Seimo nariai ragina URM duoti atkirtį politico.eu paskelbtam šmeižtui apie J. Noreiką-Generolą Vėtrą (12)

Meninė akcija prie nuimtos Vėtros atminimo lentos | K.Tamašausko nuotr.

Meninė akcija prie nuimtos Vėtros atminimo lentos | K.Tamašausko nuotr.

Seimo nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis kreipėsi į užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių, prašydami pasisakyti dėl politico.eu paskelbto straipsnio, kuriame šmeižiamas Jonas Noreika-Generolas Vėtra. 

Liepos 27 d. Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus savavališku sprendimu nuo Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos pastato sienos nuimta karininko J. Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lenta. Ši žinia pasiekė ir užsienio žiniasklaidą.

2019 m. rugpjūčio 12 d. vienas didžiausių Europos aktualijų portalų politico.eu publikavo straipsnį, apžvelgiantį atminimo lentos Jonui Noreikai pašalinimą.

„Straipsnis, kuriame pristatoma trijų žmonių nuomonė (Dovydo Katzo, Jono Noreikos anūkės Silvijos Foti (Silvia Foti) ir Granto Gočino (Grant Gochin), yra angažuotas, šališkas, kupinas šmeižto ir melo, stokojantis istorinių argumentų“, – teigia L. Kasčiūnas.

„Visas straipsnis apskritai ne tik diskredituoja Joną Noreiką-Generolą Vėtrą, bet ir kelia abejonę dėl demokratijos Lietuvoje legitimumo. Toks šmeižtas ir melas stiprina interpretaciją, kad Lietuvos valstybingumas iš esmės yra fašizmo kūrinys. Taip pat yra visiškai nuvertinama komunistinė okupacija ir jos padariniai. Neatsižvelgiama į dvigubos okupacijos istorines aplinkybes“, – komentuoja A. Ažubalis. 

Šiuo kreipimusi Seimo nariai Užsienio reikalų ministerijos prašo netylėti ir duoti atkirtį šiam Joną Noreiką-Generolą Vėtrą šmeižiančiam straipsniui, pasitelkiant Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro 2018 m. liepos 18 d. išaiškinimą dėl J. Noreikos veiklos, kuriame teigiama, kad J. Noreikos veikla yra nelaikytina kolaboravimu.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

12 komentarų

 1. Antraštės patikslinimas (pagal Delfį):

  Aistros dėl Generolo Vėtros nerimsta: konservatoriai prašo Linkevičiaus netylėti

 2. Žemyna:

  Ar kas pasidomėjote oficialiu metiniu Vyzentalio centro biudžetu?
  2014 m. jis buvo 70 mln. Buvau radusi ir šviežesnių duomenų.
  O kur dar kažkokia kita Europoje ?atvirai veikianti iš RU finansuojama org-ja? Ji buvo su Vanagaitės pavarde minima (kaip jos gynėja ar pan.).
  Taigi, yra iš ko autorius finansuoti. Ir ne tik juos. Todėl paleista operacija „Да я тебя запишу!” (Nežinantiems to reikšmės: aš tiek ir taip tave šmeišiu bei skųsiu visais įmanomais kanalais ir adresais, kad tu to tampymo ir tyrimų neatlaikysi. Nes tokio puolimo atlaikyti paprasčiausiai neįmanoma).
  Turėtume ne tik mes atkreipti dėmesį į tai, kad ta organizacija didžiųjų valstybių nepuola – išsk. sąjungininkių (taigi, ne jų) kaltintą Vokietiją. Ji Nepuola RU, kur visais laikais buvo pogromų, o sovietmečiu nuo pat pradžių per vidines partijos grupuočių kovas jų buvo begalė iššaudyta, ištremta, taip pat ir teisminė jų medžioklė vykdyta (medikų procesas). Ar ne todėl, kad ši tauta patys buvo aktyvūs partijos ir KGB nariai, taigi, ir patys savo tautiečių persekiojime ir žudyme masiškai dalyvavo? Todėl RU liesti negalima, nes neišvengiamai ir jų pavardės išplauks į viešumą?
  Ar ne jų pastangomis RU ligi šiol nesulaukė tokio pat Tarptautinio tribunolo proceso, kaip Vokietija – už karo nusikaltimui bei nusikaltimus žmoniškumui? Kas taip trukdo TT atlikti savo pareigą – nuteisti lygiavertį (jei ne žiauresnį ir stambesnį) tautų budelį?

 3. Julijonas:

  Jei nebus duotas oficialus atkirtis, jie bandys priversti mus žemę valgyti. Bet ar akkirčio galima tikėtis iš komjaunimo vadovo? Kas gali paneigti, kad rusai ant jo neturi kompromato? Tai kaip jam tada drįsti atsikirsti? Reikia imtis kitų priemonių, nors, žinoma, nori parodyti, kad UR ministras pritaria rusiškai Lietuvos istorijos versijai. Man gaila žydų, jie dreba net nuo memorialinės lentos. Jeigu žydams nesaugu jie juk turi savo tėvynę, ten tai tikrai saugiau būtų.

 4. Žemyna:

  – /valstietis.lt/naujienos/salyje/vitalijus-karakorskis-tai-yra-valstybes-santazavimas/
  Kukliansky elgesys – valstybės šantažavimas

  Ar litvakai – tie, kurie patys, jų seneliai, tėveliai ar kt. artimieji, buvo holokausto aukomis,
  niekada nesusimąstė apie tai, kad jų tautiečiai (nebūtinai litvakų kilmės!), kaltinantys LT Laisvės kovotojus, ciniškai NAUDOJASI litvakų šeimų nelaime tam, kad paslėptų savo ar savo tėvų bei senelių (Adolfo bei Josifo bendradarbių) kruvinus pėdsakus 2-jo karo bei LT, LV, EE, PL, BY ir kt. istorijoje? Kad įtvirtintų pasaulio nuomonėje, jog jų rankos švarios, jie visi (kad ir katro pusėje buvo) yra aukos, o štai ši tauta labiau net už abu okupantus kalta? Jei taip, ar ilgai leisis litvakai, kad jų asmenine tragedija būtų naudojamasi?

 5. sigitas:

  Nu va,teisybe apie bandita pasake,tai banditams nepatinka

 6. Žemyna:

  Kažkada jaunystėje, išgirdusi apie slaptą ž. būrį, vykdantį PAČIŲ paskelbtus mirties (= keršto) nuosprendžius ž. priešams (ne tik holokauste dalyvavusiems), pamaniau, jog tai šmeižtas, ir užmiršau apie tai.
  Neseniai man tai priminė serialas „Ten, kur namai”. O dabar, kai visa jėga įsiliepsnojo ponios FK kurstomas kerštas, štai apie ką susimąsčiau:
  Aš apkaltinu ir paskundžiu asmenį dalyvavus h-te, įrodymui pateikiu tokius, kaip Vėtros atveju naudojami, „įrodymus” ir būrys išskuba įvykti nuosprendį?
  (Taip galėjau elgtis Stalino laikais. Jei man patinka kažkieno būstas (ar moters vyras), apskundžiu antitarybine veikla, juos ištrenkia į Sibirą, o man už nuopelnus tarybų valdžiai paskiria jų būstą su visa jame esančia manta.)
  Taigi, aš ar kas kitas žmogų paskundžia (gal kokį paskvilį spaudoje apie jį radę), dar suranda liudytojų, ar mano kaltinimą patvirtinantį giminaitį (arba juo apsimetusį bendrapavardį), ir būrys įvykdo „teisingumą”?
  Kiek tūkstančių žmonių per tiek metų galėjo buvo nužudyta dėl to, kad buvo gal net piktybiškai apšmeižti, ar per klaidą apkaltinti (išorinis panašumas, pavardės ar kt. nelemtas sutapimas, ar dar kt. priežastis).
  Ir viskas gerai? Tyla? Ir niekam nešovė į galvą, jog tai piktybiškas savavališkas susidorojimas, linčo teismas, t.y., kriminalinis nusikaltimas, kad tą „tribunolą” reikia patraukti atsakomybėn ir pagaliau užbaigti tą II-jį karą?!!
  Seniai nėra nei Stalino, nei Hitlerio, taigi, ne jie kalti, kad jau kone 75 m. karas nebaudžiamai toliau tęsiamas!

 7. Antanas:

  Liaukitės, gerbiamieji! Komsomolcas bijos net tyliai pirstelėti. Ką jau čia kalbėti apie kažkokį protestą…

 8. Linksevičius "atkirti" jau davė.Goglinam čia::

  Linkevičius apie Generolą Vėtrą: nenuneigiama, kad jis dalyvavo getų formavime

 9. Žemyna:

  R. Šimašius: tai buvo sunkus sprendimas, žinojau, kad daliai žmonių skaudės
  – diena.lt/naujienos/vilnius/miesto-pulsas/r-simasius-tai-buvo-sunkus-sprendimas-zinojau-kad-daliai-zmoniu-skaudes-926979#comments

  Žinojau, bet…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: