Tūkstančiai žmonių išreiškė palaikymą streikuojantiems mokytojams (nuotraukos) (3)

Mitingo „Paskutinis skambutis“ akimirkos | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Mitingo „Paskutinis skambutis“ akimirkos | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Popietę Vilniuje vyko protesto akcija „Paskutinis skambutis“, skirta palaikyti protestuojančius mokytojus. Susirinkę įvairių profesinių sąjungų ir judėjimų atstovai, stojo į gyvą grandinę, kuri nusidriekė nuo Seimo iki Švietimo ir mokslo ministerijos.

Vėliau visi mitingo dalyviai, laikydami ne tik savo organizacijų vėliavas, bet ir trispalves, kitą tautinę atributiką, rinkosi aikštėje prie Vyriausybės. Tarp susirinkusiųjų matėsi ir keletas mitinguotojų, vilkinčių kalinių uniformomis. Jie teigė, kad tuo norima pasakyti, jog juos įkalino ministerija. Prie Vyriausybės skambėjo pedagogus palaikančios kalbos, buvo išsakyti pagrindiniai reikalavimai: atidėti gruodžio 11-ą numatytą biudžeto priėmimą, rasti papildomų pinigų mokytojų atlyginimams ir peržiūrėti viso viešojo sektoriaus finansavimą.

„Tikslas – atkreipti dėmesį, kad mokytojai yra ne vieni. Manau, šis tikslas yra pasiektas, mes matom kiek atėjo žmonių. Tai yra signalas Vyriausybei, kad mokytojai nėra ta vienintelė grupė, su kuria buvo lengva suskaldyti, kad profesinės sąjungos palaiko, vieningai palaiko mokytojus. Aš manau, kad tai labai rimtas signalas mūsų valdžiai“, – alkas.lt sakė renginio organizatorius, Laisvės TV įkūrėjas, žurnalistas Andrius Tapinas.

Palaikyti mokytojų susirinko daugiau nei 50-ies įvairių organizacijų atstovai.

„Ne tik profesinės sąjungos, bet ir jaunimo organizacijos, ir senjorų organizacijos, sakyčiau gal apie 60 tų organizacijų sujungė jėgas. Mes matom, prisijungė ir šiaip daug visokių žmonių, kurie nepriklauso jokioms organizacijoms, bet jie šiandien yra mokytojai“, – kalbėjo A. Tapinas.

 
Mitingo vedėja Kristina Savickytė-Damanskienė susirinkusiems mokytojams sakė: „Išgyvenau tikrą jausmų audrą, pyktį, nerimą, nusivylimą, skausmą, supratau, kad nei mes, nei mokiniai valdžiai nerūpime. Panašius jausmus išgyveno daugelis mokytojų, o tada įvyko garsusis trečiadienis.“

 
Profesinių sąjungų judėjimo aktyvistas Kęstutis Juknis pabrėžė, kad šiuo mitingu viskas nepasibaigs: „Įsijungs Kaunas, visa Lietuva, iki tikro mokyklų uždarymo, kaip tai daro kitos šalys. Prašau jūsų, sušukite šitai valdžiai, gėda.“

„Siekiame Vyriausybei parodyti, kad visuomenė mus palaiko ir akivaizdu, kad palaikymas yra. Tada klausimas tiesiog Vyriausybei: ar jie atstovauja piliečius?“ – alkas.lt teigė streikuojančių mokytojų lyderis Andrius Navickas. O šiandieninę situaciją A. Navickas apibūdino trumpai: „Gavom naują ministrą, jis kitą savaitę pradeda derybas, džiaugiamės, kad tie santykiai atšyla.“

Nors anksčiau premjeras Saulius Skvernelis protestą pavadino valstybės perversmo dalimi, vėliau pakeitė toną. Popietę išplatintame pranešime teigiama, esą reikalavimo atidėti biudžeto priėmimą patenkinti nėra jokių galimybių: „Tai reikštų milžiniškas problemas valstybei, tai siūlantys politikai elgiasi neatsakingai. Biudžetas yra subalansuotas, teigiamai įvertintas įvairių tarptautinių institucijų, vienas didžiausių augimų jame kaip tik ir yra švietimo srityje.“

Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad susitarimų su mokytojų profesinėmis sąjungomis bus laikomasi, taip pat artimiausiu metu bus sutarta, kokių papildomų sprendimų reikia sprendžiant viso viešojo sektoriaus atlyginimų problemas.

„Turime ištaisyti etatinio mokytojų darbo apmokėjimo klaidas ir tai jau daroma. Taip pat turime atsakingai vykdyti kolektyvinės šakos sutarties susitarimus, visų pirma – gerinti sąlygas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams.

Tolimesni sprendimai priklauso nuo bendro sutarimo, kurį turi rasti visos viešojo sektoriaus profesinės sąjungos. Mokytojų problemos kaupėsi seniai ir nėra galimybės jų išspręsti per vieną dieną ar savaitę. Visi supranta, kad tai ilgesnis kelias, kuri turime nueiti kartu”, – pranešime teigė teigė S. Skvernelis.

Nuo lapkričio 12 dienos streikuojantys mokytojai jau vienuolika dienų leidžia Švietimo ir mokslo ministerijoje laukdami derybų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: