Lietuvos žurnalistai išvyko į Ukrainą LDK keliais (nuotraukos) (1)

Lietuvos žurnalistai išvyko į Ukrainą LDK keliais | Alkas.lt, J.Vaškūno nuotr.

Lietuvos žurnalistai išvyko į Ukrainą LDK keliais | Alkas.lt, J.Vaškūno nuotr.

Lietuvos žurnalistų sąjungos ekspedicija „Vienybės kelias‘19“ išjudino mus visus ankstyvą rytą. Nuo simbolinės vietos prie LRT būstinės kelios dešimtys kolegų iš skirtingų žiniasklaidos priemonių ir miestų kartu nutarė simboliškai atšvęsti LŽS 90 metų jubiliejų – organizuoti dešimties dienų ekspediciją Ukrainoje ir solidariai palaikyti kolegas šioje šalyje. Pasirinkta buvo Vakarų Ukraina, kurioje išlikęs gausus LDK paveldas ir daugeliui žurnalistų tai bus tarsi gyvoji istorijos pamoka, leidžianti pamatyti paminklus ir juos supančią aplinką.

Žygyje bus ieškoma lietuviškų pėdsakų, vyks susitikimai su plunksnos broliais ir vietos bendruomenėmis, tyrinėjama kaip pateikiamas ir interpretuojamas mūsų bendras istorinis paveldas.Žygio pavadinimas buvo pasirinktas neatsitiktinai, „Tegul visi bus viena“ taip yra pasakęs XVII a. Lietuvos arkivyskupas, gyvenęs Vilniuje, pirmasis unitų Šventasis Juozapatas Kuncevičius. „Vienybės kelias‘19“ pavadinimas atspindi mūsų bendrą istoriją ir šiandienos aktualijas – mes palaikome Ukrainos integraciją į Europą, jos kelią į demokratiją ir nepriklausomybę. Žygio maršrutas nusidrieks per garsiausias Ukrainos pilis: Lucką, Olyką, Klevanę, Ostrogą, Mežyričą, Iziaslavą, Starokonstantynivą, Medžybižą, Sutkovicus, Podolės Kamianecą, Žvanecą, Chotiną, Zbaražą, Vyšnivecą, Kremenecį,Dubną, Pidhircus, Oleską, Zoločevą, Sviržą, Staroe Selo ir pabaigs savo žygį Lvove.

Žygis „Vienybės kelias‘19“ rengiamas Lietuvos žurnalistų sąjungos Kelionių žurnalistų klubo ir Kijevo Press klubo iniciatyva padedant Ukrainos informacinės politikos ministerijai.

Prieš ketvertą metų, išvykstant į „Baltoscandia’16“ ekspediciją, LŽS Kelionių žurnalistų klubo pirmininko Gerimanto Statinio pasakyta sparnuota frazė: „Viskas, kas svarbu, prasideda LRT kieme“ tapo taisykle, iš čia išvyksta geriausios komandos į prasmingas keliones, todėl ir „Vienybės kelias‘19“ žygis prasidėjo iš Lietuvos televizijos kiemo. Išvykstant skambėjo skulptoriaus Romo Kvinto sukurto obelisko varpas pagerbti Nacionalinės ekspedicijos dalyvio Romaldo Adomavičiaus atminimą, visų negrįžusių keliautojų ir skelbs žurnalistų žygio „Vienybės kelias‘19“ nešančio žinią apie laisvę, pradžią.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: