„Iš savo varpinės“: Vasario 16-oji . Ką nutyli istorikai? (video) (15)

Vitalijus Balkus, Vladas Turčinavičius, Algis Avižienis | Alkas.lt ekrano nuotr.

Vitalijus Balkus, Vladas Turčinavičius, Algis Avižienis | Alkas.lt ekrano nuotr.

 Ar Lietuva 1918 m . buvo vokiečių okupacijoje ? Jei vadovautis „vadovėliniu“ dėstymu, tuomet atsakymas „taip“ lyg ir teisingas. Tačiau šios „Iš savo varpinės“ laidos svečias Lietuvos istorijos populiarintojas, istorijos žinovas, muziejininkas Vladas Turčinavičius kategoriškas –  žvelgiant iš tarptautinės teisės pozicijų tai visiškai klaidingas teiginys.

Kitas laidos svečias buvęs JAV diplomatas, bei diplomatijos istorijos žinovas Algis Avižienis taip pat siūlo neapsiriboti supaprastintu Vasario 16-osios iliustravimu susivedančiu kone į primityvų „susirinko ir paskelbė“ Šioje laidoje pagrindinis dėmesys skirtas būtent istorinių Nepriklausomybės šaknų apžvalgai bei aplinkinių procesų apžvalgai.

T.y. „Iš savo varpinės“ padarė tai apie ką, manytume turėtu kalbėti pirmiausiai nacionalinė televizija be radijas. Tarp kitų išnagrinėtų nusistovėjusių klišių aptarėme kodėl T. Kosciuškos sukilimas nėra toli gražu vienareikšmiškai teigiamas istorinis įvykis. Taip pat ar galėjo Lietuva ir Latvija tapti bendra valstybe ir kodėl Vokietijos spectarnybų dėka ja netapo.

Laida istorinė, todėl subjektyvių vertinimų taip pat bus , tad komentaruose galėsite padiskutuoti į valias. Tiesa primename, kad neparlamentinės leksikos vartojimas bei įžeidinėjimai komentaruose turi vieną ir vienintelį finalą – mes atsisveikiname su jų autoriumi.

Kategorijos: Alko radijas, Istorija, Kultūra, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: