins į vieną, jaunam žmogui patrauklią visumą su šiuolaikine muzika ir moderniuoju šokiu.

Visi šventės renginiai nemokami, projekto veiklas iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Plungės rajono savivaldybė. Šventė „Laisvės vaikai“ yra puiki šiuolaikinės muzikos, modernaus ir tautinio šokio sintezė, kurios dermę siekiame pristatyti įvairaus amžiaus, mažesniame regione gyvenančiam žmogui.

Muzikinė grupė „Šeiko“ | Plungės kultūros centro nuotr.

Muzikinė grupė „Šeiko“ | Plungės kultūros centro nuotr.

 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: