2019 m. minimos Stanislovo Moniuškos 200-osios gimimo metinės (0)

Stanislovas Moniuška | Nuotrauka reprodukcija: PAP/PAI

Stanislovas Moniuška | Nuotrauka reprodukcija: PAP/PAI

Šiemet kartu su UNESCO minime kompozitoriaus Stanislovo Moniuškos 200-ąsias gimimo metines.

Kultūros ministerija kviečia dalyvauti specialioje programoje, skirtoje paminėti žymaus kompozitoriaus ir kultūros veikėjo Stanislovo Moniuškos, gimusio Baltarusijoje, gyvenusio ir dirbusio Lietuvoje bei Lenkijoje,  200-ąsias gimimo metines. Šią sukaktį prieš dvejus metus UNESCO Generalinė konferencija Paryžiuje įtraukė į tarptautinį UNESCO 2019 metais minimų datų sąrašą. Sukakties ir asmenybės aktualizavimas rengtas kartu su kartu su Lenkija ir Baltarusija.

Taip pat kviečiama susipažinti su šiai sukakčiai Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato parengtu atviruku, kuriame surašyti svarbiausi minėjimo renginiai, pristatomi reikšmingiausi kompozitoriaus gyvenimo faktai, atminties vietų Vilniuje žemėlapis ir QR kodas su nuoroda į archyvinę Kipro Petrausko atliekamą Jonteko ariją iš Stanislovo Moniuškos operos „Halka“, kurią kompozitorius sukūrė gyvendamas Vilniuje.

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato parengtas atvirukas:

Stanislaw-Moniuszko_atvirukas-1

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: