Ruošiamos priemonės, kad Astravo AE elektra nepatektų į Baltijos rinką (0)

Baltijos šalių Vyriausybių vadovai | lrv.lt nuotr.

Baltijos šalių Vyriausybių vadovai | lrv.lt nuotr.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo Baltijos Ministrų Tarybos (BMT) Ministrų Pirmininkų Tarybos susitikime Taline.

Visų pirma buvo aptarti bendros Baltijos šalių energetikos rinkos vystymo procesai. Trijų Baltijos šalių Vyriausybių vadovai sutarė artimiausiu metu įpareigoti energetikos ministrus pasirašyti ketinimų deklaraciją dėl konkrečių priemonių, kurios užtikrintų, jog  elektra iš nesaugios Astravo AE nebus perkama nuo to momento, kai ji pradės darbą.

„Džiugina, kad artėjame prie bendros Baltijos šalių pozicijos nepirkti elektros iš  nesaugios Astravo atominės elektrinės. Rusiškos elektros importas neturi tapti galimybe importui iš nešvarios Astravo atominės elektrinės. Taip pat neabejoju, kad kartu su Latvija ir Estija bei Europos Komisija rasime sprendimus dėl tinkamo į mūsų tinklus iš trečiųjų šalių patenkančios elektros kilmės kontrolės mechanizmo“,  – sakė Vyriausybės vadovas.

Pasak S. Skvernelio, Baltijos šalys siekia toliau vystyti bendrą gamtinių dujų rinką regione, atsižvelgdamos į jau 5 metus Klaipėdoje sėkmingai veikiančio SGD terminalo strateginę svarbą valstybėms ir vartotojams. Jis informavo Latvijos ir Estijos kolegas apie pažangą įgyvendinant GIPL dujotiekį su Lenkija.

Susitikime su Europos Komisijos nariu, atsakingu už biudžetą,  Johanesu Hanu  pabrėžta, kad Europos Sąjungos daugiamečio biudžeto klausimais Baltijos  valstybės yra bendramintės. Su Europos Komisijos nariu J. Hanu aptarti sąžiningi sprendimai  dėl Baltijos valstybių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: