Į Lietuvą atvyksta Gruzijos Prezidentė (3)

Salomė Zourabišvili | en.wikipedia.org nuotr.

Gruzijos Prezidentė Salomė Zurabišvili | wikipedia.org nuotr.

Kovo 7 d. į Lietuvą atvyks  Gruzijos Prezidentė Salomė Zurabišvili (Salomé Zourabichvili). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiks su Gruzijos Prezidente 10 val.

Gruzijos vadovė į Lietuvą atvyksta su oficialiu vizitu. Tai vienas pirmųjų naujai išrinktos Prezidentės užsienio vizitų.

Valstybių vadovės aptars dvišalių santykių stiprinimą, Gruzijospasirinktą euroatlantinės integracijos kryptį, valstybės raidai strateginių reformų pažangą, padėtį Rusijos okupuotose Gruzijos teritorijose.

Lietuva ir Gruzija – tai valstybės, kurioms tiesiogiai ir vienoms pirmųjų tenka susidurti su hibridinėmis grėsmėmis, todėl vizito metu daug dėmesio bus skiriama atsako joms stiprinimui.

Prezidentė kartu su Gruzijos vadove kovo 8 d. 9 val. lankysis Lietuvos nacionaliniame kibernetinio saugumo centre. Vizito metu abiejų šalių gynybos ministrai pasirašys Ketinimų deklaraciją dėl bendradarbiavimo kibernetinio saugumo srityje.

Daugiau nei 50 tūkstančių kibernetinių atakų, nukreiptų prieš jautriausius valstybinius sektorius, kasmet sulaukianti Lietuva ėmėsi ryžtingų veiksmų, kibernetinio saugumo srityje, sėkmingai apjungė valstybines ir privačias pastangas, sutvarkė tam būtinus įstatymus ir laikoma viena saugiausių kibernetine valstybe pasaulyje.

Lietuva taip pat vadovauja pagal ES PESCO bendradarbiavimo projektą kuriamoms kibernetinėms greitojo reagavimo pajėgoms ir kartu su JAV Kaune kuria regioninį kibernetinio saugumo centrą.

Gruzijos Prezidentė taip pat susitiks su kitais Lietuvos valstybės vadovais, Antakalnio kapinėse pagerbs už Lietuvos laisvę žuvusių kovotojų atminimą, lankysis Signatarų namuose ir apžiūrės Vasario 16-osios Aktą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: