Strasbūre pasirašytoje deklaracijoje išreikštas apgailestavimas dėl patvirtintų Rusijos Federacijos įgaliojimų (1)

Europos tarybos parlamentinė asambleja | mission-ce.mfa.lt nuotr.

Europos tarybos parlamentinė asamblėja | mission-ce.mfa.lt nuotr.

Paskutinę praėjusią savaitę Strasbūre posėdžiavusios Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) žiemos sesijos dieną Ukrainos, Gruzijos, Švedijos, Islandijos, Lietuvos, Latvijos, Jungtinės Karalystės, Moldovos, Slovakijos ir Lenkijos delegacijų nariai pasirašė deklaraciją, kurioje apgailestaujama, kad Asamblėja patvirtino Rusijos Federacijos įgaliojimus.

Dokumentą pasirašę nacionalinių delegacijų nariai pabrėžė nepritarimą Rusijos įgaliojimų patvirtinimui ir išreiškė viltį, kad Rusijos Federacija visapusiškai laikysis Europos žmogaus teisių konvencijos (EŽTK) sąlygų ir vykdys priimtų Parlamentinės Asamblėjos rezoliucijų, kuriose smerkiama Krymo aneksija, vykdoma karinė agresija Donecko ir Luhansko regionuose, Gruzijos Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Oestijos) regionų okupacija, kuriose reiškiamas susirūpinimas dėl elgesio su Krymo totoriais, reikalavimus.

Pasirašiusieji reikalauja, kad Rusijos Federacija įgyvendintų šias rezoliucijas, „įskaitant Rezoliuciją Nr. 2297 (2019 m.) ir Rezoliuciją Nr. 2252 (2019 m.) dėl demokratijos mažėjimo pačioje Rusijos Federacijoje“.
Taip pat deklaracijoje išsakyta pozicija, kad „dėl nuolatinio EŽTK pažeidinėjimo ir tebesitęsiančios kai kurių Ukrainos ir Gruzijos teritorijų okupacijos Rusijos Federacijos atstovams gali būti taikomos tolesnės sankcijos“.

Pasirašytos deklaracijos tekstas anglų kalba: ETPA Deklaracija 707_EN

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: