Poilsis Nidoje (0)

Poilsis Nidoje | Rengėjų nuotr.

Poilsis Nidoje | Rengėjų nuotr.

Kokią atostogų kryptį pasirinkti? Kuri atostogų kryptis populiariausia šeimai, o kuri – pabūti su savimi? Kuris sezonas tinkamiausias atostogoms? Klausimų gali būti daug, tačiau atsakymas visai čia pat – NIDA. Tai kiekvienam sezonui (vasarai, žiemai, rudeniui ar pavasariui) tinkamas pasirinkimas, kiekvienu metų laiku nustebinti galintis Lietuvos kurortas jau senokai spėjęs pelnyti tiek tautiečių, tiek užsieniečių meilę. Kaskart pagalvojus apie poilsį Nidoje užlieja ramybė, mintyse išnyra unikali gamta, ilgi pasivaikščiojimai šimtmečius skaičiuojančių pušynų takeliais, auksinio smėlio paplūdimiai, nuostabios kopos ir išlikusios istorijos bei senosios žvejų kultūros užuominos.

Abejojantiems puikiu poilsiu Nidoje, norisi priminti garsiojo Nobelio literatūros premijos laureato Tomo Mano žodžius, įrodančius, kad net ir rudenį Nidoje yra ką veikti – pasisemti nenugalimos energijos stebint kaip pučiant vakarų vėjui, kyla smarki bangų mūšą. Kupina nepakartojamos didybės… Pavasarį ar vasarą, kai knibžda daugybė svečių ir turistų, Nidoje karaliauja daug skirtingų, saulės lydimų spalvų: rytais matyti saulės išpuošti gelsvi kopų šlaitai, melsvu rūku apjuosti miškai ir jūros krantai; vidudienį – baltos kauburiuotos kopos, sodri miško augmenija ir spindintis jūros mėlis; o vakarais žavi raudoniu nutviekstos smėlio kalvos ir pilkšvi marių toliai. Mąstote aplankyti Nidą žiemą? Ji Jūsų laukia, kviesdama įkvėpti tyro oro, apsigyventi jaukiuose ir patogioje vietoje įsikūrusiuose apartamentuose, ar pasigėrėti įspūdingai atrodančiomis ledo „skulptūromis“, nuo didelio vėjo ir šalčio susiformavusiomis ant medžių.

Apartamentų nuoma Nidoje | Rengėjų nuotr.

Apartamentų nuoma Nidoje | Rengėjų nuotr.

O kur dar skaniosios, pagal senas tradicijas ruoštos, žuvienės ir kiti žuvies patiekalai, būdingi Baltijos kraštui… Ir viskas tik tam, kad poilsis Nidoje sužavėtų ir nepaliktų abejingų savo svečių.

Apartamentų nuoma Nidoje | Rengėjų nuotr.

Apartamentų nuoma Nidoje | Rengėjų nuotr.

Apartamentų nuoma Nidoje

Apgyvendinimo įstaigos pasirinkimas – labai svarbi kelionės planavimo dalis. Nuomos Nidoje pasiūla gana nemaža, tačiau nepriekaištingoms atostogoms geriausia rinktis puikius įvertinimus pelniusius apartamentus. Ir neužmiršti pasinaudoti rekomendacijomis. Mes siūlome – „Nidos gaiva“ apartamentus, kurie leidžia mėgautis įsimintinomis atostogomis apgyvendinimo rūpesčius paliekant nuošalyje. Čia įrengti nedideli, patogūs ir kuklia prabanga dvelkiantys kambariai, jaukūs baldai, širdžiai miela ir šilta atmosfera, padedanti pasijausti kaip namuose… Be to, apsistoję puikioje vietoje – Nidos miesto centre – esančiuose apartamentuose greitai ir nesunkiai pasieksite visus nuostabios Nidos kampelius.

Sunku pasiginčyti, kad svetingi ir draugiški šeimininkai, išskirtinis rūpestis ir patogus apgyvendinimas – sėkmingų atostogų garantas. Nuoma Nidoje visus metus ne problema, kai ji patikėta apartamentams „Nidos gaiva“.

Ką pamatyti Nidoje?

Pasak poilsio namų „Nidos gaiva“ savininko Ričardo Petrikausko, nors šis Baltijos paplūdimio kurortas gana mažas – jame tegyvena apie 2 000 žmonių – tačiau turi ką parodyti, kuo nustebinti ir sužavėti… Ne veltui jis yra įtrauktas į geriausių Baltijos kurortų dešimtuką.

Pirmiausia, vos čia  įžengus, žvilgsnį traukia nuostabi gamta, tarsi kviečianti susipažinti su kiekviena kopos smiltimi, medžio rieve ar marių banga… Būdami Nidoje galite pasigrožėti ir Parnidžio kopa, ir pereiti jos pažintiniu taku, atveriančiu įspūdingą Nidos kraštovaizdį. Atkreipkite dėmesį ir į toli, ant Urbo kalno, stūgsantį 29 metrų Nidos švyturį, laikomą šių dienų navigacijos ženklu. Nelikite abejingi ir išlikusiems seniems pajūrio pušynų fragmentams, žymiai sustiprinantiems Nidos kraštovaizdžio vertę.

Apartamentų nuoma Nidoje | Rengėjų nuotr.

Apartamentų nuoma Nidoje | Rengėjų nuotr.

Vis dėlto unikali gamta, tai dar ne visas Nidos turtas. Klaidžiojant po senas kurorto gatveles, sunku neužklysti į V. K. Mizgirių gintaro galeriją-muziejų, Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčią ir Nidos evangelikų liuteronų bažnyčią, šalia kurios išlikę labai seni iš medžio padaryti antkapiniai paminklai (krikštai). Taip pat Nidoje duris atvėręs ir modernus Tomo Mano memorialinis muziejus, kasmet pritraukiantis daugybę lankytojų iš įvairių pasaulio kampelių.

Pakeliui į lankytinus Nidos objektus pamatysite G. D. Kuverto paminklą, Sartro paminklą ar senojo žvejo namą, kurio autentika kviečia užeiti vidun ir pasigrožėti autentiškais baldais, ornamentuotomis kėdėmis, išpuoštomis kraičio skryniomis, indais ir kitais ūkyje naudotais daiktais, žvejybos įnagiais.

Pasirinkę poilsį Nidoje pasidžiaukite tiek harmoningu buvimu gamtoje, tiek įdomiais lankytinais objektais, tiek vertingais renginiais. Pavyzdžiui, eidami į Bardų ir popmuzikos renginius Vytautui Kernagiui atminti, įsiamžinkite šalia maestro Vytauto Kernagio paminklo. Išsamesne renginių programa pasidomėkite Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre.

Tad pasirinkite poilsį Nidoje ir išvyskite visą Kuršių marių grožį!

Lankytinos vietos Nidoje

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: