S. Buškevičius. Politinės konkurencijos baimė bei komunistinio mąstymo recidyvai (31)

Stanislovas Buškevičius | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Stanislovas Buškevičius | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Seime, svarstant politinių partijų patekimo į Seimą barjero sumažinimo nuo 5 % iki 4% arba 3% klausimą, nustebino mano kolegų konservatoriaus Jurgio Razmos, darbiečio Mindaugo Puidoko ir kitų pozicija.

Jie kazuistiškai įrodinėjo, kad mažinti barjero nereikia, atseit, bus sunku po to sudaryti valdančiąją koaliciją, kad toks modelis yra Vokietijoje ir t.t.

Iš tikrųjų koaliciją bus sunkiau sudaryti, bus daugiau batalijų, kovų, bet bus ir sunkiau susitarti dėl vagysčių, korupcinių schemų….Be to, patekus į Seimą įvairesnioms partijoms, bus daugiau demokratijos, skaidrumo, programų ir vizijų Lietuvai bei jos gyventojams ir didesnis Lietuvos piliečių sluoksnis bus atstovaujamas parlamente.

Politinės konkurencijos baimė rodo, kad kai kurie Seimo nariai serga komunistinio mąstymo sindromu. Didžiausias barjeras patekti į valdžią buvo Sovietų Sąjungoje, – 100 proc., kurį įveikdavo, turėjo teisę įveikti tik viena vienintelė partija – komunistų. Kiti piliečiai neatsargiai panorę ir kitų, ne tik komunistų, partijų, būdavo sėkmingai pasiunčiami į sovietinius lagerius ir kalėjimus, pratęsti demokratinių daugiapartinių ieškojimų.

Mano nuomone, barjero apskritai nereikia. Jo nėra Japonijoje, Maltoje dar kai kuriuose šalyse, Danijoje-tik 2%, Izraelyje-3,25, Nyderlanduose-0,67 ir t.t. O, pavyzdžiui, Turkijoje, kuri tikriausiai nėra demokratijos etalonas, praėjimo kartelė net 10 proc.

Tikiuosi gerbiami Seimo nariai jūs nesate už tai, kad miške būtų kuo mažiau medžių rūšių, nesate už tai, kad žmonės vienodai rengtųsi, kaip kareiviai, nesate už tai, kad Lietuvos krepšinio čempionate dalyvautų tik viena krepšinio komanda, nesate už tai, kad būtų tik stambus verslas, o smulkus bei vidutinis sunaikintas, nesate už tai, kad žmonės klausytųsi tik vienos rūšies muzikos, tokios, kokios klausotės tik jūs…

Kaip vyksta rinkimai kai kuriose kitose šalyse:

Valstybė Rinkimų sistema Barjeras (proc.)
Austrija Proporcinė 4
Belgija Proporcinė 5
Bulgarija Proporcinė 4
Čekija Proporcinė 5
Čilė Proporcinė (modifikuota) Nėra
Danija Proporcinė 2
Estija Proporcinė 5
Graikija Proporcinė (modifikuota) 3
Ispanija Proporcinė 3
Islandija Proporcinė 5
Italija Proporcinė 3
Izraelis Proporcinė 3.25
Japonija Mišri Nėra
Kipras Proporcinė 1.8
Kroatija Proporcinė 5
Latvija Proporcinė 5
Lenkija Proporcinė 5
Lietuva Mišri 5
Liuksemburgas Proporcinė Nėra
Malta Proporcinė Nėra
Meksika Mišri 3
Naujoji Zelandija Mišri 5
Nyderlandai Proporcinė 0.67
Norvegija Proporcinė 4
Pietų Korėja Mišri 3
Portugalija Proporcinė Nėra
Rumunija Mišri 5
Slovakija Proporcinė 5
Slovėnija Proporcinė 4
Suomija Proporcinė Nėra
Švedija Proporcinė 4
Šveicarija Proporcinė Nėra
Turkija Proporcinė 10
Vengrija Mišri 5
Vokietija Mišri 5
(2015 m. Seimo kanceliarijos duomenys)

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

31 komentaras

 1. Prašalietis:

  S. Buškevičius. “Politinės konkurencijos baimė bei komunistinio mąstymo recidyvai” rašo, kad, sumažinus patekimo į Seimą barjerą,”Iš tikrųjų koaliciją bus sunkiau sudaryti, bus daugiau batalijų, kovų, bet bus ir sunkiau susitarti dėl vagysčių, korupcinių schemų….Be to, patekus į Seimą įvairesnioms partijoms, bus daugiau demokratijos, skaidrumo, programų ir vizijų Lietuvai bei jos gyventojams ir didesnis Lietuvos piliečių sluoksnis bus atstovaujamas parlamente.”…. Buškevičių Stanislovas, būdamas Lietuvoje”vienas šauniausių tautinių patriotų”, kurio “tautinės- politinės patriotų” chebros eiliniai žmonės nerenka į Seimą, galėjo “tautinės demokratijos labui, ją paknisti ir giliau”. “Tautiškai,patriotiškai ir be komunistinio mąstymo recidyvų pasiknisęs” šiandieninėje lietuviškoje “demokratijoje”jis tikrai pamatytų, kad rinkimams į Seimą barjeras turėtų būti 10 rinkėjų. Pagal šį skaičių turėtų būti išsivaikščiojančioje Lietuvoje ir Seimo narių skaičius. Šeimos narių ir giminės prie butelio ir geros tautiškos užkandos,demokratiškai ir be muštynių išrinkti Seimo nariai, dėl jų Seime gausos,tarpusavyje” niekados nesusitartų dėl vagysčių ir korupcinių schemų”, o Lietuvoje “demokratijos lygis pasidarytų toks, kokio dar nematė pasaulis”. Šiuo pasiektos lietuviškos demokratijos viršūnės atveju, “skaidrumo, programų ir vizijų šiandieninei lansberginei Lietuvai bei jos gyventojams”, kurie būtų maksimalių maksimaliausiai atstovaujami, užtektų šimtmečiams…..

  • Diedas:

   Unksčiaū būvąąą geriaūūūūū
   99,8 pro balsuodavo už alkoholikus, vagis, paleistuvius ir kitas tamsaus plauko atmatas – komunistus.
   Tai ne dabar.

   • Prašalietis:

    Diedai, tau nuo 30 metų tautinės nepriklausomybės ir laisvės kaifo matyt išdžiūvo paskutiniai smegenų likučiai. Šiandien tau viename komentare – tarybiniais laikais “99,8 proc.balsuodavo už alkoholikus, vagis, paleistuvius ir kitas tamsaus plauko atmatas – komunistus.” Kitame komentare 30 metų valdžioje esantys”tautiniai patriotai, sugriovę Tarybų Sąjungą, nugalėję Burokevičiaus komunistinės platformos komunistus ir juos išviję iš Lietuvos “, 30 metų vedantys dar neišsivaikščiojusią Tautą laisvės, demokratijos, nepriklausomybės keliu į “šviesų tautinį rytojų, gerovės valstybę” ir t.t. , TAU TAIP PAT – “Nejaugi neatsibodo matyt tuos pačius apsimelavusius raudonus snukius, girtus kiaules komunistus kas mėnesį riedančius nuo laiptų, ar kitus naglus avantiūristus per melus ir aferas pripuolusius prie lovio….šita parazitų banda siurbianti Lietuvos kraują ir stabdanti progresą…” ir t.t. Diedai, kad tave pagaliau baigtų persekioti Tarybinių laikų komunistų šmėklos ir, kad tau sutemus nesivaidentų tavo boba esanti Stalino duktė, nueik papietauti į dovaną valgyklą, kurioje patiekalus ateidavo į lėkštes papilstyti panelė Grybauskaitė, Adamkus, šioje valgykloje kartą sriubą jau papilstė į lėkštes ir ponia Nausėdienė. Pasiimk į kompaniją taip pat komunistų persekiojamą, Alke komentuojantį Antaną. Šioje valgykloje tu tikrai atsikratysi buvusių ir esamų komunistų persekiojimo, tavo boba tau nesivaidens Stalino dukterimi. Ten tu atsipalaiduosi, nors kiek atstatysi savo smegenų likučius, kuriuos prakeiktos komunistinės kiaulės Tarybiniais laikais ir laisvoje Lietuvoje 30 metų marino bloga mityba,nekokybišku poilsiu bei komunistinėmis demagogijomis, maloniai, tautinėje aplinkoje praleisi laiką…. Ir tautinio patriotizmo jausmas tau sugrįš į širdį su dar didesniu tautiniu komjaunuolišku polėkiu…ir Seimas ir šiandieniniai valdžioje esantys tautiniai veikėjai tau pasidarys visai mieli ir šaunūs….

    • Diedas:

     Visi komunistiniai validoliai vaitoja “vyskas bląąągai prie rūsą būvą geriaūūūū”
     Praxadimiets,
     prisipažink kad buvo geriau.
     Parašyk, kad bulkutė tris kapeikas kainavo

     • Prašalietis:

      Gal “Visi komunistiniai validoliai vaitoja “vyskas bląąągai prie rūsą būvą geriaūūūū”… Bet tie kurie sugebėjo konkrečius darbus gerai dirbti “prie rūsą”, jiems buvo gerai. Sugebantiems ar sugebėjusiems gerai dirbti konkrečius darbus eurosojūze plūduriuojančiame lansberginiame durnių laive yra “vyskas dar geriaūūūū nei prie rūsą”. Kad ir tau galų gale “vyskas pasidarytų geriaūūūū nei prie rūsą” ir ramiai pailsėtumei bent naktimis, pasinaudok ankstesniame komentare tau duotu bičiulišku patarimu .

      • Diedas:

       Nors kartą komentaras panašus į teisybę
       Sugebantys dirbti konkrečius gerus darbus – gyveno gerai.
       Konkrečiai prie ruso gerai gyveno tie kas turėjo ką pavogt, mokėjo spekuliuot, turėjo įžulumo meluot.
       Konkrečiai aš, konkretų darbą konkrečiam mėsos pramkambinate dirbau net tris kartus.
       Nežinodavau kiek kišenėj turiu pinigų.
       Jų visada buvo sočiai.
       Tai buvo tik keli trumpalaikiai laimės mėnesiai.
       Kiaulės komunistai konkrečiai gyveno ištisais dešimtmečiais, kai liaudis mito konkrečiom kruopom ir nekonkrečiais makaronais ant ausų,raudonieji parazitai, kurių už vogimą nesodino, o kėlė pareigose, neturėjo kur dėt pinigų ir už konkrečiai pavogtas lėšas, tuos pačius kombinatus privatizavo ir sulindo į valdžią. Praxadimiets. Tu nepritapai prie saviškių ir gavai špygą. Prie Lietuvos irgi nepritapai.
       Likai už borto,todėl purkštauji čia kaip pasiutęs.
       Konkrečiai dabar, būtent vagys melagiai, spekuliantai ir kitos gyvenimo atmatos nepritapę prie realybė ir net šiais laikais nesugebantys sąžiningai susikurt gerovės, bando sulyst į valdžią.
       Lietuviai, nesileiskim apgaudinėjami. Neikim į rinkimus.
       Konkrečiai
       Praxadimiets. Nedrįsk balsuot.

       • Prašalietis:

        Praeityje neaišku kas ir nelabai patenkintas drauge, o šiandiena visiškai viskuo nepatenkintas “tautinis”bičiuli Diedai, mano ir tavo”teisybės” apie praeitį ir šiandieną skiriasi iš esmės. Man “konkretūs” visiems reikalingi darbai Tarybiniais laikais buvo daugiau mažiau atsakingi darbai gamyboje, kuriuos sėkmingai dirbantys gamybos profesionalai gaudavo žymiai didesnius nei vidutinis darbininkas atlyginimus ir vadovaujamam padaliniui ar įmonei sėkmingai vykdant gamybinius planus prie atlyginimo kas ketvirtį buvo priskaičiuojama 75 proc atlyginimo premija, plius buvo mokamos papildomos premijos už savailaikį statomų objektų įvedimą eksploatuoti. Tiesa, prieš šventes nueidavai į bazę ir kokio “deficito” pritrūkdavo, nusipirkdavai kiek jo reikia, kas buvo neprieinama eiliniui žmogeliui. Bet iš kitos pusės nei partijos komiteto sekretoriai, nei įmonių direktoriai ir atsakingi darbuotojai kaip taisyklė negalėdavo turėti asmenine nuosavybe gyvenamo turto. Duodavo”valdišką”butą, gyvenamo ploto normos buvo didesnės nei eilinio žmogaus, dar turėdavai važinėti į darbą ir darbo reikalams skirtą valdišką mašiną.Tavo gautas ir aprašytas”konkretus geras darbas” mėsos kombinate tau trukdavo tik kelis mėnesius…Nieko nuostabaus, nes tokius “darbo specus” kaip tu paprastai OBKSS supokuodavo per kelis mėnesius ir jie dirbdavo visuomenei naudingą “tautinį, patriotinį, anti okupacinį”, fizinį darbą be atlyginimo tam skirtose vietose. Gamybos planus mėsos kombinatuose darydavo masės kitų žmonių, kuriems pakakdavo to, ką duodavo mažesnėmis kainomis jiems nusipirkti kombinato valdžia. Na o kad “prichvatizavo” Gorbačioviniais laikais iškilę išsigimę ar su kriminalu daugiau mažiau susiję “tautiniai” brazauskiniai komunistai ir
        KGB-istiniai lansberginiai sąjūdiečiai, tai patys eiliniai žmonės balsavo kojomis ir rankomis Baltijos kelyje ir įvairiuose mitinguose, vildamiesi, kad ir jiems kas nors atlūž iš buvusio bendro valstybinio turto… Burokevičius su Jarmalavičiumi ir tikrais komunistais, kaip ir panelė Grybauskaitė, iki paskutinės minutės buvusi ant Burokevičiaus platformos, buvo prieš buvusios santvarkos griovimą, gamyklų ir kito valstybinio turto “prichvatizavimą”, buvusios taip vadinamos darbininkų vadovaujamų komunistų partijos valdžios panaikinimą. Tad Diedai baik ant tau nepatinkančių burnoti, eik dirbti gero darbo į mėsos kombinatą, šiandien tai ne problema, ar pats eik į valdžią(su kompartija šiandiena šito dalyko derinti nereikia), ir tu pagaliau šiandiena būsi vėl ne mažiau laimingas, koks buvai kelis mėnesius Tarybiniais laikais, kai dirbai mėsos kombinate. Tau pagaliau nebus visi valdžioje esantys ir būsentys-“Konkrečiai dabar, būtent vagys melagiai, spekuliantai ir kitos gyvenimo atmatos nepritapę prie realybė ir net šiais laikais nesugebantys sąžiningai susikurt gerovės, bando sulyst į valdžią. Nenori pats eiti į valdžią, vis tiek tu privalai atlikti pilietinę, tautinę, patriotinę, antikomunistinę pareigą ir visuomet eiti rinkimuose balsuoti už tau priimtiniausius kandidatus. Sėkmės tau Diedai per visus rinkimus balsuoti ir išsirinkti tau tinkamą valdžios atstovą….Gerai pailsėk ir turiningai praleis savaitgalį. Būtinai prakontroliuok, kad per bet kokius rinkimus tik už gerą kandidatą užbalsuotų ne tik tavo šeimos nariai ir pažįstami, bet ir didelis tautinis patriotas,antikomunistas, aršus anti Putinoidas, tavo bendramintis, komentuojantis Alke Antanas.

        • Diedas:

         Verslo planas
         Praxadimiets, tave reikia vežt į Grūto parką, apvilkt tarybinių laikų kostiumu, padaryt, kad kaip tikras kiaulė komunistas neštum batų tepalu ir degtine ir paleist vietoj gramofono skiest durnystes apie šviesią ateitį, laimingą komunistinį rytojų, gamybos planus, petialietkas za tri goda, laikinus sunkumus vykdant maisto ir plataus vartojimo prekių programą, t.t ir t.t. Pasisekimas garantuotas.
         Tikrą grynai tarybinių laikų demagogą norėtų pamatyti daug kas. Paskutinis toks buvo seime Beriozkinas, bet nebematyt. Visi kiti tik demagogijos savamoksliai ,tikro komunisto karikatūros. Pats esi gerai užsilaikęs grynuolis su tikra neapykanta viskam kas ne rusiška ir ne raudona. Neslėpk nuo skurstančios ir išnaudojamos Lietuvos liaudies savo talentų, eik į mases. Uždirbsi babkių.

         • Prašalietis:

          Diedai, pamiršk senuosius komunizmo statybos verslo planus, kurtus išsivysčiusio socializmo sąlygomis. Jau 30 metų kaip su buvusiu komjaunuolišku įkarščiu peraugusiu į neapsakomą tautinį patriotinį įkarštį visi buvę partiniai (akivaizdus pavyzdys panelė Grybauskaitė, Kirkilas, Linkevičius, Juknevičienė ir masė kitų buvusiųjų),užsislapstinę 75 metams ir neužssilapstinę KGB-istai, visi likusieji tautiečiai, net ir Grūto parkas su savo statulomis, visi kaip vienas tuos 30 metų sėkmingai statome demokratinį,civilizuotą, humanišką, progresyvų ir t.t. šviesų tautinį rytojų, šiandiena , pagal Eks. Prezidentą Nausėdą pradedantį peraugti į gerovės valstybės statybą. Taip kad tavo sapaliojimai iš tavo sunkios praeities ” tikras kiaulė komunistas neštum batų tepalu ir degtine ir paleist vietoj gramofono skiest durnystes apie šviesią ateitį, laimingą komunistinį rytojų, gamybos planus, petialietkas za tri goda, laikinus sunkumus vykdant maisto ir plataus vartojimo prekių programą, t.t ir t.t.” jau pavėlavo ir į Grūto parką. Taip pat Diedai, jau prieš 30 metų reikėjo perjungti savo seną smegeninę šiandieninių tautinių patriotinių planų ir tikslų įgyvendinimui. Reikėjo klausyti, kokias tautines zadanijas kėlė Brazauskas, Adamkus, Grybauskaitė, kokias tautines zadanijas ir planus visiems kelia Eks. Prezidentas Nausėda, kiti valstybę vairuojantys tautiniai veikėjai ir jų politinės partijos. Buvusius tikrus komunistus socializmo ir komunizmo statytojus jau seniai iš Lietuvos išlydėjo V.Lansbergis, paskutiniai palydėti į Baltarusiją buvo Burokevičius su Jarmalavičiumi. Tad tave persekiojantys”kiaulės komunistai”,kaip ir”Neslėpk nuo skurstančios ir išnaudojamos Lietuvos liaudies”, ir tavo nesibaigiantys sapaliojimai apie komunistus, komunizmą ir t.t., eiliniam žmogeliui pradeda atrodyti kaip senatvėse žmonių smegenis užklumpanti negalia, kuri galų gale visiškai pakertą jų sveikatą, jei jie laiku nesikreipia ten “kur reikia”… Būk atidesnis sau,pasirūpink laiku savimi, sveikata buvo,yra ir bus brangiausias žmogaus turtas…..

 2. Ženklas:

  1 ar du % nuo rinkėjų balsų partijai ( su partiniu sąrašu) patekti į Seimą yra marginalų svajonė. Net S. Buškevičiaus pateiktam pavyzdyje pusė valstybių turi būtent 5 nuošimčių barjerą. Politinė partija turi turėti nors minimalią atramą tautoje. Jei tavo idėjoms nepritaria bent 5 % rinkėjų, tai ko tada lįsti į Seimą? Smulkios, norinčios į Seimą partijos, turi skleisti savo idealus ir tautos gyvenimo tvarkymo vizijas, rinkti šalininkus, dalyvauti politinių gyvenimo klausimų nagrinėjime ir taip gauti visuomenės vertinimą bei palaikymą rinkimuose, o ne mažinant skaičius, taip mažinant tautos pasitikėjimo ribą savimi pačiais. Tik toks veikimas, o ne ribų mažinimas yra demokratinis.

 3. stasys:

  Kam iš Seimo daryti dar didesnį turgų ? pas mus Seime BARDAKAS su tomis partijomis kurios perlipa vargais negalais tuos 5 pr. O tai kas nutiks kai į ji papuls dar margesnė publika pons Butkevičiau ? demokratija tegul karaliaują gatvėje , visuomenės gyvenimo segmente o Seimui palikime tuos kurie tikrai pasiruošę atsakingai tarnauti visuomenei . Kas iš tos demokratijos Seime jei nuo jos kenčia visuomenės interesai .. ??? Ta dauguma kuri šiandiena Seime susiformavusi po R.Karbauskio sparneliu
  laikosi ant plauko ir kol nepūstelėjo stipresnis Butkevičiaus ‘demokratijos’ vėjelis . Akivaizdus A.Juozaičio pavyzdys tiek buvo įdėta pastangų žmogaus per Prezidento rinkimus o visuomenės dėmesio ir nesulaukė , tokie politikai turi dirbti su visuomene, jos gretose , o ne iš Seimo diriguoti kaip jiems rūpi demokratija Lietuvoje . Tik tais 5pr. galima užtikrinti kad į Seimą nepapuls tie patys “saldžiabalsiai komunistai” prisidengę visokiais signatarais .

 4. jurgis:

  Aš manau, kad į Seimą gyvybės įneštų Didžioji MAMA E.Kručinskienė, kurią stumia Puteikis ir Janutienė. Ji turi patyrimo, gerai orientuojasi vaikų auklėjime ir jų mušimo įstatymuose… Taigi, nuo Juozaičio – prie Kručinskienės!

 5. Diedas:

  Lietuvos seimu nepasitiki 80 pro. rinkėjų.
  Nepasitiki, bet į rinkimus laksto, renka, ir kas kartas praėjus metams gailisi, kad vėl juos apgavo
  Nejaugi neatsibodo matyt tuos pačius apsimelavusius raudonus snukius, girtus kiaules komunistus kas mėnesį riedančius nuo laiptų, ar kitus naglus avantiūristus per melus ir aferas pripuolusius prie lovio.
  Nors truputėlį mąstantis žmogus nesileidžia lengvai mulkinamas ir šiose komedijose nedalyvauja.
  Nekenčiu bet kokios pakraipos agitatorių, bet manau užsirašysiu į jų gretas ir agituosiu žmones nesileist apgaudinėjamiems ir boikotuot rinkimus.
  Neįvykus rikimams, kai šita parazitų banda siurbianti Lietuvos kraują ir stabdanti progresą, supras. kad yra nereikalinga, galima tikėtis nors kokių pokyčių.
  Pagal dabartinę rinkimų sistemą į tą, atsiprašant seimą, doras žmogus nepakliūna.Doras žmogus prie lovio net nesiveržia.
  Atvirkščiai, kuo toliau, tuo didesni padugnės ten užsėda kėdes.
  Mano supratimu, rinkimai būtų naudingi tik tada, jeigu jiems įvykus, tą atsiprašant seimą, aptvertų spygliuota viela, išrinktuosius aprengtų dryžuotom uniformom, ketverius metus maitintų balanda ir neleistų kištis į Lietuvos reikalus.
  O dabar, protingiausias sprendimas, neklausyt priešrinkiminių kliedesių, negalvot apie lovio ištroškusius paršus ir nebalsuot.

 6. Žodžio laisvė...:

  Balsuoti būtinai reikia.Bet sudarant partijoms sąrašus reikia būti labai atsakingiems ir stengtis neįt-
  raukti apsimetėlius,tokius ,kurie apgavo žalių valstiečių lyderį.Nekartokit p.Ramūno klaidos ir neda-
  rykit jos.Neapgaudinėkit rinkėjų.Rinkėjai juk nežino tų žmonių,kuriuos parenka partijos.

  • Diedas:

   Stalinas irgi geras buvo.
   Blogi patarėjai melavo apie padėtį šalyje.
   Karabasa su šiaudais kūrenamom elektrinėm visus apgavo.
   Vietoj Visagino, Astravo nenuspėjamas monstras
   Paskui dar kokius pusantro šimto kartų apgavo.
   Kasrabasa ne žmogus, o nepakartas pakaruoklis komunistas.
   Balsuot eina tik Lietuvos kenkėjai ir paskutiniai mulkiai tikintys šiaudais kūrenama energetine nepriklausomybe.

 7. Bendrystėje ir darnoje.:

  Seime reikia naujų veidų,naujos energijos,idėjų .Lietuvoje yra eroditų,atsakingų ir tautiškai tvirtų,tik patekti negali seiman,nes galimybės menkos.Valstybės dotacijos suteikiamos dideliems,kurie galimybes didesnes ir taip turi.Argumentai išdėstyti logiškai ir paneigt nelabai yra kaip.Pritariam 3 procentam.

 8. Rimas:

  Prie 4 proc pateks 7-8 sąrašai

  • Rimas:

   Nepraeis socdemai darbiečiai, nepraeis 2 liberalų partijos, valstiečių sumažės 25 nariais, konservatoriai gaus apie 20 vietų, lenkai gaus 5 vietas, Ateinančios dvi stambios jėgos gaus apie 50 vietų

 9. T0mas J.:

  Aš suprantu kodėl Karbauskis siūlo kartelę leisti žemyn. Jis galvoja, kad taip padarius – jo priešams komunistams (LSDP) ir jų tarnams konservatoriams (TS-LKD) bus sunkiau sudaryti valdančiąją koaliciją.
  Tačiau taip padarius mums visiems geriau nebus. Jei tikrai kartelė bus nuleista žemyn – valdančiąją koaliciją sudaryti tikrai bus sunku. Bet VALSTYBEI nuo to tik blogiau. Valstybei Seimas reikalingas VEIKIANTIS, gebantis sudaryti Vyriausybę, ir būtinai STABILIĄ Vyriausybę.
  Paminėsit mano žodį, kartelę leidžiant žemyn – Seimo ir Vyriausybės stabilumas taip pat leisis žemyn.
  Aš siūlau kartelę kelti aukštyn.

 10. Romas:

  Vien rinkimų neužtenka. Turi būti ir šalinimas. Iš visų institucijų, iš visų pareigybių… Tuo pačiu (daugumos balsų) principu. Ne kas keli metai, nelaukiant kadencijos pabaigos, o tuoj pat. Praradai pasitikėjimą – užsidegė (tau) raudona lemputė – rinkis pieštukus ir tušinukus. Tik taip įmanoma atsijoti…

 11. Rimgaudas:

  Turime kaimyną, kuris istorijos vingiuose yra mums daug artimesnis kaip Lenkija. Tai – Baltarusija. Daugelis yra užmiršę, kad, dar sovietuose bebūnant, nemaža jų dalis yra atsikėlę gyventi pas mus šiapus sienos. Jei lenkų tautinė bendrija rinkimuose turi lenkų “Rinkiminę akciją”, tai kodėl nėra baltarusių tautinės bendrijos “Rinkiminės akcijos”? Bendrą istoriją su jais nuo seniau kaip su lenkais turime. Gal atsipeikėkime.

 12. mociute:

  visu pirma, butina pakelti issilavinimo, morales ir atsakomybes kartele VISIEMS be isimties kurie lenda i seima ar kitas valdzios institucijas! Juk “svogeryno” taisykles Lietuvoje vis dar veikia?Ane? Kita butina salyga normaliai valdzios veiklai – istatymais iteisinta griezta politiku atsakomybe uz mela ir piktnaudziavimus, kaip kad yra Britanijoje, Skandinavijoje ir kt. civilizuotose valstybese kuomet net uz labai menkus pazeidimus o ypac mela politikai negailestingai sodinami i kalejimus nors uz tokias veikas eilinis pilietis atsiperka bauda ar visuomenes pasmerkimu.
  Su tokiu morales “paveldu” koki Lietuva paveldejo po 50 okupacijos metu o ir sugryzus i valdzia komunistams jau po 1990 Kovo 11, nuo 2000 seimo rinkimu “vaizdzialis” seime tik prasteja….Deja.
  Todel butina priesingai – ne tik “kartele” bet ir kitus reikalavimus aldziazmogiams gerokai pakelti i virsu!

 13. mociute:

  p. Buskeviciau, gal, vistik pries skelbiant ta “2015 seimo kanceliarijos saraseli” apie uzsienio valstybiu parlamentu rinkimu salygas bei reikalavimus vertetu isitikinti jame rasome tiesa?
  Juk vejai ir nesamones surasyti!
  Mokant kalbas bei “googlineti” nera sudetinga susirasti tiesiogine informacija apie visas pasaulio valstybes. Arba is britu National Geographic saltiniu ,&ect. ….

  • Žemyna:

   Šitą teisingai priminėte, močiutėle! Kiek buvo išlindę neteisingo ES dokumentų vertimo atvejų, kiek rasta (o kiek nerasta?) sufalsifikuotų posėdžio protokolų? Kiek kartų seimūnai pasirašinėjo/balsavo UŽ dokumentą, kurio nė turinio nežinojo? Nes jis rašytas anglų k. pagal komercinių sutarčių taisykles – pliauškalai didelėmis raidėmis, o spąstai klientui – mažytėmis, kažkur nukišta, į akis nekrentančia pastraipa…
   O TM klausimas. Vakar kažkurioje laidoje Razma apie LT… tautines mažumas prabilo. Kad jis kitą kartą liežuvį skaudžiai įsikąstų šiuos žodžius tardamas. PERSKAITYK, žmogau, ORIGINALĄ, o ne Google vertimą su grubia klaida, arba nekartok, lyg papūga, kitų sąmoningą MELĄ! Bandžiau taisyti – kažkodėl neprileido. Tiesa, daugiau nebandžiau ir nežiūrėjau – gal jau ištaisyta.
   Šįryt per kažkurį radiją (LRT?) Vasiliauskienė, Čmilytė ir dar kažkas apie Stambulo konvenciją – ligi šiol neradau laiko ją perskaityti, bet ar ten nėra tų pačių spąstų? Ir kam tas papildomas popierius, jei mums iš tiesų kitko reikia – kad esami įstatymai gintų AUKAS bet kuriuo atveju – ar automobilio (el. riedžio, dviračio) partrenktas, nuo gatvės ar nuo namų chuliganų nukentėjusias, apvogtas, apiplėštas ir t.t. Reikia tik sąžiningo įstatymų vykdymo nuo apatinės grandies (vietos policijos) iki prokurorų ir teismų. Ir vis kritiškai žiūrėti, ar nėra palikta spragų ir jas neatidėliotinai šalinti, o ne nukišti rastą įstatymo broką į stalčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: