Lietuva švenčia Valstybės atkūrimo dieną (nuotraukos) (0)

Dalia Grybauskaitė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Dalia Grybauskaitė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną skirti renginiai prasidėjo nuo ankstyvo ryto. Prezidentė Dalia Grybauskaitė Rasų kapinėse pagerbė Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signatarų atminimą.

Vėliau Prezidentūroje už nuopelnus Lietuvai ir mūsų šalies vardo garsinimą pasaulyje įteikti valstybiniai apdovanojimai. 39-iems Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams.

Vidurdienį S. Dakanto aikštėje prie Prezidentūros suplazdėjo trijų Baltijos šalių vėliavos.

„Matome įvairiausių norų ir įtakų ištrinti šią atmintį iš mūsų gyvenimų ir iš mūsų ateities. Todėl labai svarbu, kad kiekvienam lietuviui Vasario 16-oji buvo, yra ir bus šventė, kad mūsų vaikai puošis trispalvėmis, kad mes visada, išgirdę šią datą, joje girdėsime vienintelį svarbiausią  žodį – Lietuva. O Lietuvos vardas visada bus susijęs su mūsų nepriklausomybe, mūsų orumu, mūsų geresniu gyvenimu ir mūsų laisve“, – vėliavų pakėlimo ceremonijoje kalbėjo šalies vadovė.

Vakare Vilniaus Gedimino prospekte suliepsnos 70 Laisvės laužų. Įspūdingi vienybės ir stiprybės simboliai – laužai šiemet skirti nepriklausomos Lietuvos kūrėjų ir gynėjų atminimui pagerbti ir 1949 m. vasario 16 d. Laisvės kovos sąjūdžio tarybos deklaracijos pasirašymo 70-osioms metinėms paminėti.

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre  rengiamas iškilmingas koncertas „Gloria Lietuvai“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai.

Paminėti Valstybės atkūrimo dieną įvairiais renginiai kviečia visi Lietuvos miestai ir miesteliai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: