A. Juozaitis. Ar turi teisę aukščiausioji Lietuvos valdžia mylėti ledinę tylą? (video) (25)

Jonas Kadžionis-Bėda kalba Seime po Laisvės premijos įteikimo | lrs.lt nuotr.

Jonas Kadžionis-Bėda kalba Seime po Laisvės premijos įteikimo | lrs.lt nuotr.

Nuoširdžiausiai sveikinu Lietuvos Laisvės Kovų didvyrius, kurių žygdarbis priartino Kovo 11-ąją.

Laisvės gynėjų dieną, Sausio 13-ąją, iškilmingame minėjime Seime 2018 m. Laisvės premija buvo įteikta Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio partizanų grupei:
Jonui Abukauskui-Siaubui,
Vytautui Balsiui-Uosiui,
Jonui Čeponiui-Vaidilai,
Juozui Jakavoniui-Tigrui,
Bronislovui Juospaičiui-Direktoriui,
Jonui Kadžioniui-Bėdai,
Juozui Mociui-Šviedriui.

Visų apdovanotųjų ginkluotos kovos už Lietuvos laisvę bendražygių vardu iškilmių dalyviams iš Seimo tribūnos žodį taręs partizanas Jonas Kadžionis-Bėda prabilo ir apie opiausius dabarties skaudulius pavadinęs juos „giliu okupaciniu įšalu ir okupacine dvasia“. Savo klausimus jis skyrė minėjime dalyvavusiai Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Tuo tarpu Nacionalinis transliuotojas – LRT– šio vakaro „Panoramoje“ kone visus Jono Kadžionio-Bėdos klausimus iškirpo. Paliktas buvo tik „švelniausią“ iš jų: kam trukdė Vyčio paminklas Lukiškių aikštėje.

Pasikartojo praėjusiųjų metų Laisvės premijos teikimo situacija; tąsyk laureatei Nijolei Sadūnaitei viešai paklausus – ar dar gyva Garliavos mergaitė? – Prezidentė užsitvėrė tylos siena.

Lietuvoje iš tvirtai sumūrytų valdžios rūmų bokštų ir dabar tebesklinda tyla.

Ar turi teisę aukščiausioji Lietuvos valdžia mylėti šią ledinę tylą?

Ką atsakyčiau, jeigu būčiau užkluptas tokių aštrių klausimų?

Sakyčiau taip: rūpinsiuosi, kad būtų įgyvendintos teisėtvarkos reforma: kad būtų įsteigtos Ypatingojo prokuroro ir prisiekusiųjų teismo institucijos; siekčiau, kad būtų atgaivintas užsigulėjęs stalčiuose Istorinės atminties įstatymo projektas; o taip pat siekčiau, kad nacionalinės Kultūros ir meno premijos, Jono Basanavičiaus premija būtų tvirtinamos prezidento valia ir atsakomybe.

Neatsakęs į šiuos klausimus, negalėčiau paspausti rankos Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio partizanams ir išeiti į ledinę tylą, kai Seime nuskamba: stokite, eina Lietuvos Respublikos Prezidentas.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: