Atgimstanti Zapyškio bažnyčia bus matoma ir naktį (5)

Zapyškio bažnyčia naktį | Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Zapyškio bažnyčia naktį | Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Lapkričio 26 d. vakarą įvyko pirmieji bandymai apšviesti restauruotą Zapyškio bažnyčią, o visuomenei šventovė atsivers kitų metų pavasarį.

Specialistai tvirtino, kad dar reikia atlikti kai kuriuos darbus, sureguliuoti prožektorius. Kol kas bažnyčia bus apšviečiama nuo gruodžio 5 d. Savaitgaliais prožektoriai švies nuo 17 iki 24 val., o kalėdiniu laikotarpiu – visą naktį.

Atgimstanti šventovė jau dabar traukia minias smalsuolių, tačiau Kauno rajono savivaldybės direktoriaus pavaduotoja Rūta Černiauskienė prašo vietos gyventojus ir svečius būti kantrius ir palaukti pavasario, kai visi darbai bus baigti.

„Statybininkai kloja granitines trinkeles, šventoriaus velėna taip pat nesususigulėjusi, dideliame plote žolė dar tik pasėta, be to, statybvietėje nesaugu, todėl labai prašome nevaikščioti po aptvertą zoną ir bažnytėle gėrėtis iš toliau“, – kalbėjo R. Černiauskienė.

Pagal projektą aikštelėje turėtų atsirasti ilgas suolelis, padengtas rankų darbo keramikos plytelėmis, teritorija bus pritaikyta ir neįgaliesiems.

 Zapyškio bažnyčia naktį | Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Zapyškio bažnyčia naktį | Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Kitų metų balandį Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje vyks „Kaunas Jazz“ koncertas, gegužės pradžioje – tradicinė aitvarų šventė „Žemei ir Dangui“, birželio 24 d. numatomi dideli Šv. Jono atlaidai ir koncertas.

„Ruošiame tvarkaraštį, kuriame bus įvairių renginių: ir kamerinių, bažnyčios viduje, ir masinių, kurie vyks aikštėje“, – sakė R. Černiauskienė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

5 komentarai

 1. T0mas J.:

  Piešiniai gražūs.
  O kur nuotraukos? Neatrodo gražiai betoninė aikštė, tad nepateikiate?

  • Žemyna:

   Čia yra 6 nuotraukos
   – respublika.lt/lt/naujienos/kultura/kulturos_naujienos/atgimusi_zapyskio_baznycia_zaves_ir_apgalvotu_apsvietimu/

  • Tvankstas:

   Gerb. T0mai J., dėl to betono – luktelkite, turėkite kantrybės, pamatysite, kaip atrodys pabaigta. Dar 20 amžiaus pradžioje betono vieta buvo užstatyta namais.
   Arch. G. Prikockis tikrai turi išlavintą skonį, nebus ir čia prastai.
   Įsivaizduokite savo mamą, su bigudi plaukuose, su veido kauke, su chalatu einančią į balių – tas pat ir su betonu prie Zapyškio bažnyčios.
   Dėl arch. A. Karaliaus sukeltos isterijos – tai ne pirmas kartas, pvz. Dariaus ir Girėno stadionas Kaune bus pertvarkytas bent 15 mėnesių vėliau – tiek laiko darbus sustabdė A. Karalius, ir jam tai niekada nekainuos nei VIENO CENTO.
   Moko vilnietis kaimiečius Kaune. Jei ne A. Karalius, tai taip ir neišmoktų kaimiečiai Lietuvos architektai projektuoti, liktų bakūžių lygyje.

 2. Žemyna:

  Jei nepastebėsime „smulkmenos” – vieno iš pagrindinių senosios architektūros principų: DARNIAI, JAUTRIAI ĮSILIETI į aplinką, kurioje kas nors statoma, kuriama.
  Neturi būti konflikto su kraštovaizdžiu, su aplinkiniais statiniais – būtina absoliuti DERMĖ, taika, ramybė sielai. Galutinis vaizdas turi lietis, kaip melodija.
  Šiuolaikinės visuomenės pagrindinis principas – atkreipti į save dėmesį PROVOKACIJA, SKANDALU ir, svarbiausia, sunaikinant, paniekinant tai, kas būta, kas kitų kurta. Nesvarbu, kad tuo įskaudinsi žmones, žeisi jų sielas, o taip pat ir savo KOLEGOS, kūrusio ANAIS laikais, kūrinį. Svarbiausia – MANO SAVIRAIŠKA. Į visa kita spjaut.

 3. Ženklas:

  Bažnyčia, tiesiogine paskirčia katalikų apeigoms jų dievui, nebuvo naudojama virš šimto metų. Dabar valstybės biudžeto – visų mūsų – lėšomis ir ES pinigais skirtais visų mūsų skurdui mažinti, atstatyta ir sutvarkyta aplinka. Liūdniausia, kad po architektūros paminklo išsaugojimo priedanga, sugrobę visuomenės lėšas, kryžininkai vėl ten kanceliabruos svetimdievį. Žiūr straipsnį – šv Jono atlaidai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: