Lietuva remia Ukrainą (video) (3)

„Vanago kelias misija Ukraina” | Rengėjų nuotr.

„Vanago kelias misija Ukraina“ | Rengėjų nuotr.

„Rusija vykdo agresiją prieš Ukrainą. Per tą laiką žuvo ar buvo suluošinta virš 13 tūkstančių žmonių. Rusija de facto vykdo Donecko ir Luhansko sričių aneksiją. Ukrainos piliečiams išduodama Rusijos Federacijos pasus.

Rusija neteisėtai kišasi į Ukrainos vidaus reikalus, grubiai pažeidžia Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą. Jei nepadėsime ir neparemsime Ukrainos šiandien, rytoj pagalbos reikės mums patiems“, – pabrėžiama „Vanago Kelias. Misija Ukraina-2019“ kvietime paremti misiją.

Lietuva valstybiniame lygmenyje remia Ukrainos suverenitetą, nepriklausomybę bei teritorinį vientisumą. Oficialiai smerkiama prieš Ukrainą vykdoma Rusijos Federacijos karinė agresija, kuri grubiai pažeidžia tarptautinės teisės normas.

„Istoriškai kai Lietuva, Lenkija ir Ukraina kovojo petys petin – mes buvome nenugalimi. Šiandien Ukraina yra palikta viena kovoti prieš mūsų senąjį priešą. Turime jai visokeriopai padėti, paremti. Mūsų misijos tikslas ir yra tai padaryti“, – kalba teisininkas, misijos dalyvis Robertas Juodka.

Priešo pozicijos iš Drono skrydžio | Rengėjų nuotr.

Priešo pozicijos iš Drono skrydžio | Rengėjų nuotr.

Ramanauskas Vanagas toliau puolamas Rusijos žiniasklaidoje ir netik

„Vanago kelias“ – 2017 metais startavusi pilietinė iniciatyva, kuria siekiama ugdyti, skatinti ir palaikyti visuomenės patriotizmą, sąmoningumą ir bendruomeniškumą. Rengiami žygiai, diskusijos ir pagarbos akcijos. Nepaisant daugybės visuotinai pripažintų nuopelnų A. Ramanauskas-Vanagas toliau yra šmeižiamas, puolamas Rusijos oficialių atstovų ir Kremliaus žiniasklaidos.

Po paminklo atidengimo A. Ramanauskui-Vanagui gegužės mėnesį JAV, šis puolimas dar labiau paūmėjo. Tai išlieka vienu iš ryškesnių informacinio karo naratyvų, atakuojant Lietuvos partizanų atminimą ir falsifikuojant istorinius faktus. Tas pats daroma ir su Ukrainos partizaniniu judėjimu ir jo lyderiais.

„Vykstu į Ukrainos pafrontę perduoti paramą ukrainiečiams. Tai yra svarbu kai vykdoma agresija prieš Ukrainą. Mes žinome savo tėvų, senelių, partizanų istoriją – kaip yra svarbu parama kovoje. Dronai, optika ir kita parama ten gali išgelbėti ne vieną gyvybę“, – pasakojo misijos rengėjas, šaulys Rokas Volungevičius.

Ukrainos kovotojai | Rengėjų nuotr.

Ukrainos kovotojai | Rengėjų nuotr.

Svarbi Lietuvos žmonių parama Ukrainai

Misijos dalyviai Ukrainoje žada susitikti su oficialiais Ukrainos valdžios atstovais, išreikšdami tiesiog žmonių, ne vien tik institucinę Lietuvos paramą, Ukrainos karius fronte paremti už Lietuvos žmonių paaukotas lėšas įsigyta įranga, fiksuoti ukrainiečių nuotaikas keliaujant traukiniu iš Kijevo į Mariupolį ir buitį šalia fronto.

„Padėtis Ukrainoje reikalauja mūsų dėmesio. Organizacija „Mėlyna ir geltona“ veikia nuo 2014 metų ir mes turime ką veikti „iki lubų“. Tikrai džiugu, jog ir kitos iniciatyvos nori padėti. Ten, Ukrainoje yra ką veikti visiems, pradedant kariškiams ar vaikams“, – tvirtina Jonas Ohmanas, organizacijos „Mėlyna ir geltona“ vadovas.

„Vanago kelio“ paramos projektas „Misija Ukraina-2019“ yra nepriklausomas ir visiškai savanoriškas. Projekto iniciatyvinė grupė išvyksta gegužės 30 d. ir grįžta birželio 4 d. Misijos dalyviai: Rokas Volungevičius, R. Juodka, Aurimas Navys, Alkas Paltarokas.

„Vanago Kelias gali tapti įkvėpimu tiems, kurie šiandien rizikuoja gyvybe už savo ir mūsų laisvę. Visos paramos formos yra svarbios, kaip mūsų partizanams buvo gyvybiškai svarbus visuomenės palaikymas kovos už laisvę sovietų okupacijos metu“, – teigia misijos rengėjai.

Ukrainiečiai vertina Lietuvos paramą | Rengėjų nuotr.

Ukrainiečiai vertina Lietuvos paramą | Rengėjų nuotr.

Video kvietimas:

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Skalvis:

  Lietuva remia Ukrainą ?!? Gal kartais Lietuvos šakalų gaują Ukrainos vagis ir plėšikus? Tikisi, kad ir jiems duos atsikąsti. Lietuva dūsta nuo slavų invazijos, kokios dar niekada nebuvo. Kaimai jau rusiškai šneka. Ar ukrainiečiai bėga nuo rusų ? Ar nuo vagių ir plėšikų Kijeve? Ir dar Ramanausko vardą trypiat. Šlykštu. Norit remti Ukraina, šaunu , išvalykit Ukrainos valdžią nuo vagių ir Ukrainos išparceliuotojų. Ar bent pareikalaukit, kad būtų nutrauktas Maidaniečių persekiojimas.

 2. Žemyna:

  Dėl pretenzijų Vanagui, Vėtrai, kt. lietuviams ir Lietuvai dėl tragedijų, vykdytų okupacijos metais:
  Ar kas girdėjo, kad bent menkiausia pretenzija būtų pareikšta Kremliui – dėl žudynių, vykdyti NE jos okupacijos metais? Dėl žydų kapų Maskvoje bei kitur Rusijoje? O ką jau kalbėti, kad būtų kaltinamas tiek pat metų, kiek lietuviai persekiojami net už tai, ko nedarė, kam neturėjo jokios įtakos?!
  O ar mūsiškiai tautos šmeižimo talentai šneka ir rašo apie Rusijos žudytus žydus Lietuvoje bei pasaulyje? O mūsų litvakai, kaltinantys lietuvius, ar kaltina Kremlių dėl jų tautiečių žudynių – visai ne karo bei okupacijos metais, kai ten tikrai ne Hitlerio tvarka galiojo?
  Ar tokio vienų kaltinimo ir absoliučios tylos kitų atžvilgiu priežastis nėra ta, kad kaltinimai finansuojami iš Kremliaus? Negi kąsi tave maitinančią ranką? 🙁

  • Skalvis:

   Miela, Žemyna, pasaulyje, po Spalio revoliucijos, Rusija įgavo žydų Rusijos vardą. Adolfo vienas bendražygis pakraupęs paklausė: Ar mes tikrai sudarysim nepuolimo sutartį su žydais ? Dabar, daugiau nei pusė, Izraelio gyventojų yra rusakalbiai, tarybiniai. Kokio iš ko pasmerkimo tikitės ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: