Išrinkti trys nauji Seimo nariai: Paulė Kuzmickienė, Liudas Jonaitis, Rasa Petrauskienė (22)

Balsavimas | wikipedija.org nuotr.

Balsavimas | wikipedija.org nuotr.

Rugsėjo 22 d., sekmadienį, Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos vienmandatėse apygardose vyko pakartotinių Seimo narių rinkimų antrasis ratas. Išankstiniais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Seimo nariais išrinkti:

Žirmūnų vienmandatėje apygardoje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) iškelta Paulė Kuzmickienė  – 51,94 % balsų. Jos varžovas Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas surinko 47,08 % balsų;

Žiemgalos apygardoje – Socialdemokratų partijos iškeltas Liudas Jonaitis – 56,16 % balsų. Jo varžovė Lietuvos centro partijos (LCP) bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos iškelta žurnalistė Rūta Janutienė – 42,25%. balsų;

Gargždų vienmandatėje apygardoje  TS-LKD atstovė Rasa Petrauskienė – 50,53 % balsų. Jos varžovas LCP  iškeltas žurnalistas ir prodiuseris Kristupas Krivickas – 47,31 % balsų.

Po šių pakartotinių rinkimų TS-LKD frakcija Seime padidėjo iki 36 narių, Socialdemokratų partijos frakcija – iki 9.

Eilini isSeimo rinkimai vyks 2020 metų spalį, tad 3 naujieji Seimo nariai Seime dirbs kiek ilgiau nei metus.

Primename, kad Vilniaus Žirmūnų apygardoje Seimo nario vieta atsilaisvino Aušrą Maldeikienę išrinkus į Europos Parlamentą. O Gargždų ir Žiemgalos apygardose rinkimai rengiami, nes čia LVŽS atstovas Seime Bronius Markauskas bei Seimo narys liberalas Vitalijus Gailius atsisakė Seimo nario pareigų dėl to, kad buvo išrinkti merais.

Antrame rinkimų rate į tris laisvas vietas Seime iš viso tebalsavo tik 18,82 proc. rinkėjų. Per pirmąjį rinkimų ratą balsavo kiek daugiau – 19,95 proc. rinkėjų. Daugiausia žmonių balsavo Žiemgalos apygardoje – 25,02 proc. visų rinkėjų. Gargžduose balsavo – 16,43 proc. rinkėjų.  Vangiausiai rinkimuose dalyvavo Vilniaus Žirmūnų apygardos rinkėjai – 15,22 proc. rinkėjų. Balsavimo teisę šiose trijose apygardose turėjo 110 420 rinkėjų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

22 komentarai

 1. ŽEMAITIS:

  Belieka pasveikinti! Šaunu!
  Iš esamos situacijos visais atvejais tai geriuasi rezultatai.
  Puiku, kad marginalai Krivickas ir Janutienė pralošė.
  O ir Paluckui rekomenduočiau ateityje bolotiruotis kur nors provincijoje, nes Vilnius – tikrai ne kairiųjų miestas.

 2. Referendumas - tribunolas Tautos budeliams:

  Už l sunkius padarinius Tautai bei Lietuvai, eiti link visų buvusiųjų bei esamų
  Seimo partijų visiško išjungimo (iš politikos).

 3. Šiuo atveju dalyvavimo vienmandatiniuose Seimo rinkimose skaičius labai daug pasako apie tikėtiną dalyvavimą Seimo rinkimuose kitais metais, tarkim, tas skaičius padvigubėtų, tačiau vis vien dalyvavimas būtų tik apie 36% … O jeigu sąrašiniai biuleteniai atėjusių balsuoti rinkėjų nebūtų imami, tokiu atveju rinkimai į pusę Seimo nebūtų laikomi įvykę – pusė Seimo nebūtų išrinkta. (Tam, kad sąrašiniai balsavimai galėtų būti laikomi įvykusiais, reikalingas ne mažesnis kaip 25 % dalyvavimas). Tektų skubiai keisti Seimo rinkimų įstatymą ir rinkimus organizuoti iš naujo. Tam prireiktų 2-3 mėnesių.

 4. Žemyna:

  O jei vos 1% būtų dalyvavęs, rinkimai vis vien būtų laikomi įvykę?
  O jei 2/3 atėjusių būtų sugadinę biuletenius?
  O ar esame tikri, jog taip nėra?

 5. Skalvis:

  Ar Lietuva demokratinė respublika ? Kiek nuošimčių balsą turinčių pasisakė už išrinktuosius ? Dauguma ? Ar partiniai,tiesiog, save išrinko ? Kaip vadinama tokia valstybė ?

  • Nesutinku:

   Už juos pasisakė dauguma tų, kurie dalyvavo rinkimuose, t.y. yra politiškai aktyvūs piliečiai. To ir užtenka, ne demokratinėje valstybėje nereikalaujama, kad tave išrinktų “apskritai dauguma” ar “absoliuti dauguma”. Politiškai aktyvūs rinkėjai negali tapti slunkių ir kvailių kurie vengia balsuoti, įkaitais. Jei manote, kad kitur demokratinėse valstybėse yra kitaip, tai labai klystate.

 6. stasys:

  Tai atsakymas M.Kundrotui jo str. Vienytis turi ne žmonės o idėjos. Labai akivaizdžiai rinkėjai parodė kiek jiems svarbus tie rinkimai ju atstovų Seime . Pamoka ir Paluckui ..po lapais sėdint .. vargiai gali tikėtis naujo kredito pasitikėjimui .

 7. Jurgis:

  O kaip varžovus juodino Janutienė, kaip gyrėsi Gylys, koks “naglas” buvo Krivickas… Žmonės atsirenka savo didvyrius…

 8. Prašalietis:

  Rinkimuose dalyvavo 18,8 % rinkėjų…. Rinkimų “Nugalėtojai” gavo 9-11% rinkėjų balsų. Tokie “šaunūs demokratinių” rinkimų rezultatai akivaizdžiai parodo, kad 80 % Lietuvos žmonių yra jau seniai nebeįdomi komunistinė- KGB sąjūdinė “politinė” chebra 30 metų besistumdanti prie valdžios lovio. Tokiuose “demokratiniuose rinkimuose” kiekviena “politinė” chebra “balsuoja” už savo kandidatą ir kuri “politinė” chebra skaitlingesnė ir geriau sudalyvauja balsavime, tos kandidatas ir laimi tokius “demokratinius rinkimus”, kas šiems “Tautos išrinktiesiems suteikia teisę demokratiškai atstovauti” ir likusiai 89 % jų nerinkusios Tautos daliai. ” Demokratinės, besicivilizuojančios, vakarietiškos valstybės” brazauskinis-lansberginis šou, a.a. V. Petkevičiaus tiksliai pavadintas “Durnių laivu”, sėkmingai tęsiasi džiaugsmingais spygavimais 30 metų pritariant visokio plauko “tautiniams” pseudo patriotams.

  • stasys:

   Prašaliečiui .. Jus čia be reikalo klykaujate iš tu rinkimu galima jau aiškiai pasakyti kokio politinio svorio turi vieni ir kiti politikai . Tiesa sakant nustebau sužinojęs kad kiek aukštai buvo vertinama A.Maldeikienė savo apygardoje, ..tiesa sako senoliai mokslo nereikia nešioti ant kupros o va ilgas tarp kojų mataruojantis liežuvis gali trukdyti ir netgi labai :))

   • Nesutinku:

    Rinkimai vyko pagal rinkimų įstatymą, kuriam nedemokratinių nuostatų niekas iki šiol neprikišo; jeigu jūs turite kokių nors priekaištų – konkrečiai išvardinkite jas, Tikuosi, neimsite reikalauti, kad rinkimų rezultatai būtų laikomi galiojančiais tik tada, kai rinkimuose dalyvaus virš pusės (o, beje, kodėl tik virš pusės? o ne virš dviejų trečdalių? virš trijų ketvirčių?:) rinkėjų ar tik tada, kai išrinktieji surinks virš pusės visų rinkėjų balsų. Nes tokie reikalavimai (kurių nėra daugumoje, jei ne visose, demokratinėse šalyse) politiškai aktyvius piliečius padarytų slunkių bei kvailių įkaitais.

    • Žemyna:

     Demokratinėje valstybėje
     1) Šventąjį partinį 10-ką neturi sudaryti pilietiškai aktyvių akyse susikompromitavę, nepatikimi politikai. Net ir tada, kai pačiam partijos vadui piliečiai neturi didelių priekaištų,
     Jo 10-kas neturi tapti privačia ,,karaliaus palyda”. Taigi, ne partijos vadui nuolankiai pritarianti valdyba ar partija, o VISA aktyvioji Tauta turi spręsti, kam iš 10-ko pritaria, ką kaip nors pakęs, o ko kategoriškai nesutinka maitinti ir laikyti Seime, ne tik kad 10-ke.
     2) Partijos neturi būti paveldimos. Net ir genialaus vado palikuonis negali mokytis valdymo MENO, iš karto gavęs visas vadžias į rankas, eksperimentuodamas su visa tauta, tartum koks studentas bandomųjų gyvūnėlių laboratorijoje! Tai įžūli nepagarba Tautai. Be to,
     3) partijos vadas nebūtinai turi savybių, reikalingų darbui Seime bei vadovauti Seimo frakcijos darbui. Jei tai išaiškėja, jis turi rasti vietoj savęs tam tinkamą ir patikimą partijos narį. Kad dirbtų Seime, jis visų pirma ne partijos, o Tautos pritarimą turi gauti.
     4) Demokratinėje valstybėje nei aukščiausio, nei kt. rangų valdininkai nėra įstatymų bei malonių pardavėjai: jie ir merai nėra aukščiau Respublikos Konstitucijos.
     Daug ką galima atleisti, kas buvo atvirkščiai, Lietuvai nenaudingai, ar net kenksmingai padaryta Nepriklausomybės pradžioje – nė vienas nebuvo ėjęs tam būtinų mokslų, neturėjo praktinės patirties. Tačiau tuoj 4-tas dešimtmetis startuos. Kiek dar galima VALSTYBE, jos Nepriklausomybe rizikuoti?! Per tiek laiko ir meška išmoksta dviračiu važinėti. O šie – ar tik ne piktybiškai, savanaudiškai nenori mokytis, ,,nemato”, kai kenkia, kai Tauta jų poelgius išdavikiškais laiko? Išrinkimas į Seimą nereiškia leidimo savivaliauti. Tai reiškia, jog tau suteikiama GARBĖ, tau patikima vykdyti Tautos, o ne savo, ar kaimynės valią. O tu savo profesionaliu darbu ir ištikimybe Tautai turi ĮRODYTI, jog esi pasitikėjimo VERTAS, kad Tauta norėtų ir toliau tave Seime matyti.
     Kad ir Rozovos atvejis – kiek daug jis išryškino. Susirinko į Seimą politinių BERAŠČIŲ būrys, ATSISAKĖ net ir jiems siūlyto ,,Likbezo”, o dabar kitiems kaltę verčia, kad jie neskaitė to, ką PRIVALO perskaityti(!): dokumentų, su kuriais PRIVALO susipažinti. Ypač, kai tai su šalies saugumu susiję. Ir visai nesvarbu, jei išaiškėtų, jog jos veiksmuose buvo ne tiek kolaboravomo, kiek lengvabūdiško aplaidumo, nusispjovizmo į PAREIGĄ. Įvykis parodė, jog tokių Seime daugYBĖ.

    • Prašalietis:

     ” Kuriam nedemokratinių nuostatų niekas iki šiol neprikišo”…. Paskaityk “NESUTINKU”,ką apie rinkimus ir pagrindinį demokratinių rinkimų principą – ” vienas rinkėjas -vienas balsas ir visi balsai yra lygiaverčiai” sako Lietuvos Konstitucija, ir ką sako brazauskinės-lansberginės “politinių” chebrų pasidarytas ” demokratinių rinkimų” įstatymas. Pagal rinkimų įstatymą už “kietesnį politinį chebrantą” gali būti balsuojama du kartus, vieną kartą vienoje apylinkėje pagal sąrašą kitoje apylinkėje pagal sudalyvavimą personaliai. Esant dvigubai”pergaliai”, šis “politinis kietekas” užleidžia vietą chebrantui, kuris buvo neišrinktas pagal sąrašą. Tokių “rinkiminių čiūdų” vakarų demokratinėse valstybėse nėra. Lansberginiame durnių laive ” labai aktyvūs” tautiniai komunistai ir KGB-istiniai sąjūdiečiai jų šalininkai ir palikuonys laibai jau nori vadovauti neinančiai jų rinkti 80 procentų išsivaikščiojančių “slunkių ir kvailių”. Ką jie “demokratinio” ir neatitinkančio Konstitucijos rinkimų įstatymo dėka sėkmingai daro jau 30 metų. Iškrikus brazauskinių komunistų “politinei” chebrai, lansberginiai beretiniai ” krikščionys- konservatoriai”gali valdyti pasitarus ir “demokratiškai pabalsavus” savo šeimoje. Ką akivaizdžiai demonstruoja beretinių patriarcho V. Lansbergio “užsigimusių tautinių politikų” šeimynėlė…

 9. Budulių kandidatai pralošė:

  Koks puikus pirmadienis. Seime nematysime nė vieno kaimiečių mulkintojo.

  • Amelija:

   Puiku, redruta liko patvory.

  • Buduliavimui priskirtinas ir toks, kaip dabar yra partijų vedamas tupėjimas opozicijoje. Reikalinga, kad po rinkimų džiaugsmo būtų visai Lietuvai, o ne vien opozinėms partijėlėms…

  • konservatoriams:

   Nesidžiaukite konservatoriai per daug, kad kitais metais vėl nereikėtų sėdėti opozicijoje.

   • ŽEMAITIS:

    Ne, tikrai neteks (nebent koks akivaizdus kompromatas).
    Ilgametė ne tik Lietuvos, bet ir kitų vienmandates apygardas turinčių šalių patirtie rodo, kad vienmandatės patogiausios tradicinėms ir regioninėms partijoms. 2016 m. buvo išimtis, tačiau iki tol vienmandatėse daugiausia gaudavo konservatoriai ir socialdemokratai, taip pat liberalai (tik gerokai mažiau), o proporcinė sistema visuomet patogesnė įvairioms gelbėtojų ir populistų partijoms. Populistai daugiau mandatų gauna dėka proporcinės sistemos (t.y., per partijų sąrašus), o tradicinės partijos – dėka vienmandačių. Taip yra visur, tai yra puikiai visiems politologams žinomas dėsningumas. Pastudijuokite kad ir ankstesnių Seimo rinkimų (tik ne “išimtinių” 2016 m.) rezultatus – pamatysite. Ir kaip jums atrodo, kodėl tokios partijos, kaip Tvarka ir Teisingumas, Darbo partija ir pan. kažkaip nebekalba apie tikslingumą panaikinti partijų sąrašus? 🙂 Tuojau užsičiaups ir žali valstiečiai, nes kitąmet vienmandatėse jie gaus itin mažai, o kažką daugiau laimės tik dėka partijos sąrašo 🙂
    Netikite manimi – pamatysit. Anksčiau sakiau, kad rinkimuose nugalės Nausėda – taip ir nutiko (aišku, dėl to labai gaila, nes Nausėda, pasirodo, yra visai ne liberalas). Taip pat sakiau, kad rinkimuose nugalės Šimašius – taip ir nutiko 🙂 Dabar sakau, kad nugalės Tėvynės sąjunga, ir daugiausia ji gaus vienmandatėse – taip ir nutiks. Net jūsų nuvertinti liberalai (Liberalų sąjūdis) kai kuriose vienmandatėse nugalės 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: