Jaunimas eisena su deglais pagerbs Sausio 13-osios žuvusiųjų atminimą (video) (3)

Eisena su deglais pagerbs Sausio 13-osios žuvusiųjų atminimui | V. Daraškevičiaus nuotr.

Eisena su deglais pagerbs Sausio 13-osios žuvusiųjų atminimui | V. Daraškevičiaus nuotr.

Sausio 12 d., šeštadienį, 19 val. Vilniuje, nuo Katedros Varpinės bokšto, iki Antakalnio kapinių bus surengta eisena su deglais Sausio 13-ąją žuvusiesiems Lietuvos laisvės gynėjams atminti.

Renginio pradžioje įžiebta Laisvės Ugnis lydės eisenos dalyvius iki Antakalnio kapinių, kuriose žygio dalyviai uždegs žvakutes ant Sausio 13-osios naktį žuvusių gynėjų kapų, sugiedos Tautišką giesmę.

Šiemet jau vienuoliktus metus iš eilės jaunimas žygiu su deglais paminės Lietuvą apgynusių ir Laisvės giesmę širdyse į Dausas išsinešusių Lietuvos gynėjų. Kasmet įsiliepsnojus atminimo vakaro laužams jaunimas uždega deglus ir buria jų mažas liepsneles į vieną didelį ugningą būrį kuris skaisčiai nušviečia vakaro sutemas ir neša jaunosios kartos džiaugsmą ir padėką Sausio 13-osios didvyriams – už gimtą kalbą, Tėvynę, už laisvą mintį ir žodį.

Šiemet pagrindiniais eisenos rengėjais yra jaunimo sambūris „Kryptis“ ir Vilniaus sąjūdis.

Vienas iš šios eisenos rengėjų jaunimo sambūris „Kryptis“ vadovas Tomas Skorupskis sako: „Sausio 13-oji man visada yra nepalaužiamo pasipriešinimo ir pergalės diena, už kurią buvo sumokėta Lietuvos patriotų krauju. Jie troško teisės tautai kurti savo valstybę. Didvyriškas pasipriešinimas prieš dažnai skaičiumi, turtu ar jėga didesnį priešą, kartojasi per visą mūsų istoriją. Taip pat kartojasi ir nepalaužiamos dvasios tvirtybės pergalės mūsų tautos istorijoje. Suprasdamas tai, kiekvienais metais atiduodu pagarbą žuvusiems Sausio 13-ają. Iš visų šiai dienai atminti skirtų renginių, ši jaunimo eisena man visuomet atrodė nuoširdžiausia pagarbos išraiška. Labai džiaugiuosi, kad šiais metais jaunimo sambūris „Kryptis“ turi garbės prisidėti rengiant šį didvyrių pagerbimą“.

„Sausio 13-oji, tai nepalaužiamos tautos dvasios simboliu tapusi diena. Kviečiame atvykti ir uždegti Laisvės Ugnį – te ji keliauja iš pačios sostinės širdies į tautos didvyrių amžinojo poilsio vietą. Te neišnyksta jų atminimas. Lai jie pasidalina su mumis savo išmintimi ir dvasios stiprybe,“ – antrina kitas eitynių rengėjas jaunimo sambūris „Kryptis“ narys Tomas Aleknavičius.

Etnofuturistinis jaunimo sambūris „Kryptis“ yra visuomeninė jaunimo organizacija, kuri buria tautinių pažiūrų jaunimą draugėn bendram darbui ir kūrybai tautinės minties sklaidos baruose.

Eitynės Feisbuke: www.facebook.com/events/400984447134912/

2013-ųjų metų Sausio 13-osios eisena:

2013-ųjų metų Sausio 13-osios eisena:

2009-ųjų metų Sausio 13-osios eisena:

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Algis:

    O kad su deglais kartais ne Rolandas sugalvojo?

  2. albinas:

    Banderlogai irgi vaikščiojo su deglais, prisivaikščiojo…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: