Žemės ūkio ministerija nuo liepos 1 d. priima paraiškas kaimo plėtros programoms (0)

zum.lt nuotr.

zum.lt nuotr.

Nuo liepos 1 d. jau galima pateikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė“, priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“.

Taip pat pagal dvi Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų veiksmų programos veiklos sritis – „Pridėtinė vertė, produktų kokybė ir nepageidaujamos priegaudos panaudojimas (jūrų ir vidaus vandenų žvejybai)“ ir „Žvejybos uostai, iškrovimo vietos, aukcionų patalpos ir priedangos. Investicijos į žvejybos uostų ir aukcionų patalpų infrastruktūros arba iškrovimo vietų ir priedangų gerinimą“.

Veiklos sričiai „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“ planuojama paskirstyti 28,8 mln. Eur. Didžiausia paramos suma juridiniams asmenims vienam projektui negali viršyti 1,3 mln. Eur, o 2014–2020 metų laikotarpiui – 4 mln. Eur. Paraiškas gali teikti juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio produktų perdirbimu ir (arba) rinkodara, taip pat užsiimantys žemės ūkio veikla ir perdirbantys dalį valdoje užaugintos produkcijos bei planuojantys užsiimti žemės ūkio produktų perdirbimo ir (ar) rinkodaros veikla. Daugiau informacijos apie tai rasite čia.

Veiklos sričiai „Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė“ numatyta paskirstyti 1 890 508 Eur paramos, didžiausia galima skirti suma vienam projektui yra 50 tūkst. Eur, paramos intensyvumas – iki 90 proc. Parama gali būti skiriama pamiškių formavimui, miškuose esančių saugomų natūralių buveinių ar saugomų rūšių buveinių atkūrimui, nevietinių medžių rūšių medynų pertvarkymui į vietinių medžių rūšių medynus, jaunuolynų ugdymui,  miškotvarkos ir miško želdinimo projektų rengimui. Į paramą pretenduoti gali privačių ir valstybinių miškų valdytojai, įgyvendinantys projektus kaimo vietovėje. Daugiau informacijos rasite čia.

Pagal veiklos sritį „Pridėtinė vertė, produktų kokybė ir nepageidaujamos priegaudos panaudojimas (jūrų ir vidaus vandenų žvejybai)“ (supaprastinta parama) planuojama paskirstyti 700 tūkst. Eur paramos, didžiausia galima suma vienam projektui  – 50 tūkst. Eur, paramos intensyvumas – 50 proc. Parama yra skiriama sugautų žuvų pridėtinei vertei didinti ir nepageidaujamos priegaudos panaudojimui. Daugiau informacijos apie paramą rasite čia.

Pagal veiklos sritį „Žvejybos uostai, iškrovimo vietos, aukcionų patalpos ir priedangos. Investicijos į žvejybos uostų ir aukcionų patalpų infrastruktūros arba iškrovimo vietų ir priedangų gerinimą“ planuojama paskirstyti 600 tūkst. Eur paramos sumą. Finansuojamas  iškrovimo vietų infrastruktūros gerinimas. Paraiškas gali teikti savivaldybės administracija, valstybės ar savivaldybės įmonės, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos, saugomų teritorijų direkcijos, įmonės. Daugiau informacijos apie paramą rasite čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: