Juozaitis kreipėsi į VRK: LRT atsisako suteikti man atsakymo teisę (11)

Arvydas Juozaitis | Alkas.lt, S. Paškevičiaus nuotr.

Arvydas Juozaitis | Alkas.lt, S. Paškevičiaus nuotr.

Gegužės 8 d. kandidatas į Prezidentus Arvydas Juozaitis pateikė prašymą Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), kuriame prašoma įpareigoti LRT radiją suteikti jam atsakymo teisę dėl LRT išplatintos melagingos informacijos. A. Juozaičio teigimu, šią teisę jam suteikia Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatymas. Kandidatas į Prezidentus kaltina LRT šių metų balandžio 23 d. per Lietuvos Radijo I-osios programos laidą „Ryto garsai“ apie jį paskleidus tikrovės neatitinkančias ir jo garbę bei orumą žeminančias žinias.

„Nors LRT paneigė vieną tikrovės neatitinkantį teiginį, kad mano suburtas Sambūris „Lietuva yra čia“ „visuomeninio rinkimų komiteto pavidalu stengsis patekti į Europos Parlamentą“, tačiau kito melagingo teiginio, kad į Lietuvą mano kvietimu atvykę Vokietijos „kraštutinių dešiniųjų“ („Alternatyva Vokietijai“) partijos atstovai, esą pasisako už Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją, paneigti kategoriškai atsisakė. Vakar mes gavome dokumentinį įrodymą, paliudijantį tikrą šios partijos poziciją dėl Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos “, – sakė A. Juozaitis.

„Man nėra žinoma, kuo remiantis šiuos politikus LRT vadina „kraštutiniais dešiniaisiais“, tačiau man yra žinoma, kad nei tie konkretūs asmenys, kuriuos pakviečiau, nei pati AfD niekad nėra pritarę Rusijos įvykdytai Krymo aneksijai. Atvirkščiai, tiek viešnagės Lietuvoje metu, tiek ir kituose pasisakymuose AfD partiją atstovaujantys asmenys smerkia Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir gina jos teritorinį vientisumą. LRT neketina, nerodo intereso sažiningai ir profesionaliai išsiaiškinti tiesą. Ar tai reiškia, kad LRT ir toliau sistemingai platins savo propagandinius, taip pat ir prieš mano kandidatūrą nukreiptus, visuomenę dezinformuojančius teiginius? – teigia A. Juozaitis.

Vakar, gegužės 7 d. A. Juozaitis įteikė prašymą Generalinei prokuratūrai, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl LRT apie jį išplatintos esą šmeižikiško pobūdžio informacijos.

„Lietuvos  visuomeninis transliuotojas, kurio misija tarnauti visuomenei, teikti objektyvią, patikimą informaciją šalyje ir pasaulyje gyvenantiems Lietuvos žmonėms, kurti ir transliuoti profesionalias programas, vienijančias ir telkiančias pažangai, man atrodo, kad daroma tyčia siekiant mane apšmeižti“, – rašoma A. Juozaičio pareiškime Generalinei prokuratūrai.

„Iki rinkimų pradžios liko mažiau nei 5 dienos, o LRT atsisako suteikti man atsakymo teisę, kad galėčiau viešai paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją“, – sako A. Juozaitis.

Prezidento rinkimų įstatymo 46 str. 6 d. nustato, kad „Visuomenės informavimo priemonės, paskelbusios kompromituojančią medžiagą apie kandidatą į Respublikos Prezidentus, kandidato į Respublikos Prezidentus ar jo patikėtinio reikalavimu privalo ne vėliau kaip likus 5 dienoms iki rinkimų dienos paskelbti kandidato į Respublikos Prezidentus ar jo patikėtinio atsakomąją nuomonę“.

Protestuodami prieš LRT neobjektyvumą gegužės 8 ir 10 d. 19.30 val. A. Juozaičio šalininkai Vilniuje prie LRT (Konarskio 49) žada surengti mitingus „Už laisvus debatus“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Getas:

  LRT naudoja visiškai politiškai neatitinkančius išsireiškimus ant ES šalių nacionalinių jėgų, vadindami “kraštutinės dešiniosios”. Tuomet jų klausiu, o kokioje kraštutinėje pusėje priskirsite “Nacius”, “fašistus”? dabar vakaruose ir ES rytų šalyse yra ir kuriasi Nacionalai -lotyniškai, ne nacionalistai, regis priesaga -istas turi neigiamą prasmę, o lietuviškai – tautininkai, nes Europą sudaro tautinės valstybės, ne taip kaip Azijos imperijas sudaro įvairios tautos pavergtos imperinių valstybių. Neoliberalai juk nevadina savęs liberalistais.

 2. Romas:

  Svarbu, kad A. Juozaitis elgiasi teisingai ir teisiškai. Kita dedamoji, kaip pasielgs anie. Nors pokyčiai neišvengiami, bet savo saulėlydžio jie dar nejaučia. Todėl gali būti visaip. Mane džiugina tai, kad Arvydas nuosekliai ir metodiškai daro tai, kas priklauso nuo jo.

 3. Jeigu tą savo “atsakomąją nuomonę” Juozaitis pateiktų įraše ir reikalautų “Labame ryte” jį ištransliuoti, tai tada LRT jos nepaskelbus dėl padaryto Rinkimų įstatymo pažeidimo neišsisuktų ir Juozaitis gautų nenuneigiamą pagrindą prisiteisti nemažą sumą už garbės ir orumo įžeidimą bei tuo padarytą žalą jo siekiui būti išrinktam Prezidentu. Dabar, kaip galima suprasti, jis konkretaus teksto ar įrašo nėra pateikęs, taigi LRT atsikirs, kad tos “atsakomosios nuomonės” nepateikė kokia nors forma, taigi nebuvo ką skelbti.

 4. Romas:

  Rinkimų įstatymas nedetalizuoja kokiu būdu, tiesioginiame eteryje ar įrašu. Svarbu suteikti galimybę atsakymui.

 5. gaudysas to žmogus:

  o kur žadėtoji transliacija iš mitngo prie eL-eR-hA -Tė

 6. gaudysas:

  Čia ne žmogui atsakymas, netyčia …

 7. Gintaras:

  Kada Lietuvoje išnyks žmogaus menkinimas, ignoravimas ir, aplamai, teisingumo nebuvimas? Juolab, rodos ir LRT ‘sėdi’ aukštuosius mokslus baigę žmonės… Vadinasi, baigti tai baigė, o vistiek trūksta išsilavinimo ir kultūros… Tiesiog, veltui suolą trynė…
  O Arvydo veiksmus palaikau. Tiesiog, reikia laužti tuos korupcijos ledus. Už jų, iš tiesų slepiasi bailūs ir savimi nepasitikintys žmonės. Lietuva yra Sąžinė. Užuojauta tiems, kas sugeba ją ignoruoti ir piktai šaipytis.
  Arvydas ir jo komanda – tikrasis Lietuvos Elitas, nevengiantis bendrauti su žmonėmis.

 8. Žemyna:

  Stumte stumiama pirmoji trijulė nė žingsnio nežengs, kad sutrukdytų „strateginės” įsigalėjimui Lietuvoje, visos valdžios perėmimui, sprendinių diktavimui.
  Jiems globali, išbarstyta Lietuva ir nutautinta ES prilygs pažangai.
  Tačiau kuo labiau maišysis tautos, tuo greičiau priartinsime ES didžiųjų tarpusavio kovą dėl viršenybės. Kovą, po kokių nė vienos „smulkmės” neliks. Įsigalės tik tą kovą laimėjusi tauta.

 9. Arvydas Juozaitis jau yra pretendentas į LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO POSTĄ! Todėl jis jau priklauso LIETUVOS TAUTAI! O mes – ŽEMAIČIAI, GERBIAMAS ARVYDAI, Linkime TAMSTAI IŠTVERMĖS IR STIPRYBĖS!

 10. Žemyna:

  Kaip tai varžoma teisė pasisakyti? Nesutinku! Ana va, V. T. kalbos liejasi laisvai ir netrukdomai? Nebent nepatenkintasis pretendentas yra netinkamų pažiūrų, t. y., neatitinkančių V. T. skelbiamų, ir nepritaria V. T. iš EP tribūnos skleidžiamoms žinioms apie LT bei Lietuvoje baigiamoms numarinti „TM“ …
  Nežinantiems pranešu, jog laisvoje ir demokratinėje šalyje ne rinkėjai per rinkimus sprendžia, kas Lietuvai, ją sukūrusiai Tautai tinka, bet VRK su LRT – jie sprendžia, ką leisti išgirsti ir sužinoti rinkėjams. Taigi, viskas teisingai daroma. Ką, ką sakot? Kažkoks neišprusėlis prieštarauti drįsta? Pala, kai suskaičiuosim balsus, sužinosi, jog nė vieno negavai… Profilaktiškai. Kad praeitų noras net ir kada nors ateityje kandidatuoti!
  Turim gi kartą rinkimų tvarką įvesti, kad niekas nesikėsintų sugriauti nusistovėjusias tradicijas.
  🙁

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: