Vokietijoje atlikti papildomi tyrimai dėl Alytaus gaisravietės degėsių, pasekmių tvarkymas užtruks dar savaitę (0)

Padangos | Alkas.lt nuotr.

Padangos | Alkas.lt nuotr.

Alytaus gaisravietės padarinius tvarkanti bendrovė „Toksika“ atliko papildomus degėsių  ir apdegusių padangų tyrimus. Iš gaisravietės buvo paimti mėginiai ir išsiųsti į akredituotą Vokietijos laboratoriją „Analytik-Team GmbH“. Laboratorija turėjo įvertinti, kokia susidariusių atliekų sudėtis ir koks galimas jų tolimesnis sutvarkymo būdas.  Laboratorija nustatė, kad  apdegusių padangų liekanos turi būti vertinamos kaip ekotoksiškomis savybėmis pasižyminčios atliekos.

„Apdegusių padangų liekanose viršijama daugelis nustatytų pavojingųjų medžiagų parametrų. Tai reiškia, kad tokioms atliekoms patekus į aplinką, vanduo ir gruntas bus užteršti dideliais organinių cheminių junginių kiekiais. Tokios atliekos netinkamos perdirbti. Minėtoje laboratorijoje buvo nustatyti sunkiųjų metalų, esančių atliekose, kiekiai. Vokietijos laboratorijos specialistai nustatė, kad apdegusios padangų liekanos turi būti termiškai apdorojamos, t.y. sudeginamos“,  komentavo „Toksikos“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas.

Pasak jo, tokių atliekų saugojimas tiek pavojingų, tiek nepavojingų atliekų sąvartyne negalimas. Todėl apdegusių padangų likučiai bus surinkti, susmulkinti ir išvežti į „Toksikos“ pavojingųjų atliekų deginimo jėgainę. Čia padangų degėsiai bus saugiai sudeginti kartu su kitomis pavojingosiomis atliekomis. Preliminariai suskaičiuota apie 1000 tonų apdegusių padangų.

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis sakė, kad gaisravietės tvarkymo darbai eina į pabaigą. Pasak jo, apdegusias padangas paskelbus pavojinga atlieka, jų tvarkymo darbai užtruks apie savaitę.

„Esu patenkintas, kad „Toksika“ operatyviai, efektyviai ir sąžiningai atliko visus gaisravietės tvarkymo darbus. Įmonei pavyko gana greitai išvalyti apdegusius sandėlius. Vandens valymo klausimas taip pat išspręstas, tad jau matome darbų pabaigą“,  pabrėžė Alytaus miesto meras.

A. Dirvinskas minėjo, kad tarp degėsių dominuoja apdegęs betonas, keramzitas, gumos likučiai, dervos, pelenai ir kt.. Visas šis degėsių mišinys turi pavojingumą lemiančių savybių, todėl bus  saugiai utilizuotas pavojingųjų atliekų sąvartyne.

Per pirmąjį Alytaus gaisravietės tvarkymo etapą „Toksika“ išvežė dviejų artimiausių patalpų degėsius: iš viso 680 tonų pavojingųjų atliekų. Per antrąjį etapą planuojama išvežti apie 6000 tonų pavojingųjų atliekų.

Atliekos saugiai deginamos pavojingųjų atliekų deginimo jėgainėje Šiaulių rajone, į aplinką jėgainės išmetamų teršalų kiekiai nepadidėjo, o pati jėgainė dirba su dideliu rezervu.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: