Spaudos konferencija „Saugomose teritorijose būtina uždrausti plynuosius kirtimus“ (tiesioginė transliacija) (1)

Draustinis | linasbalsys.lt nuotr.

Draustinis | linasbalsys.lt nuotr.

Sausio 10 d., ketvirtadienį, 11 val. Vilniuje, Seimo spaudos konferencijų salėje (II rūmai) vyks Seimo nario Lino Balsio spaudos konferencija, skirta jo įregistruotoms ir Seime svarstomoms Miškų įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama apriboti plynuosius kirtimus saugomose teritorijose.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvaus gamtininkas, Labanoro klubo vadovas Andrejus Gaidamavičius ir Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo vyresnysis mokslo darbuotojas, profesorius Remigijus Daubaras, jau trejus metus vadovaujantis projektui, kuriame kartu su Lietuvos bei Lenkijos mokslininkais tiriama plynųjų kirtimų įtaka visai miško ekosistemai.

„Lietuvos miškai užima 33,3 proc. šalies teritorijos, o saugomos teritorijos tesudaro 15,6 proc. Lietuvoje suformuotos saugomos teritorijos yra skirtos biologinės įvairovei išsaugoti ir atkurti, rekreacijai, pažintiniam poilsiui, moksliniams tyrimams, švietimui. Tuo metu šiandien jos yra paverstos pasipelnymo šaltiniu. Šiuo metu galiojantys teisės aktai neužtikrina saugomų teritorijų apsaugos“,  – teigia L. Balsys.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją (vėliau vaizdo įrašą) žiūrėkite čia:

Spaudos konferencijos dalyviams klausimus galima užduoti internetu ČIA (nuoroda veiks tik vykstant spaudos konferencijai).

Šioje Seimo sesijoje Seimo narys L. Balsys yra pateikęs Miškų įstatymo pataisas, kurios numato visuose III grupės apsauginiuose ir IV grupės ūkiniuose miškuose, esančiuose saugomose teritorijose, uždrausti plynuosius pagrindinius ir atvejinius miško kirtimus. Šiose teritorijose, remiantis mokslininkų pasiūlymais, siūloma leisti tik biologinės įvairovės palaikymo miško kirtimus, taip pat kirtimus pelkinių ir užmirkusių augaviečių medynuose.

Sausio 1 0 d. apie 14:30 val. Aplinkos apsaugos komitete bus svarstomos Seimo nario L. Balsio pateiktos Miškų įstatymo pataisos XIIIP-2458. Tikimasi, kad pataisų svarstymas persikels ir Seimo posėdį.

Klausimo svarstymas Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje:

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: