Lietuvos Prezidentė D.Grybauskaitė: Tik nuo mūsų priklauso, ar liksime laisvi (nuotraukos) (0)

dsc_4824-2400

Prezidentė pagerbia Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signatarų atminimą | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Vasario 16 d. rytą Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vasario 16-osios – Valstybės atkūrimo dienos proga Rasų kapinėse pagerbė Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signatarų atminimą. Vėliau Prezidentūroje Prezidentė įteikė Valstybės apdovanojimus Lietuvai nusipelniusiems žmonėms.

Vidudienyje trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje

Simono Daukanto aikštėje Prezidentė sveikindama tautą sakė:

„Kaip niekad ši Vasario 16-oji šilta ir graži.

Tai reiškia, kad naujasis atkurtos valstybės šimtmetis bus taip pat mums viltingas – laisvas, nepriklausomas visiems Lietuvos žmonėms.

Vasario 16-oji reiškia laisvą valstybę, laisvą pilietį ir laisvą žmogų. Tą, kuris žino laisvės kainą, kuris brangina savo istoriją ir savo tautos atminimą.

Ne be reikalo ši data siejasi ir su mūsų partizanų Lietuvos Laisvės Kovos sąjūdžio deklaracija, kuriai šiandien sukanka 70 metų. Mūsų atmintis, mūsų istorija mums yra nepaprastai svarbios.

Matome įvairiausių norų ir įtakų ištrinti šią atmintį iš mūsų gyvenimų ir iš mūsų ateities. Todėl labai svarbu, kad kiekvienam lietuviui Vasario 16-oji buvo, yra ir bus šventė, kad mūsų vaikai puošis trispalvėmis, kad mes visada, išgirdę šią datą, joje girdėsime vienintelį svarbiausią  žodį – Lietuva.

O Lietuvos vardas visada bus susijęs su mūsų nepriklausomybe, mūsų orumu, mūsų geresniu gyvenimu ir mūsų laisve.

Mes žinome, kad laisvė nėra duotybė, kad į laisvę galima pasikėsinti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus, kada laisvės sąvoka yra sumažinama arba vienos grupės nuomonė primetama kitai.

Bet mes visi esame patyrę laisvės jausmą, visi žinome, ką tai reiškia, todėl esu įsitikinusi, kad kiekvienas iš mūsų ginsime teisę būti laisviems. Ir visada būsime laisvi.

Linkiu Jums visiems didžiuotis savo Tėvyne, didžiuotis savo istorija ir didžiuotis mūsų žmonėmis. Tik nuo mūsų priklauso, ar liksime laisvi ne tik mintyse, ne tik širdyse, bet ir ateityje.

Todėl sveikinu visus su švente, su laisve, kurios esame verti“.

Vakare 19 val. Prezidentė dalyvaus Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtame iškilmingame koncerte Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatre.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: